KAROLEK7211

Members
 • Ilość treści

  88
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

41 Excellent

2 obserwujących

O KAROLEK7211

 • Ranga
  Użytkownik

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

3170 wyświetleń profilu
 1. ale przy gospodarstwie łatwo zalegalizujesz kase. Z hektara truskawek sprzedanych w detalu lub cebuli pietruszki idzi kilkaset tys zalegalizować.
 2. Jackowskiego w to nie mieszajcie, on dla wyświetleń powie wszystko żeby się tylko klikało a potem dopasuje przepowiednie do rzeczywistości, że niby przewidział.
 3. Dokładnie tak jak piszesz wystarczy prawo egzekwować. Jest Tranzyt w prawie transportowym polega tylko na przejechaniu przez terytorium danego kraju. Pociąg też da się zaplombować i monitorować gdzie jedzie więc możliwości jest dużo. Wyslać izbę celną odział specjalny żeby plombowała, pilnować tego i już. Jak rolnicy podeszli pod tory to policja się znalazła do pilnowania pociągu, to teraz niech pilnują ale tego kto ładuje i że pociąg się nie rozładuje w Polsce. To są rzeczy do zrobienia ale to trzeba chcieć coś z tym zrobić a nie tylko gadać.
 4. Jeśli jest w Polsce zakaz sprowadzania zboża i rzepaku to powinien być monitoring jak jedzie tranzyt. Tak jak paliwo jedzie na Sent i do tego plomba elektroniczna i niech jedzie fizycznie na Litwę lub Niemcy. Jak fizycznie miało by to przyjechać z powrotem do Polski to koszt ziarna się podnosi o około 200 zł na tonie wiec nie wiem czy to już tak bardzo będzie się opłacało tak wozić. Teraz jadą dokumenty a zboże z Polski nie wyjeżdża i dlatego jest takie tanie. Paliwo może jeździć na sent i to działa nie ma przestojów w dostawach paliw a to też są tysiące cystern. Każe auto ciężarowe mamy możliwość monitorować. Myślę że jak by ktoś chciał rozwiązać problem to by znalazł na to sposób żeby zgodnie z prawem zatrzymać ten napływ ziarna do Polski.
 5. prad z Bełchatowa jest najtańszy w Europie nie licząc praw do emisji. sprawdź trochę fakty a nie lizesz Tuskowi cały czas. pis to tez też patologia ale bardziej polska niż to co teraz się dzieje
 6. Temat jest w teori prosty jak z Dino i Biedronka, korpo w pseudo kapitalizmie niczczy wszystko żeby tylko mieć więcej. Sklepiki upadły teraz kolej na indywidualne gospodarstwa, zielony lad bez ugorowania i bez takiego masowego importu do unii to nie problem cena by nas obroniła. Nasi włodarze chcieli przyspieszyć niszczenie rolników i mają problem i żeby ten problem i pogrążył.
 7. KAROLEK7211

  Łąki

  melioracja u nas w łódzkim to patologia teraz rowy pełne i wszystko w rzekę. W czerwcu lipcu sucho rowy suche. Zajmują sie urzędnicy klimatu CO2 a o retencji pomyśleć to juz nie jest trudno. Za te rowy odprowadzające do rzek i do morza to powinny być wyroki.
 8. miro to wie lepiej kto w Smoleńsku trotyl podkładał a może to on jak były wsiok i obecny wsiok z hektarami
 9. Rolnik to nie etat to bardziej przedsiębiorstwo i każdy podejmuje decyzje co produkować indywidualnie Etat to ten co Cię zatrudnia odpowiada za wyniki firmy i żeby Ci zapłacić umówioną stawkę, Czy zysk lepszy czy gorszy wypłata się należy bo tak jest skonstruowana umowa o prace. Co nie zmienia faktu że protestować trzeba jest na to teraz doby moment i może uda się coś wywalczyć. Społeczeństwo nas popiera i rząd musi brać to pod uwagę że nie da się tego wyciszyć.
 10. Globalnie to europa zaznaczyła cos jeszcze 10 lat temu od kad weszli migranci i zaczął sie zielony terroryzm tracimy tylko pieniądze ciężko wypracowane przez ludzi ktorym sie chce jeszcze pracować na rzecz socjalu i redukcji emisji które to reszta świata ma gdzieś. Koszty produkcji nigdzie na świecie nie poszly do góry nawozy globalnie sie trzymają, paliwo dosyć tanie na świecie a w Europie wysoko opodatkowane. Zboże globalnie nie będzie drogie a rządzący eurokolchozem muszą mieć tanie żarcie. Mamia rolników żeby przeszli na eko ale jak jest duzo eko rolników to nie ma aż tak dużo chętnych na droższe eko produkty i znów cena spada lub nie ma kto kupić. Po to im to ugorowanie żeby cześć areału wykluczyć z produkcji. Bez zmiany ludzi u wladzy tych lewaków w europarlamecie to tylko mydlenie oczu.
 11. Do ciągnika typu Fartrmac 685 dt jakiś Famarol nabudowany moim zdaniem by Pasował. Z hydropakiem nie ma sensu agregat jeśli nie musisz siać samym siewnikiem. Maszyna dużo krótsza i lżejsza skrzynia siewnika tuż za szybą ciągnika. Takie moje zdanie, mam na hydropaku i drugi raz jak bym kupował to nabudowany. Kwestia jeszcze dobrania wału bo Packery sporo ważą.
 12. KAROLEK7211

  Ugór

  Jeśli się słabego gruntu nie opłaci uprawiać to też dobrze 6 klasy na las przeznaczyć i też z tego coś będzie sosna, brzoza i zwierzęta będą miały gdzie się chować. W Dłuższej perspektywie ekonomia wygra i tak bo nie da się w nieskończoność dopłacać do słabego pola. Gdzie tereny leśne to i deszcz częściej pada woda tak nie paruje jak z uprawionego pola.
 13. płodozmian to podstawa każda szkoła rolnicza i każdy gospodarz z długimi starzem to potwierdzi. Płodozmian każdy sobie sam układa jakie rośliny może zasiać i jakie przyniosą mu zysk. Nie będziesz siał na jednym polu 10 lat pszenicy a na drugim 10 lat rzepaku. Pomyśl chlipie chwile do szkoły idź lub cos poczytaj a nie pisz głupot.
 14. Czasem lepiej trochę wolniej dowozić i lepiej ugnieść niż zapierdziel wszystko na raz. Niedognieciona pryzma lubi się zapalić, widziałem na własne oczy taki przypadek na wiosce.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj