Pawel330

Seradela

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
karbex    91

Koledzy pytanko - opryskałem seradele na jednoliścienne leopardem i tera się martwię bo seradela ma po 2 liście właściwe a na etykiecie jest żeby pryskać od 3 liścia. Mam sporo trawki i mocno zielono na polu ale nie wiem czy się nie pospieszyłem. Jak myślicie - przypali czy nic jej nie będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jedynie trochę pożółknie na kilka dni ale ciężko powiedzieć. Najlepiej robić poletka 2x2m i popryskac opryskiwaczem ręcznym. 3-4 dni i widać co się dzieje. Ja tak testuje. Teraz na 11 ha wytępiłem komose, rzodkiew świerzba, rdest itd. dosłownie kumulacja była na tej działce i wszystko wypaliło a seradela zielona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91
1 godzinę temu, MarekDFagrofarm410 napisał:

Może jedynie trochę pożółknie na kilka dni ale ciężko powiedzieć. Najlepiej robić poletka 2x2m i popryskac opryskiwaczem ręcznym. 3-4 dni i widać co się dzieje. Ja tak testuje. Teraz na 11 ha wytępiłem komose, rzodkiew świerzba, rdest itd. dosłownie kumulacja była na tej działce i wszystko wypaliło a seradela zielona

Ooo a napiszesz czym prysnąłeś? Ja dwuliścienne to jadę kosiarką koło Bożego Ciała. Najbardziej u mnie właśnie świrzepa daje w kość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444
Dnia 14.05.2023 o 09:35, MarekDFagrofarm410 napisał:

Teraz na 11 ha wytępiłem komose, rzodkiew świerzba, rdest itd. dosłownie kumulacja była na tej działce i wszystko wypaliło a seradela zielona

Pochwal  się czym te  chwasty  wytępiłeś  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2023 o 11:10, Szymi40 napisał:

Pochwal  się czym te  chwasty  wytępiłeś  .

Opryskami jednak mało skutecznymi bo i tak wszystko odbiło zaraz 🤦‍♂️

Desykuje ktoś seradele ? Jak u was ze zbiorem ? Bo u nas cały czas deszcze i nie da się zebrać z pokosu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

No niestety   na rośnięcie   nie padało  -  a teraz  to co urosło  zebrać   nie daje  😰

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

Człowiek cały rok się wkurza - jak miało rosnąć to sucho a teraz by pasowało kosić tą mizernote żeby chociaż dla siebie złapać to ma lać dwa tygodnie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie plony seradeli po wyczyszczeniu osiągneliście w tym roku z hektara? Bo u mnie w tym roku słabo wyszło 😅

Edytowano przez MarekDFagrofarm410

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

U mnie wyszło 100 kg/ha 😀. Złapałem tylko sobie do siewu. Susza była ogromna- u mnie od 16 maja do 28 czerwca nie spadła nawet kropla wody - grykę, facelie i seradele wysuszyło. Zebrałem praktycznie tylko to co wsiałem z niewielką nawiazką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

No to niezły wynik jak na ten rok. Mój najlepszy to był 800 kg z ha, ale to raz a tak to albo susza albo sam opryskiem wykończyłem bo po oprysku śnieg przywalił i uszkodziło rośliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bariBan    1

Panowie stosował ktoś podbieracz ten który był dedykowany i zakladany na heder do bizona? Jak to się ma do strat w seradeli ? Po rotacyjnej nagarniając motowidłami tez są jakieś tam straty a i o złapanie kamienia latwiej a takim podbieraczem przynajmniej w teori powionno iść sprawniej i lepiej powinno pozbierać. Miał ktoś z tym doświadczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bariBan napisał:

Panowie stosował ktoś podbieracz ten który był dedykowany i zakladany na heder do bizona? Jak to się ma do strat w seradeli ? Po rotacyjnej nagarniając motowidłami tez są jakieś tam straty a i o złapanie kamienia latwiej a takim podbieraczem przynajmniej w teori powionno iść sprawniej i lepiej powinno pozbierać. Miał ktoś z tym doświadczenie?

Kiedyś ojciec wpadł na wspaniały pomysł zakupu takiego podbieracza i zamontowania do nh 8040, objechał dwa razy pole dookoła i podbieracz poszedł w krzaki. Do seradeli nawet nie nadaje się podbieracz plachtowy ponieważ kolega ma i są większe straty niż u mnie w nh tx na hederze z grubym ślimakiem. Lata doświadczenia mamy, spraktykowane kilka sposobów i jednak zbierać zwykłym hederem po kosiarce dyskowej najlepiej. Warunek jest jeden, musi być heder na grubym ślimaku, na cienkim mata jak jest wilgotny materiał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

A czemu poszedł w krzaki ten podbieracz? Duże straty czy coś nie szło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, karbex napisał:

A czemu poszedł w krzaki ten podbieracz? Duże straty czy coś nie szło?

Po pierwsze mega wolno szło zbieranie, leżąca seradela na pokosie mega się obsypywała

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Najlepiej  było by deszczownie  zamontować  -  tego  w ostatnich  latach najbardziej jej brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez 35bogus
      Witam, 
      Mam pytanie jak w temacie. Mianowicie w tamtym roku zasiałem 20 arów słonecznika, po siewie pryskałem BANDUREM i miałem chwasty. Teraz moje pytanie czy mogę połączyć z COMANDEM. W grochu to nie przeszkadza ciekawy jestem co będzie ze słonecznikiem, czy to może się udać. 
      Będę wdzięczny za pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj