karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marluk    355

To już zależy jaka będzie procentowa rozbieżność względem całego areału ale o szczegóły pytaj @robert55555. On zna dokładne zasady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dami8    26
17 minut temu, marluk napisał:

To już zależy jaka będzie procentowa rozbieżność względem całego areału ale o szczegóły pytaj @robert55555. On zna dokładne zasady.

Dokładnie 2 ar.  tyle mi brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
11 minut temu, dami8 napisał:

Dokładnie 2 ar.  tyle mi brakuje

Zasada w płatnościach bezpośrednich jest następująca. 

Jeżeli przedeklarowanie w całym gospodarstwie jest 0.10 ha we wszystkich płatnościach ( jpo, dodatkowa i np młody rolnik) (nie liczymy płatności zazielenienie) , to pomimo przedeklarowanie dostaniesz kasę do powierzchni deklarowanej.

Jeśli różnica jest większa niż w przypadku wyżej ale do 3% z każdej płatności to Wtedy kasę z dotacji dostajesz do powierzchni stwierdzonej .

 

Edytowano przez robert55555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dami8    26
Napisano (edytowany)
2 minuty temu, robert55555 napisał:

Zasada w płatnościach bezpośrednich jest następująca. 

Jeżeli przedeklarowanie w całym gospodarstwie jest 0.10 ha we wszystkich płatnościach ( jpo, dodatkowa i np młody rolnik) (nie liczymy płatności zazielenienie) , to pomimo przedeklarowanie dostaniesz kasę do powierzchni deklarowanej.

Jeśli różnica jest większa niż w przypadku wyżej ale do 3% z każdej płatności to Wtedy kasę z dotacji dostajesz do powierzchni stwierdzonej .

 

Czyli ryzykuje tylko nie dostanie dostacji na RMG. Całość upraw to 6.2ha

Edytowano przez dami8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3

Cześć ja mam takie pytanie odnośnie jednej łąki która była do tego czasu wyłączona bo mi to nie było potrzebne chyba 5 lat nie koszona trochę zarosnieta.W tym roku postanowiłem ja włączyć powycinalem małe krzaczki i teraz jestem na etapie orki i będę sial za tydz nowa trawę czy do tego mogą się przyczepić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, dami8 napisał:

Czyli ryzykuje tylko nie dostanie dostacji na RMG. Całość upraw to 6.2ha

Tego to nie wiem. Spełniasz warunek  25%? SO nie masz większe niż 13000 w roku wyjściowym, mam na myśli ten rok. Pisałem wyślij na emaila to odpowiem co i jak.

1 godzinę temu, seba07101 napisał:

Cześć ja mam takie pytanie odnośnie jednej łąki która była do tego czasu wyłączona bo mi to nie było potrzebne chyba 5 lat nie koszona trochę zarosnieta.W tym roku postanowiłem ja włączyć powycinalem małe krzaczki i teraz jestem na etapie orki i będę sial za tydz nowa trawę czy do tego mogą się przyczepić ?

Jeśli ja doprowadzisz do dobrej kultury rolnej to nie ma problemu

Na orotfotomapie pewnie będzie widać krzaki, kwestia z którego roku mają mapy. Teraz tak przykładowo deklarujesz ja na 1.00 ha. MKO może być ustalone na 0.50 ha. Wtedy wydają decyzję z potrąceniem powierzchni i obowiązkowo od decyzji składasz odwołanie i prosisz o kontrolę . Sprawdzają całego gospodarstwo pod względem powierzchni. Jeśli jest jeden wszystko ok po takiej kontroli to dopłacają tobie kasę do tej różnicy. Wniosek z programy RMG musiał by na ten czas byś zawieezony, powód rozbieżność powierzchni ( może tez spowodować spadek % poniżej 25). Wtedy powinni zaczekać na raport z kontroli. Następnie we wniosku z działania rmg powinni uwzględnić wyniki kontroli. I jeśli wszystko jest w porządku w działaniu rmg wydać decyzję przyznająca kwotę z tego działania.  Następnie składasz wniosek o płatność z działania rmg.

Stracisz czas i nerwy ale wszystko powinno być ok(jeśli będzie tak napisane w raporcie z kontroli powierzchni). Myślę że jasno i precyzyjnie napisalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W dopłatach bezpośrednich 2018 i 2019 wrzucilem przeliczniki odnośnie przedeklarowanie powierzchni, dopłat do powierzchni(np strączkowe), dopłaty zwiazanej z płatnościami zwierzecymi, nie pamiętam strony(wybaczcie). Jeśli jest taka potrzeba, to w wolnej chwili mogę wrzucić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3
25 minut temu, robert55555 napisał:

Tego to nie wiem. Spełniasz warunek  25%? SO nie masz większe niż 13000 w roku wyjściowym, mam na myśli ten rok. Pisałem wyślij na emaila to odpowiem co i jak.

Jeśli ja doprowadzisz do dobrej kultury rolnej to nie ma problemu

Na orotfotomapie pewnie będzie widać krzaki, kwestia z którego roku mają mapy. Teraz tak przykładowo deklarujesz ja na 1.00 ha. MKO może być ustalone na 0.50 ha. Wtedy wydają decyzję z potrąceniem powierzchni i obowiązkowo od decyzji składasz odwołanie i prosisz o kontrolę . Sprawdzają całego gospodarstwo pod względem powierzchni. Jeśli jest jeden wszystko ok po takiej kontroli to dopłacają tobie kasę do tej różnicy. Wniosek z programy RMG musiał by na ten czas byś zawieezony, powód rozbieżność powierzchni ( może tez spowodować spadek % poniżej 25). Wtedy powinni zaczekać na raport z kontroli. Następnie we wniosku z działania rmg powinni uwzględnić wyniki kontroli. I jeśli wszystko jest w porządku w działaniu rmg wydać decyzję przyznająca kwotę z tego działania.  Następnie składasz wniosek o płatność z działania rmg.

Stracisz czas i nerwy ale wszystko powinno być ok(jeśli będzie tak napisane w raporcie z kontroli powierzchni). Myślę że jasno i precyzyjnie napisalem.

Ja nie chce nigdzie pisać tylko żeby to przeszło tak na mapie było widać krzaki ale wtedy to było wyłączone i nie było podane do dopłat A teraz już ich nie ma tylko że jak podawałem do dopłat w tym roku to została zaznaczona tylko część łąki tam gdzie nie było krzaków wogule dajmy 40 arów a całości jest 65 arów i teraz mi dojdzie te 25 arów więcej tam gdzie były te krzaki . Wszystko będzie zrobione tak jak by była nowa łąka. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rozumiem. Robiąc wniosek o płatności bezpośrednie musisz wyrysowac tak geometrię że jej powierzchnia będzie większa niż MKO wyznaczone dla tej działki. Na podstawie zgłoszonej przez ciebie rozbieżności dla tej działki, pracownik musi rozpatrzyć twoja rozbieżność. Kwestia czy zgodzi się z powierzchnią podana przez ciebie czy też wyznaczy inną powierzchnie( kwestia aktualności mapy). Jeżeli przychyli do twojej powierzchni podanej we wniosku o płatności bezpośrednie to będzie super dla ciebie. Jeśli nie przychyli do powierzchni podanej przez ciebie w rozbieżność to dalszy etap postępowania w takim przypadku opisałem we wcześniejszym poście. Następnie to ty decydujesz co dalej z zaistniałym faktem zrobisz( zostawisz, odwołasz się od decyzji)? Czy rozpatrzenie będzie miało wpływ na wniosek z działania rmg(tego nie wiem, mam na myśli pułap 25% z rolnictwa do pozostałych przychodów/dochodów z poza rolnictwa). Nie wiem czy jesteś ma krusie, czy zusie. Na krusie jak masz zero za 2019,to w przypadku zmniejszenia powierzchni nie miało by wpływu na 25%, bo w każdym przypadku masz100% z rolnictwa. Gorzej jak w 2019 byłeś na Zusie(trzeba przeliczyć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba07101    3
42 minuty temu, robert55555 napisał:

Rozumiem. Robiąc wniosek o płatności bezpośrednie musisz wyrysowac tak geometrię że jej powierzchnia będzie większa niż MKO wyznaczone dla tej działki. Na podstawie zgłoszonej przez ciebie rozbieżności dla tej działki, pracownik musi rozpatrzyć twoja rozbieżność. Kwestia czy zgodzi się z powierzchnią podana przez ciebie czy też wyznaczy inną powierzchnie( kwestia aktualności mapy). Jeżeli przychyli do twojej powierzchni podanej we wniosku o płatności bezpośrednie to będzie super dla ciebie. Jeśli nie przychyli do powierzchni podanej przez ciebie w rozbieżność to dalszy etap postępowania w takim przypadku opisałem we wcześniejszym poście. Następnie to ty decydujesz co dalej z zaistniałym faktem zrobisz( zostawisz, odwołasz się od decyzji)? Czy rozpatrzenie będzie miało wpływ na wniosek z działania rmg(tego nie wiem, mam na myśli pułap 25% z rolnictwa do pozostałych przychodów/dochodów z poza rolnictwa). Nie wiem czy jesteś ma krusie, czy zusie. Na krusie jak masz zero za 2019,to w przypadku zmniejszenia powierzchni nie miało by wpływu na 25%, bo w każdym przypadku masz100% z rolnictwa. Gorzej jak w 2019 byłeś na Zusie(trzeba przeliczyć).

W 2019 bylem na zusie miałem nie cale 22 tyś na rok ale ja mam wniosek  już zrobiony i to jest wszystko dobrze. Ja chyba nic z tym nie będę robić tylko czekam aż kontrola będzie i co oni powiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrarmrc    88

W rozbieżnościach ja dopisuje że działka rolna została przywrócona do produkcji rolnej. Jak  na razie już kilka wniosków o dopłaty przez te lata i nie było problemu. Oczywiście jeżeli nie ma oszustwa ze strony deklaracji rolnika.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Ja jak zgłaszałem pierwszy raz wieloletnie odłogi (da facto nigdy wcześniej do dopłat nie zgłaszane, bo zapuszczone przed 2004 rokiem) to tylko wyliczałem przybliżony MKO i podawałem uprawę. Zgodnie z zasadą że winny się tłumaczy, nic nie dopisywałem w adnotacjach, oczywiście deklaracja zgodna ze stanem faktycznym. Potem Agencja robiła porównanie na mat. graficznym i przychodziła korekta 2-3 ary w jedną czy drugą stronę. Ostatecznie to rolnik ma wiedzieć jaki jest MKO działki którą użytkuje, a że do tych samych działek Agencja potrafi co roku robić korekty - no cóż, kreatywna administracja 😋.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Też nie rozumiem po co ten MKO skoro i tak można sobie wpisać ponad niego. I tak liczy się to co jest na miejscu bez względu na to co się wpisze we wniosku.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Nie ma zasady, ja od lat mam jedną działkę fizycznie 1,82 ha i od lat całość podawałem i był spokój. W tym roku mi obcięli po 10 latach składania 2 ary z tej działki, ale to bardziej na podstawie mat. graficznego 🤣. Gdzie indziej dodali... Cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355
18 minut temu, agrarmrc napisał:

Jak się zaznaczy powyżej MKO to na 99% kontrola.

no i dobrze, ale po co oni podają rolnikom ten MKO? niech sobie go trzymają u siebie i jak twierdzą, że rolnik oszukuje to wtedy kontrola. Ja nawet nie patrze na MKO i wpisuje tyle ile uważam, że jest na polu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dami8    26

Dobra policzyłem i wychodzi że muszę wpisać 25 kur niosek aby podbić SO w roku wyjściowym aby mieć 25%przychod z rolnictwa. Nie mam w posiadaniu budynków , tylko ziemię. W posiadaniu ma brat ale realnie użytkujemy razem. I teraz kury już są (nie wiem dokładnie ile) . Mogę te właśnie kury wpisać do wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

witam

Kogo byście polecili do zrobienia wniosków RMG. Mam 11 wniosków do zrobienia, zbieranina z całej wioski.

Propozycje wysyłajcie na priv.

Edytowano przez soltys1soltys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2347

Nie wiem czy to trochę nie przekombinowane. A co jak kura zdechnie przed kontrola??😄

Trzymając kury , sprzedając jajka nie trzeba spełniać jakiś wymogów sanepidu,? Żeby sobie jakiejś kontroli nie sciagnac

podnies so uprawami, prosto i bez kombinowania

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Rolnik ma możliwość trzymania kur, co nie oznacza że jajka czy sztuke mięsa musi sprzedać. Problem jest inny. Mając zwierzęta trzeba mieć pomieszczenia. Poto jest arkusz budynki i w nim proszą o wpisanie M2 czy m3 dla danego budynku żeby pracownik sprawdził czy dla zwierząt jest zachowany dobrostan. Co do kur niosek to mając powyżej 80 sztuk powinieneś zapłacić podatek w kwocie 2.50zl od sztuki.

Kwotę jaką by wyszła  można wrzucić w wolna kwotę.

Edytowano przez robert55555

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Music    101

Jak jest w przypadku budynków, któych nie można wydzierżawić, a się użytkuję? Umowa użyczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wystarczy umowa użyczenia. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj