Pawel330

Seradela

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pawel330    1

Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.

Edytowano przez andrzej2110
seradela nie saradela

Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

przeniesione...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

No nie mówcie że część ludzi na AF tego nie uprawia


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

To co to za klasa ziemi


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

u mnie na takiej kuku rośnie :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

To chyba ta klasa ziemi musi być 6 albo i już skali niema :)


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

czym opryskać seradele???bezpośrednio po siewie czy po wschodach rośliny???gleba bardzo, ale to bardzo słaba... ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszMkw    0

u mnie seradela siana jest co roku. Ziemia kalsy 6 czyli praktycznie piasek. Nawożenie przed siewem minimalna dawką obornika. Siew siewnikiem około 100 - 120 kg/ha w terminie od 15 kwietnia do nawet połowy maja. Pózniej już tylko cieszy oko zielenią, pieknym zapachem i kolorem kwiatów.

cena po jakiej sprzedawałem ją w tym roku to 180zł za ćwiartkę czyli 25kg. 720zł - 100kg. Cena w centrali nasiennej około 7zł kilogram. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

No ale co z tej saradeli jest młuci się to na ziarno, siankiszonkrę robi czy co? i Ile jest dopłat podstawowych do takiej uprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszMkw    0

zalezy na jakiej ziemi siejesz. U mnie na 6 klasie ziemi gdybym wysiał 40 kg na hektar przy pierwszym dłuższym braku opadów wszystko by wyschło na wiór, a jak jest gęsta to ziemia nie wysycha. A sama seradela nadaje sie na kiszonke i na bezpośrednią pasze dla bydła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bongle    2

To jaki jest sens uprawy(ekonomiczny)przy takich kosztach nasion,większa gęstość=większy pobór wody,większa skłonność do wylegania. Ostatnie lata były bardzo niekorzystne dla uprawy-poszła pod pług, w tym roku już nie sieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Odnawiam temat, bo zamiar mam posiać seradele wraz z owsem na 1,77 ha

 

Czy wykonywaliście taką wsiewkę? To sie sieje razem?

Mama mi gada nad uchem że to później sie wsiewało w zboża ręcznie tuż przed deszczem.

Oczywiście zamiar mam zaszczepić ziarno seradeli nitraginą bo pierwszy siew na tym polu i nie ma odpowiednich bakterii aby ładnie sie przyjęło.

Tak więc z tego co wyczytałem to 40-50 kg/ha nasion ale jako wsiewka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

25 kg sieje się gdy roślina ma być na ziarno,gęściej gdy idzie na pasze.

Ojciec kiedyś wsiewał seradele w żyto,słome się zbierało i na jesień można było bydło wypasać.Nie praktykuje się już tego ze względu na małe opady.Co do oprysku to nie spotkałem się z takim co by się na seradele nadawał,można spróbować przedwschodowo. Próbował ktoś robić sianokiszonke z niej? Z tego co słyszałem to gnije i się nie nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian836    0

Chciałbym to stosować jako zielony nawóz ale nie wiem jak i w ogóle. Było by miło dowiedzieć się coś więcej na temat uprawy tej rośliny. mam niewielkie gospodarstwo spadek po dziadku i mam kilka ha słabszych gleb. Podobno po przyoraniu ta roślina robi swoje??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

Jak na zielony nawóz to bym wolał gorczyce albo łubin. Masz więcej zielonej masy niż saradela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo93pl    29

Ja sieje seradele na kiszonke kiszonka jest bardzo dobra ale strasznie ciężka i mało jest bałd w porównaniu z trawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian007    153

Jóż od kilku ładnych lat sieję saladere co rocznie min 2,3 ha. Jest to bardzo bobra pasza przy suszy można skosić raz a następny odrost zaorać ale w latach wilgotnych ok 2 ładne pokosy i oczywiście odrost pod pług. Wadą jest początkowy słaby wzrost dlatego warto dosypać jakiejś trawy lub zboża dla wysokiego 1 pokosu np. 35kg saladery+ 3 kg faceli

, 40 kg saladery+ ok 100kg owasa. Ale należy pamiętać o wymaganiach obu roślin w mieszance :lol:


trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim12    2

ja sieje około 30kg/ha.A sieje 1 ha :) . połowe na pokos reszta dla krów odrasta to sie wracają krowy i w tym roku zapowiada sie dzieki temu stodoła zapchana sianem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

My siejemy seradelę w czystym siewie dla krów,byków i wielu innych zwierząt. Na 0,25ha to nie całe 20kg wystarcza. Moim zdaniem na słabych ziemiach nie ma nic lepszego. Jedyne co mnie dziwi że bydło wcale nie pije wody gdy ją dostają (najwyżej jak jest trochę podsuszona). Sąsiad zasiał razem z owsem to była taka wielka że aż oczy wychodziły na wierzch. Ze swojej strony jak najbardziej ją polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Są jakieś opryski na chwasty jak sie z saradelą sieje Owies ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez ekobiznes
      Sprzedam ziemię w Czarnogórze, razem 208 hektarów, podzielonych na mniejsze działki od 5 do 60 hektarów. Jest to bardzo dobra inwestycja ze względów prawnych, ponieważ kraj nie podlega regulacjom UE. Czarnogóra rozwija się bardzo szybko! Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów. Możemy zorganizować spotkanie online, aby omówić sprawę oraz odwiedzić ziemię w Czarnogórze. Skontaktuj się z nami: +48 784 889 226. 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj