Polecane posty

galan99    7583

Wiadomo że przy dobrym roku , tak to różnie bywa . Jak dobry rok 300 kg na 1 ha plon 4 t da .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalinaa    14

to super plony mieliscie Grochu U nas na terenie srednio od 500-1500 kg z ha i nikt juz w tym roku nie posieje grochu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Ja zasieje, ale już nie na piachu. Mam lepszy kawałek przeznaczony na groch, w ostatnim roku na piachu to byla porażka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
3 godziny temu, Adrenalinaa napisał:

to super plony mieliscie Grochu U nas na terenie srednio od 500-1500 kg z ha i nikt juz w tym roku nie posieje grochu

Kokosów na grochu nie zrobi , a tym bardziej kontraktowanym za duży nakład do zysku , że zostaje stanowisko , to samo daje po żniwach zasiać groch w granicach 200 kg na 1 ha i pszenica zimowa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
Dnia 24.01.2019 o 10:07, galan99 napisał:

Kokosów na grochu nie zrobi , a tym bardziej kontraktowanym za duży nakład do zysku , że zostaje stanowisko , to samo daje po żniwach zasiać groch w granicach 200 kg na 1 ha i pszenica zimowa .

Przesuszy glebe i wyrośnie na 10 cm max. Pozniej orka to meka i siew w popiół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

Panowie, na wiosnę mam za dużo obornika i wychodzi mi,że będę musiał to pryzmowac do lipca/sierpnia,  no chyba że dam go pod groch, nie powinno się dawać, ale jeśli dam to dużo zaszkodze? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Uważam że nie zaszkodzisz bo też dałem w poprzednim roku obornik pod groch ale już nie dawałem wcale npk tylko odżywki i uważam że był bardzo ładny i wcale gorzej nie sypał niż ten bez obornika a na npk. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

W grochy chodzi o to by dawać znikome albo wcale azotu bo brodawki go pobierają, jak jest zbyt dużo azotu to brodawki mało co pobierają albo wogóle bo groch ma z czego ciągnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Czysto teoretycznie to groch popędzany azotem (czyli też obornikiem) może iść mocno w masę zieloną a słabo w plon. Jednak moim zdaniem jeżeli masz się męczyć z tym obornikiem to lepiej daj go pod ten groch, zanim się dobrze rozłoży w glebie to będzie akurat pod roślinę następczą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
9 godzin temu, kamilc017 napisał:

W grochy chodzi o to by dawać znikome albo wcale azotu bo brodawki go pobierają, jak jest zbyt dużo azotu to brodawki mało co pobierają albo wogóle bo groch ma z czego ciągnąć.

Groch powinien dostać  pod korzeń azotu do 50% w czystym składniku na start zanim wykształcą się brodawki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Wie ktoś gdzie kupię C1, tarchalskiej bądź batuty, w okolicy ciężko coś wynaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

Wiem to wszystko co piszecie, stad moje pytanie. Podejrzewam,że nie będę się szczypal i rozrzuce od razu i pod groch. Z czystego zaoszczedzenia głównie czasu nie chce go wywalac na pryzme i w żniwa znow wszystko ładować,jakieś koszty też są ale ważniejszy mój czas..

Wyszedł w waszym grochu zebranym w 2018 już oprzedzik z ziaren? U mnie albo trafiłem w czas i wszystko wytrulem na polu, albo jeszcze za wcześnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
6 godzin temu, wiko napisał:

Wiem to wszystko co piszecie, stad moje pytanie. Podejrzewam,że nie będę się szczypal i rozrzuce od razu i pod groch. Z czystego zaoszczedzenia głównie czasu nie chce go wywalac na pryzme i w żniwa znow wszystko ładować,jakieś koszty też są ale ważniejszy mój czas..

Wyszedł w waszym grochu zebranym w 2018 już oprzedzik z ziaren? U mnie albo trafiłem w czas i wszystko wytrulem na polu, albo jeszcze za wcześnie?

Po czyszczeniu na siew w październiku do każdego biga po dwie tabletki i jestem spokojny o robaka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
6 godzin temu, wiko napisał:

Wiem to wszystko co piszecie, stad moje pytanie. Podejrzewam,że nie będę się szczypal i rozrzuce od razu i pod groch. Z czystego zaoszczedzenia głównie czasu nie chce go wywalac na pryzme i w żniwa znow wszystko ładować,jakieś koszty też są ale ważniejszy mój czas..

Wyszedł w waszym grochu zebranym w 2018 już oprzedzik z ziaren? U mnie albo trafiłem w czas i wszystko wytrulem na polu, albo jeszcze za wcześnie?

Może strakowiec a nie oprzednik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

Masz rację,mój błąd. Myślałem o strakowcu a napisałem o oprzedziku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Centrale nasienne nie maja jeszcze nasion grochu bo są gazowane i będą lada chwila .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
58 minut temu, galan99 napisał:

Centrale nasienne nie maja jeszcze nasion grochu bo są gazowane i będą lada chwila .

Ale jak robak w czasie wegetacji dostal się do strąka a potem w ziarko to co te gazowanie teraz da dziorka w ziarku jest i zdolnosc kielkowania obniżona. Pilonowac zabiegow w polu i bedzie ok. I zeby nie kosic bardzo suchego bo peka na pół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Czołem.

Mam zamiar zagazować groch środkiem Q U I C K P H O S  T A B L E T S 56 GE.

Macie jakieś wskazówki?

  1. Słyszałem ze musi być temperatura dodatnia przez kilka dni, aby strąkowiec się wybudził.
  2. Groch na pryzmie. Planuje zaaplikować po 5 tabletek/ tonę wgłąb pryzmy i przykryć to wszystko folia. Zostawić tak na 3 - 8 dni.
  3. Faktycznie jest tak że raz otwarte opakowanie trzeba zużyć w całości?
Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

uważaj na to mo może zabic człowieka


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam86    53
3 godziny temu, adamson330 napisał:

Czołem.

Mam zamiar zagazować groch środkiem Q U I C K P H O S  T A B L E T S 56 GE.

Macie jakieś wskazówki?

  1. Słyszałem ze musi być temperatura dodatnia przez kilka dni, aby strąkowiec się wybudził.
  2. Groch na pryzmie. Planuje zaaplikować po 5 tabletek/ tonę wgłąb pryzmy i przykryć to wszystko folia. Zostawić tak na 3 - 8 dni.
  3. Faktycznie jest tak że raz otwarte opakowanie trzeba zużyć w całości?

Głęboko nie wkładaj bo gaz z tabletek jest cięższy od powietrza i sam opada. Przykryć trzeba ale w tych temperaturach co najmniej na 2 tyg. Tabletki które Ci zostaną dobrze zakręć i schowaj na następny raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Dzięki za informacje. Tabletki umieściłem na głębokości ok 5 cm. I rozkladalem w "siatke" 0.5x 0.5m. Pryzma przykryta szczelnie folia, brzegi poprzyciskane deskami itp. Budynek zabezpieczony przed niepowolanymi goscmi. Faktycznie same tabletki śmierdzą niesamowicie. Trzeba uważać. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Witam

Panowie mam dylemat. Działka 4kl po jęczmieniu jarym, słoma ścięta, poplonik z owsa i facelii na to 4t węglanowego wapna i orka. Pytanie czy lepiej zasiać groch Batuta/Mecenas czy może lepiej bobik? Problematyczne jest koszenie grochu.  W tym roku nie trafiłem w porę i wszystko poszło na paszę a miał być na nasionka. Bobik jest mniej problematyczny w koszeniu. Nakład pracy powiedziałbym że jest porównywalny. Cena tez podobna ale co jednak zostawi lepsze stanowisko? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

a jaką miałeś różnice między paszówka a na nasiona, kosiłeś porośnięte czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

tak skosiłem porośnięte, pogoda mi nie pozwoliła go skosić w czasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SpracowanyPraktyk
      Panowie chciałem poruszyć ważną kwestię. Wystawiałem na olx na sprzedaż Groch odmiany milwa. Ogłoszenie wyglądało tak:
      Witam. Mam na sprzedaż groch, odmiana Milwa. 

      plenna odmiana pastewna, bardzo wczesna, wąsolistna
      rośliny o wysokości 75-80 cm o sztywnej łodydze

      dorodny, gruby, niedosuszany 
      posiadam na sprzedaż około 8 ton
      zapraszam
       
      z zastrzeżonego nr telefonu zaczęto do mnie dzwonić i automatyczna sekretarka klepała regułkę o działaniu na szkodę producenta. Następnie przychodziły prywatne wiadomości o naruszeniu prawa. Skończyło się tym, że olx zmoderował, czyli zakończył moje ogłoszenie pisząc:
      Zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela

      Twoje ogłoszenie zostało usunięte, ponieważ otrzymaliśmy zgłoszenie od producenta bądź jego przedstawiciela, z którego wynika, że oferowany przez Ciebie produkt nie jest oryginalny, został przerobiony lub nie posiadasz praw do jego dalszej sprzedaży. Reagujemy także, gdy otrzymujemy zgłoszenia o innych naruszeniach praw własności przemysłowej lub naruszeniach praw autorskich.

      Więcej o zakazanych przedmiotach w naszym serwisie dowiesz się tutaj: OLX.pl/zasady/#r10 . Prosimy o przestrzeganie zasad naszego Regulaminu.
       
      Wystawiając rośliny pastewne nie złamałem regulaminu.  Nigdzie nie napisałem, że są to nasiona siewne. Okazuje się, że firmy nasienne ograniczają obrót materiałem paszowym. Wychodzi na to, że groch który uprawiałem i zebrałem z pola jest nielegalny, nie oryginalny i nie mam prawa do jego sprzedaży a miał być jako dodatek paszowy dla lokalnego rynku. Czy ktoś się z tym spotkał?
      Jak umieściłem temat w złym dziale to przepraszam.
    • Przez ZetorPower
      Witam doradzicie mi Pany jaki nowy  agregat kupic pod ten siewnik D9-30 super redlicowy taki żeby hydropak sie nie złamał tak jak w agro maszu, ma miec przedni  wał 2 albo 3 rzędy łap i tylny wał packer. dodam że mam aktywny do tego siewnika ale na wiosenne lekkie warunki przydał by sie bierny przegądałem internety i wiele agregatów ale żadnego nie widziałem na żywo na zdjęciu to każdy porządnie wygląda 
    • Przez Scoti
      Witam mam pytanie dotyczące agragatu agro lift TYP-AUS 2 z wałem packera 2.5m jakieś opinie o nim ewentualnie jakaś lepsza firma w podobnym przedziale cenowym ?
    • Przez Thorod
      Sprzedam Agregat uprawowo siewny Amazone d7 super s. Duza skrzynia, po wymianie łożysk na oryginalne Amazone, sciezki i znaczniki powschodowe, drobny wysiew. Agregat po wymianie przednich tulej, na hydropaku, który jest nieuzywany od nowosci. Wiecej na priv(zdj). stan bdb
      Cena 9900zl
       
       
       
    • Przez karol2306
      Witam
       
      Na sprzedaż agregat w/w. Wszelkie info w ogłoszeniu ew. pod tematem lub prv
       
      Zapraszam
       https://www.olx.pl/oferta/agregat-uprawowo-siewny-2-5m-wal-packera-grano-CID757-IDtGmk9.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj