karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
5 godzin temu, masa24 napisał:

Nie wien czemu większość sama sobie komplikuje. Masz przyznana pomoc , masz osobę która wniosek weryfikowała w arimr zadzwoń i zapytaj . Najprostsza i najlepsza metodaz

Z jednej strony masz rację. Tak powinno się zrobić. Drugiej strony masz przykład poniżej.

 

4 godziny temu, kopin napisał:

Ty to jednak jesteś marzyciel ,2  osoby które mój wniosek sprawdzały i nr do nich w OR Poznań są teraz w dziale ASF,możesz sobie zadzwonić -zębami 😉

Pamiętajcie że często bywa tak, że jest osobą która obsługuje wniosek do momentu wydania decyzji, przelew i później taka osoba prowadząca iles wniosków kierują do innych zadan. 

 

4 godziny temu, masa24 napisał:

To jest kierownik lub inna kompetentna osoba znająca rozporzadzenie

Masz rację tak powinno być.

Z drugiej strony zawsze można zadzwonić do odr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348
2 minuty temu, Jefrey napisał:

4)   wpływ na realizację celów przekrojowych, o których mowa w art. 5 rozporządzenia nr 1305/2013:

a) w zakresie ochrony środowiska i klimatu:

udział zbóż w strukturze zasiewów na gruntach ornych mniejszy lub równy 66% w przypadku gdy biznesplan przewiduje uprawę zbóż - przyznaje się 1 punkt,

b) w zakresie innowacyjności za postęp biologiczny, organizację produkcji, nowoczesne technologie produkcji lub innowacyjny produkt - przyznaje się po 1 punkcie za każdy z tych obszarów, jednak nie więcej niż 2 punkty;

Nie widzę wyjaśnienia co kwalifikuje się do postępu biologicznego.

Na moje drugie pytanie też nie znalazłem odpowiedzi w roporządzeniu.

Na jedno pytanie masz odpowiedz , na drugie przejrzyj instrukcje wypełniania biznesplanu , tabela o postępie biologicznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
1 godzinę temu, Jefrey napisał:

4)   wpływ na realizację celów przekrojowych, o których mowa w art. 5 rozporządzenia nr 1305/2013:

a) w zakresie ochrony środowiska i klimatu:

udział zbóż w strukturze zasiewów na gruntach ornych mniejszy lub równy 66% w przypadku gdy biznesplan przewiduje uprawę zbóż - przyznaje się 1 punkt,

b) w zakresie innowacyjności za postęp biologiczny, organizację produkcji, nowoczesne technologie produkcji lub innowacyjny produkt - przyznaje się po 1 punkcie za każdy z tych obszarów, jednak nie więcej niż 2 punkty;

Nie widzę wyjaśnienia co kwalifikuje się do postępu biologicznego.

Na moje drugie pytanie też nie znalazłem odpowiedzi w roporządzeniu.

Postęp biologiczny ocenia osoba która weryfikuje wniosek. U każdego co innego będzie postępem. Czasami trzeba pogłówkować, piszesz biznesplan jak sama nazwa wskazuje. Sam pomyśl co w nim napisać, żeby był spójny i zapewniał realizację twoich założeń przy spełnieniu warunków otrzymania pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
1 godzinę temu, Jefrey napisał:

 

Nie widzę wyjaśnienia co kwalifikuje się do postępu biologicznego.

Na moje drugie pytanie też nie znalazłem odpowiedzi w roporządzeniu.

W POstępie biologicznym mam  "zakup ziarna kwalifikowanego" - kupowałem w tym roku docelowym kwalifikowany owies po 18o zł oraz nasiona marchewki  i koniczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
20 godzin temu, Pitraszek napisał:

Panowie wie ktos moze czy fv za nasiona kukurydzy i slonecznika wystarcza zeby zlapac punkt za postep biologiczny? Jaki wpisujecie plon ze slonecznika na kwiaty? 

Oby były kwalifikowane i na fakturę - najlepiej zakup w centrali nasiennej albo ogrodniczym centrum handlowym.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadi77    317

Ile było punktów za białkowe w pierwszym naborze? I czy można teraz zrezygnować z tego zobowiazania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804

Za roślinki białkowe - 2 pk. - Twój biznesplan - twoje decyzje po uprzednim otrzymaniu od Regionalnej  POzytywnej zgody na zmianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

wniosek o 2 rate złożony w połowie listopada wczoraj już 2 pismo o nie załatwieniu sprawy w terminie  i przesunięciu do 18 sierpnia oczywiście OR Poznań

  • Sad 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

To nieźle sobie pozwalają Prezydenta zostanie zaprzysiężony to coś ruszy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablotsz    6

Zobaczymy którego zaprzysiężą, albo coś ruszy, albo trzeba będzie za przykładem wydrukować wniosek i zacząć płakać nad nim ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrarmrc    88

Jak ująć działkę X która została podzielona na X.1 i X.2 w biznesplanie, tabela 3 i inne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Normalnie wpisz numery działek po podziale według wypisu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna13    0

Czy może ktoś mi podpowiedzieć bo ja część pola kupuje od rodziców a część dostaje darowizna czy może to być w jednym akcie notarialnym czy w dwóch oddzielnych jak myślicie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Pytanie tylko czy nie lepiej rozbić to na 2 osobne umowy przeniesienia własności sporządzone na jednym "posiedzeniu" 😉?? Uważam że jeśli zakup ma być finansowany z RMG to lepiej dla jasności tak to załatwić - kto wie na jakiego się urzędnika trafi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
Dnia ‎2020‎-‎06‎-‎05 o 16:11, Joanna13 napisał:

Czy może ktoś mi podpowiedzieć bo ja część pola kupuje od rodziców a część dostaje darowizna czy może to być w jednym akcie notarialnym czy w dwóch oddzielnych jak myślicie? 

Hektary kupujesz ze środków trwałych gdzie suma zadeklarowana w biznesplanie będzie uwidoczniona jako dowód zakupu w Akcie Notarialnym plus faktura kosztów notarialnych która też liczy się do całości - tak miałem. Zakup należy też wpisać do KPiR i podłączyć kopię  w/w dokumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szelek28    1

Składałem wniosek w naborze czerwcowym 2019, jeśli rok docelowy mam ustalony na 2021 i kasę dostałem 14 mają 2020, to czy podnosić SO muszę już teraz, czy dopiero w następnym wniosku o dopłaty powinno być to co zadeklarowalem?

Wiem, że było to już kilka razy wyjaśniane, ale chcę się upewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

2021

to czy przed czy po 15 maja jest wazne w roku ostatnim

Czyli u ciebie rokiem ostatnim bedzie 2025 . Kase dostales w 2020 w czerwcu, wiec 5 lat uplynie 2025 r

jezeli dostalbys kase 10 maja 2020 wtedy ostatnim rokiem bylby 2024

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Panowie mam pytanie. Przyznano mi te 60 tys. na rmg i mam zadeklarowane kupno ziemi. Osoba która wypełniała mi wniosek twierdzi że jeżeli pójde na szkolenie i dostane papier o odbytym szkoleniu to bede miał 3 lata na zakup tej ziemi bez przedstawiania umowy przedwstępnej. W odr twierdzą że do pół roku od wydania decyzji musze przedstawić umowę przedwstępną. Gdzie leży prawda jak to jest w przypadku zadeklarowanego kupna ziemi? Jest jeszcze możliwość zmiany bp? Dodam że dycyzję otrzymałem 5 miesiecy temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Premie masz juz wyplaconą ??

 to kiedy masz kupic ziemie zadeklarowales w biznesplanie.

ODR ma na mysli pewnie rozpoczecie realizacji biznesplanu. Jezeli przedstawisz umowe przedwstępną arimr zaliczy ci to jako rozpoczecie realizacji biznesplanu i wyplaci pieniadze

Doradca pewnie ma cos podobnego na mysli, pojdziesz na szkolenie , rozpoczniesz realizacje biznesplanu , dostaniesz pieniadze

pol roku masz na rozpoczecie realizacji biznesplanu i zlozenie wniosku o platnosc

to kiedy masz kupic ziemie zadeklarowales w biznesplanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
1 godzinę temu, knoro93 napisał:

Panowie mam pytanie. Przyznano mi te 60 tys. na rmg i mam zadeklarowane kupno ziemi. Osoba która wypełniała mi wniosek twierdzi że jeżeli pójde na szkolenie i dostane papier o odbytym szkoleniu to bede miał 3 lata na zakup tej ziemi bez przedstawiania umowy przedwstępnej. W odr twierdzą że do pół roku od wydania decyzji musze przedstawić umowę przedwstępną. Gdzie leży prawda jak to jest w przypadku zadeklarowanego kupna ziemi? Jest jeszcze możliwość zmiany bp? Dodam że dycyzję otrzymałem 5 miesiecy temu.

Sami sobie komplikujecie proste sprawy. Deklarowałeś  w bp.  zakup ziami - masz na to trzy latka - czyli na zrealizowanie założń  biznesplanowych i się tego trzymaj. ..............Szkolenia to inna bajka za które otrzymujemy punkty. Umowa przedwstępna lup kopia  wypisu geodezyjnego  planowanej do zakupu schedy obliguje w przypadku próby zmiany biznesplanu - dlaczego ja nie pracuję w ODR a siedzą tam same głu*******py i zajmują etaty.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna13    0
Dnia 6.06.2020 o 20:19, many12 napisał:

Hektary kupujesz ze środków trwałych gdzie suma zadeklarowana w biznesplanie będzie uwidoczniona jako dowód zakupu w Akcie Notarialnym plus faktura kosztów notarialnych która też liczy się do całości - tak miałem. Zakup należy też wpisać do KPiR i podłączyć kopię  w/w dokumentów.

A czy w akcie notarialnym ma być zawarte że środki za zakup pola pochodzą 48tys z ARiMR a reszta to środki własne? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks85    2

Panowie jeszcze jedno pytanie odnośnie obliczenia dochodu z umowy o pracę. Czy porównuję dochód z gospodarstwa z dochodem brutto czy netto z umowy o pracę?

Najprościej mówiąc - czy od przychodu z PIT 37 odliczam składki zdrowotne, społeczne i zaliczki na podatek ? 

Drugie pytanie czy ktoś się spotkał z udziałem dochódów z rolinictwa w wysokości 24.97 %?? przejdzie w razie czego ?

z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj