Polecane posty

90210grzesiu    167
Napisano (edytowany)

Siejemy z kolegami dużo grochu do centrali nasiennej i można latać proteusami, mospilanami, ale po kilku latach schodzi sie do śmierduchów bo tanie, a i tak trzeba gazować. Kolega przez 5 lat uprawy tylko raz nie gazował. szkoda kasy na systemiczne w grochu jak nie ma mszycy. Strąkowiec i tak się znajdzie.

Edytowano przez 90210grzesiu
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cz4rn7    27

panowie pryskalem corumem w dawce 1.25 ale widzę że zostawił mi dużo fiołków które w ertkiecie są średnio wrażliwe. Czym to teraz poprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9014

Trochę lipa, drogi środek i problemu z chwastami nie rozwiązuje 😬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cz4rn7    27

w tamtym roku dość późno pryskalem i przepuscil. W tym roku jak najwcześniej i też przepuścił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59
90210grzesiu napisał:

Siejemy z kolegami dużo grochu do centrali nasiennej i można latać proteusami, mospilanami, ale po kilku latach schodzi sie do śmierduchów bo tanie, a i tak trzeba gazować. Kolega przez 5 lat uprawy tylko raz nie gazował. szkoda kasy na systemiczne w grochu jak nie ma mszycy. Strąkowiec i tak się znajdzie.

To raczej bym tak się nie wypowiadał bo jeśli faktycznie sprzedajecie do centrali to powiem ci że bubel centrala sprzedaje jak nie połówki to strakowiec w ziarnie też sieję groch na handel i jeszcze nigdy nie gazowałem tak więc raczej działają te środki.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3537
Dnia 7.05.2021 o 12:01, sumek666 napisał:

To i tak Corum nie weźmie. 

Musisz zastosować chizalop-p-etylowy np 

 

Corum zwalcza rzepak bardzo dobrze ,nie pisz głupot, gdyby nie zwalczał rzepaku to każdy by pryskał zaraz po siewie ,to jedyny środek w grochu co zwalcza rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1298

Co ciekawe ta sama substancja jest używana w rzepaku w technologii clearfield, ciekawe czy cleravisem jakby opryskał czy by rypło groch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mareg    66

Czym zwalczyc przytulie teraz w grochu ? Brak butoxone w sklepach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola134    16

U mnie też corum przepuścić pelno fiolka a jak by ro poprawić chwastoxsem extra w dawce 0.6 ?kiedyś słyszałem że taka dawke groch wytrzymuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    232

u was też corum mocno przyhamował groszek?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1298

u mnie wcale, gorzej było z graminicydem aż się ździwiłem ale już ruszył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    318

Ja miałem lecieć na 1 liscienne ale nie da rady. Za duży groch. Chwasty chyba już bez szans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8
9 godzin temu, migacz napisał:

Ja miałem lecieć na 1 liscienne ale nie da rady. Za duży groch. Chwasty chyba już bez szans

Też miałem pryskać na jednoliścienne co znaczy że za duży to może zaszkodzić grochu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1155

zanim zacznie kwitnąć możesz bez problemu pryskać, nie licz na to chwasty nie przebiją się przez groch


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795
Dnia 26.05.2021 o 06:11, Cz4rn7 napisał:

panowie pryskalem corumem w dawce 1.25 ale widzę że zostawił mi dużo fiołków które w ertkiecie są średnio wrażliwe. Czym to teraz poprawić?

Nie bądź taki pewny, że przepuścił. Corum działa nieco inaczej niż standardowe środki stosowane w zbożach przynajmniej ja to zauważyłem. Jak pierwszy raz zasialem groch i opryskalem Corum to również nie było widać efektu, bo chwasty normalnie wyglądały. Ale w żniwa było widać efekt - na omijakach piękny pas chabra, rumianu, łopuchy i wszystkiego innego oprócz grochu a na pozostałej części pola czysty groch. Kiedyś już wrzucałem zdjęcie z tymi omijakami, ale nie chce mi się go teraz szukać. Mimo to pod skutecznością Corum mogę podpisać się rękami i nogami

EDIT 

a zresztą znalazłem, proszę bardzo jak skuteczny jest jeden zabieg

 

IMG_20180701_121001.jpg

IMG_20180701_122039.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cz4rn7    27

wolałem nie ryzykować i przelecialem jeszcze raz basagramem. Mam taki omijak bo na polu leży stog słomy gdzie akurat nie dopryskuje i bez różnicy dla fiolka czy pryskane było czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domino155    0
Dnia 27.05.2021 o 07:43, Pajej napisał:

u was też corum mocno przyhamował groszek?

U mnie w dawce 1,25 l/ha przyhamował dramatycznie. Tam gdzie były nakładki jest bardzo źle, zabieg 12.05, a dopiero teraz zaczyna dochodzić do siebie. Pogoda też nie pomaga🙁.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    534

Pewnie nie bez powodu zalecają podzielić Corum na dwie dawki po 0,6 w odstępie tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9014
Dnia 31.05.2021 o 13:36, domino155 napisał:

U mnie w dawce 1,25 l/ha przyhamował dramatycznie. Tam gdzie były nakładki jest bardzo źle, zabieg 12.05, a dopiero teraz zaczyna dochodzić do siebie. Pogoda też nie pomaga🙁.

Nie widziałem żeby coś przychamował po corum, tydzień  po oprysku i wczoraj patrzyłem to groch drugie tyle wyższy niż  w dniu zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

U mnie w grochu tym sianym później praktycznie nie ma chwastów dwuliściennych- aż  dziwne. Poleciałem tylko agilem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabanos    96

U mnie pryskane 1.3 corum na h , żadnych zmian nie było , teraz czyściutko i już zaczyna kwitnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj