Polecane posty

tedek2    65

Do 20 nie ma szans u mnie na deszcz. Pokazują słaby a jal słaby to u mnie nic. Ta susza juz niedlugo bd rok trwała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25619

Yr.no zaktualizowała się , deszcz definitywnie odwołany do 17-ego, bo 1mm nie można uznać za deszcz. A najlepsze to po 16 maja duże ochłodzenie poniżej 10 w dzień.

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
2 godziny temu, Daro20 napisał:

Biało było rano od szronu DSC_0092.thumb.JPG.ce1c9f28ccc15dbc5de7a3dd165f3c5b.JPGi rzepaki pokręciło

o której był szron?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

WSI powiat Siedlecki.

U nas o 5 rano ładny szron na łąkach był. Truskawki (już czarne środki mają) i wszystko co kwitnie pewnie zmarzło.

A w kontekście suszy: Pszenżyto już siada... 

 

20190508_085720.jpg

  • Sad 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975
1 godzinę temu, Agrest napisał:

Yr.no zaktualizowała się , deszcz definitywnie odwołany do 17-ego, bo 1mm nie można uznać za deszcz. A najlepsze to po 16 maja duże ochłodzenie poniżej 10 w dzień.

do niedzieli się jeszcze 5 razy odmieni.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506
9 minut temu, Uziu92 napisał:

do niedzieli się jeszcze 5 razy odmieni.

Dokładnie oni z dnia na dzien nie wiedza jaka bedzie pogoda i co chwila zmieniaja. Rano patrzylem nadawali deszcz teraz juz go nie nadaja ale moze pod wieczor znow beda nadawali:)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
50 minut temu, ZYLA napisał:

WSI powiat Siedlecki.

U nas o 5 rano ładny szron na łąkach był. Truskawki (już czarne środki mają) i wszystko co kwitnie pewnie zmarzło.

A w kontekście suszy: Pszenżyto już siada... 

 

20190508_085720.jpg

Cholera jak moje na kilku kawałkach ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po dzisiejszej nocy, woj. Podlaskie pod.grajewski. Będzie to żyło jeszcze? Miejscami wygląda to jeszcze gorzej .A co najlepsze nie wiadomo czy kolejnej nocy nie będzie znowu przymrozku, o deszczu już nie wspominam bo miało tak padać i jak zwykle po aktualizacjach przeniesione wszystko na zachód i południe A u nas zero.

20190508_130604.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506
1 godzinę temu, Proximka12 napisał:

Po dzisiejszej nocy, woj. Podlaskie pod.grajewski. Będzie to żyło jeszcze? Miejscami wygląda to jeszcze gorzej .A co najlepsze nie wiadomo czy kolejnej nocy nie będzie znowu przymrozku, o deszczu już nie wspominam bo miało tak padać i jak zwykle po aktualizacjach przeniesione wszystko na zachód i południe A u nas zero.

20190508_130604.jpg

Zrób test i bedziesz wiedział. U mnie tak wyglada co 30 kukurydza. Moim zdaniem powinna dać sobie rade bo stozek wzrostu ma w ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Szwagier robi w Hamburgu na elewacjach to ciągle maja przerwy bo ciągle leje. Jeszcze kilka lat temu jak dzwonił do mnie że u nich pada to ten deszcz po dwóch dniach przychodził do nas. Teraz przychodzą wypadane chmury. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

LLB   -5 rano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Proximka12 napisał:

Po dzisiejszej nocy, woj. Podlaskie pod.grajewski. Będzie to żyło jeszcze? Miejscami wygląda to jeszcze gorzej .A co najlepsze nie wiadomo czy kolejnej nocy nie będzie znowu przymrozku, o deszczu już nie wspominam bo miało tak padać i jak zwykle po aktualizacjach przeniesione wszystko na zachód i południe A u nas zero.

20190508_130604.jpg

Umnie kiedyś też tak było i kukurydza niby rosła ale zaczęła sie krzewić z korzenia i plonu z tego nie było na ziarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7221

Trzeba było w styczniu posiać to by przynajmniej nie było wątpliwości czy coś z tego będzie

  • Like 3

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kujawy1990    56

Wieje  ze  wschodu  jak by  się wściekło   a za 3h  trzeba  w rzepak  ruszać      jutrzejszego  deszczu  nie ma  co liczyć  chyba  że  się  wiatr  na zachodni  zmieni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20
3 godziny temu, Partyzant85 napisał:

LLB   -5 rano.

Gdzie tak było... Ja też LLB i było 2 stopnie na wysokości 2 m A przy ziemi może było z -2  kukurydza mało co odczuła... można powiedzieć że jej nic nie zaszkodzilo

20190508_120441.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
2 godziny temu, miwigos napisał:

Za rok bedą siali w maju

Dobrze że nie w lipcu.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Kurcze widze że u nie krórych to naprawde źle wyglądają rzepaki i zboża współczuje kuku to u wszystkich podoobnie po tych przymrozkach nie wiadomo co będzie. Lipa jednym słowem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2506

Lepiej posiac wcześniej i niech trochę mróz ja przychamuje jak posiac w popiół i ziarno ma leżeć w ziemi nie wiadomo ile czasu albo powschodzi placami i wtedy nie wiadomo co zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7221

Racja jak d*pa każdy ma swoją. Nie ma sensu wałkować tematu po raz enty 😉


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

@lexiflexi - gmina kamionka. Ale ja  niedaleko od rzeczki mieszkam i zawsze ten stopien-dwa chłodniej niż u reszty.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20
6 minut temu, Partyzant85 napisał:

@lexiflexi - gmina kamionka. Ale ja  niedaleko od rzeczki mieszkam i zawsze ten stopien-dwa chłodniej niż u reszty.

To mamy do siebie rzut beretem hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj