Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Doskonale Cię rozumiem ale po prostu liczyłem na to, że środek się utrzyma do rana na roślinie przez noc. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zasiany groch Batuta w ilości około 330 kg na ha, dziś rano zrobiłem zabieg herbicydiwy 2 l Boxer + 2 l Activus + 0.1Command. 

Pytanie do zaawansowanych, miejscami na tym kawałku miałem duża presję miotły zbożowej, uprawa ładnie ja zniszczyła, ale gdyby odbiła miejscami gończy te środki które zastosowałem poradzą sobie z nią? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1008

Nawet jeśli odbije to zawsze można zrobić poprawkę graminicydem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie. Mam zasiany pierwszy raz groch zimujący, na jesień zrobiona doglebówka narazie czysto jest ale słyszałem że miotła często go atakuje. Czym najlepiej odchwascic od miotły w grochu zimującym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1155

przecież masz post wyżej napisane że graminicydem

  • Like 1

Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

Miałby ktoś do odsprzedania 2 litry corum- oczywiście przedpłata na konto i koszt wysyłki po mojej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konjan1    1

Stosował ktoś powschodowo sencor + legato? Jeśli tak to w jakich dawkach i w jakiej fazie grochu ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103
Konjan1 napisał:

Stosował ktoś powschodowo sencor + legato? Jeśli tak to w jakich dawkach i w jakiej fazie grochu ? 

ja stosowałem, legato 0.2 i senqor 0.2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38
7 godzin temu, kamil800 napisał:

Zalezy na co. Bo na pewno nie na komose czy samosiewy rzepaku

No właśnie sporo samosiewów rzepaku mam, gruchy już pod 6 liść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezyk_nh    39

Potrzebuje 2l   corum. Ktoś wie gdzie możnaby jeszcze kupić wysyłkowo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    147
2 godziny temu, szwagier24 napisał:

No właśnie sporo samosiewów rzepaku mam, gruchy już pod 6 liść.

Butoxone bardzo ladnie kosi rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38
45 minut temu, jezyk_nh napisał:

Potrzebuje 2l   corum. Ktoś wie gdzie możnaby jeszcze kupić wysyłkowo? 

https://dlaroslin.pl/Chwastobojcze-selektywne/67438-Zestaw-Corum-502-4-SL-1x5L--Dash-1x5L.html

Mniejsze butelki nie dostępne, dzwoniłem po kilku sklepach o jedynie 5 litrowe dostępne.

38 minut temu, kamil800 napisał:

Butoxone bardzo ladnie kosi rzepak

W jakiej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    147
Napisano (edytowany)

@szwagier24 na taki wiekszy chwast dawalem 2l butoxone i 2l basagranu. To naprawde ogromny juz rzepak wzielo. Ale wtedy przypaliłem groch i czekalem z odchwaszczaniem do czerwca 🙈

Na mniejszy chwast 1,5l butoxone 1,5 basagranu wystarcza. I polecam dodac jakis adiuwant bo te specyfiki to praktycznie woda

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

Są jakieś dedykowane adiuwanty , czy może być taki jak do zboża?

W czerwcu czym jeszcze poprawiałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    147
Napisano (edytowany)

Normalnie nawet jakis olejan moze byc. A jak masz cos lepszego to tez moze byc 😂

Ja wtedy pryskalem.w czerwcu bo byl przypalony resztkami oprysku z pszenicy... On podczas kwitnienia byl w kolano 😂 kiedy go pryskalem na robaka podczas kwitnienia to nawet go opryskiwacz nie przewracał. A odchwaszczalem go wtedy przed samym kwitnieniem nornalnie 2l butoxone i 2l basagranu. Finalnie groch byl bardzo ladny. Bardzo niski ale i bardzo "upchany" i 4t dal :D

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

Planuje pryskać na dniach groch siany na początku marca już 5 liść jest widoczny- nie za wcześnie na oprysk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
7 godzin temu, szwagier24 napisał:

No właśnie sporo samosiewów rzepaku mam, gruchy już pod 6 liść.

Nie weźmie nawet jak dasz 3 litry 

mediteranistyka: chodzi o basagran 

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Panowie czym czyścicie groch po żniwach ? Młynkiem to sporo połówek zostaje  , myślałem nad wialnią ale będzie lepiej ? Macie jakieś inne sposoby ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8989

Na połówki nie ma super rozwiązania. W żniwa dobrzenustawic kombajn, i pilnować robaka jak kwitnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj