Gazpacho

Zestaw uprawowo-siewny do 80 KM

Polecane posty

Gazpacho    4

Czy ktoś użytkuje siewnik 3 metrowy z jakimś lekkim agregatem? Czy w ogóle jest fizycznie możliwy taki zestaw do ciągnika 80 KM?

Chodzi tylko o polskie maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444
Napisano (edytowany)

U rodziny jeździ w miarę ciężki ciągnik  z przednim napędem 85 koni  z euromszem i siewnikiem famarol 3m.  

Tylko lepiej jakby kolega napisał co to za ciągnik ma ciągnąć, bo co innego podniesie jakiś MF 290 bez przedniego napędu, a co innego jakiś ciężki ciągnik z przednim napędem i mocnym podnośnikiem.

 

 

IMG_20231129_195022.jpg

Edytowano przez Alchemik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba25    20

Znajomy ciąga belarusem 820 zestaw 3 metrowy, agregat bierny + siewnik nordsten agregat bez hydropaku czyli siewnik spięty na sztywno więc zestaw dość długi, a tereny ma górzyste śmiga tak już parę lat i nie narzeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoter    13

zetor 8540 chodził z agregatem agromasz 3m wał packera + siewnik amazone d8 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gazpacho    4
6 godzin temu, Alchemik napisał:

U rodziny jeździ w miarę ciężki ciągnik  z przednim napędem 85 koni  z euromszem i siewnikiem famarol 3m.  

Tylko lepiej jakby kolega napisał co to za ciągnik ma ciągnąć, bo co innego podniesie jakiś MF 290 bez przedniego napędu, a co innego jakiś ciężki ciągnik z przednim napędem i mocnym podnośnikiem.

 

 

IMG_20231129_195022.jpg

Farmtrac 685 dt LIMB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROLEK7211    41

Do ciągnika typu Fartrmac 685 dt jakiś Famarol  nabudowany moim zdaniem by Pasował. Z hydropakiem nie ma sensu agregat jeśli nie musisz siać samym siewnikiem. Maszyna dużo krótsza i lżejsza skrzynia siewnika tuż za szybą ciągnika. Takie moje zdanie, mam na hydropaku i drugi raz jak bym kupował  to  nabudowany. Kwestia jeszcze dobrania wału bo Packery sporo ważą. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

3m do tego ciągnika to faktycznie jakiś lekki bierny, najlepiej nadbudowany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gazpacho    4
2 godziny temu, KAROLEK7211 napisał:

Do ciągnika typu Fartrmac 685 dt jakiś Famarol  nabudowany moim zdaniem by Pasował. Z hydropakiem nie ma sensu agregat jeśli nie musisz siać samym siewnikiem. Maszyna dużo krótsza i lżejsza skrzynia siewnika tuż za szybą ciągnika. Takie moje zdanie, mam na hydropaku i drugi raz jak bym kupował  to  nabudowany. Kwestia jeszcze dobrania wału bo Packery sporo ważą. 

Unia  FM 400/3  waży 1450 kg i podobno ma zapotrzebowanie 80 KM+. Muszę się zorientować jaka cena. Taki sprzęt z Agro-maszu potrzebuje powyżej 100 koni, ale pewnie byłby tańszy. 

Myślałem o agregacie z dwoma rzędami zębów i jednym wałkiem z tyłu, do tego lekki siewnik stopkowy. Ma może ktoś taki zestaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroTeam93    12

Jeśli ciągnik ciężki i z mocnym podnośnikiem min 4 tony na końcówkach ramion to można próbować ale jeśli tak jak mój farmtrac ma 2,5 t udźwigu na koncówkach i jest lekki po mimo tura to wcale nie próbuje, bo pompę zarżnąć w rok to nie sztuka, a koszty i jakość części nie są współmierne do korzyści 

Widzę po pługu który waży 850 kg jaką ma stabilność a co tu myśleć o zestawie uprawowo siewnym 1,5 t nawet nabudowanym 

Gdzieś w galerii widziałem zdjęcie wyrwanego korpusu podnośnika 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4137
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, Gazpacho napisał:

Unia  FM 400/3  waży 1450 kg i podobno ma zapotrzebowanie 80 KM+. Muszę się zorientować jaka cena. Taki sprzęt z Agro-maszu potrzebuje powyżej 100 koni, ale pewnie byłby tańszy. 

Myślałem o agregacie z dwoma rzędami zębów i jednym wałkiem z tyłu, do tego lekki siewnik stopkowy. Ma może ktoś taki zestaw?

Takie coś to zwykły Ursus C-385 ciąga bez pierdnięcia.

Edytowano przez Desperado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroTeam93    12
10 minut temu, Desperado napisał:

Takie coś to zwykły Ursus C-385 ciąga bez pierdnięcia

C 385 to ciągnik ciężki ile on waży jakie ma parametry ??? To pytanie oczywiście retoryczne. Kiedyś inaczej projektowali ciągniki a teraz  ale w polu np mój traktor nie ma polotu do ursusa 914 a być może do 912 choć może mój traktor ma większy uciąg bo 4x4 ale nigdy nie miałem okazji tego sprawdzić  

Jeśli autor tematu ma w miarę ciągnik można próbować, ale jeśli nie to bym wcale nie próbował bo tak jak pisałem narobić sobie problemów to nie sztuka a maszyny mają służyć do lepszej i szybszej uprawy 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4137

Zgadza się , bo np Zetor 7711 moc porównywalna do 912, ale to lekki pipek i będzie tańczył za agregatem, już nie wspomnę o wale Pakera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

Z dwoma rzędami zębów i jednym wałkiem na hydropaku spokojnie można czepiać, zestaw będzie ważył około 1t i przy udzwigu podnośnika 2,5t na krótkiej dźwigni będzie w sam raz i podnośnik nie będzie cierpiał z powodu przeciążeń.

Do zetora 7045 z ładowaczem czepiam taki zestaw około 850kg i nie ma mowy o jakiejkolwiek niestabilności, ciągnąć też bardzo lekko  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skowron16    17

Mój MTZ82 ciąga 3metrowy zestaw uprawowo siewny wałek płaskownikowy z przodu 2 rzędy łap od wichra i wał rurowy i poznaniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gazpacho    4

Ciągnik taki sam jak ten na zdjęciu: 82 KM, 4000 masa , udźwig TUZ 3100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroTeam93    12

Mój farmtrac z tego co pamiętam waży bez obciążników 3800 a w konfiguracji mojej 4,5 t z turem udźwig ok 2650 kg na końcówkach bez siłowników wspomagających których raz że nie było możliwości doposażenia w nie z powodu braku wyjść w rozdzielaczu ,a gdybym chciał założyć dochodzi koszt bardziej rozbudowanego rozdzielacza także odpada bo koszty ok 9 tys  z 6 lat temu miałem możliwość podpięcia pod zestaw 3 metrowy tylko na próbę u sąsiada złożony zestaw podniósł, rozłożonego z miejsca nie szło oderwać a gdzie do tego materiał siewny to już wogóle zestaw ok 1700 kg mój ciągnik nie nadaje się do zestawu 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8058
11 godzin temu, Gazpacho napisał:

Ciągnik taki sam jak ten na zdjęciu: 82 KM, 4000 masa , udźwig TUZ 3100

Pomyśl o siewniku nabudowanym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino25    102

farmtrac 680 z silownikiem wspomagającym  udźwig niby 3200kg .  agregat rolex 2,5 plus siewnik agromasz 2,5 na redlicy talerzowej . takim zestawem robiłem tylko jeden sezon i to na dużych kawałkach. na malych za dużo podnoszenia i mordowania. na rozłozonym hydropaku uniesie jakies 10 cm ( siewnik pusty), na złozonym  może być pełno w siewniku i dzwiga ale wszystko trzeba delikatnie robić. W kolejnym roku siałem już osobno. . Nie wiem jak ten starszy model farmtraca ale to nowe to wszystko delikatne.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj