Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Agrest    25628

A nawet  nie będę linka otwierał bo łeb mi na kretowiskach skacze.

Szukasz masła i miodu na spleśniały chleb. Teraz co byś nie robił to idziesz w koszta z małą perspektywą zwrotu.

Błędu braku podania azotu 40 dni temu nie naprawisz.

Jeszcze może saletrą i wodą kłos wypełnisz jak już podasz, a dolistnie to jak klepanie umarłego po doopie 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
2 godziny temu, Leszy napisał:

Na lokalnym składzie facet powiedział, że nie ma i nic nie kupuje, bo teraz nawozy są drogie, a mają tanieć. Zaś w innych większych firmach można zamówić bez problemu.    

W sobotę byłem na pewnym składzie w okolicy, po fungi bo troszkę zabrakło, co dokupilem też siarczan magnezu, jakieś odżywki, na placu nawozu zero. Nima nic.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
16 minut temu, Agrest napisał:

A nawet  nie będę linka otwierał bo łeb mi na kretowiskach skacze.

Szukasz masła i miodu na spleśniały chleb. Teraz co byś nie robił to idziesz w koszta z małą perspektywą zwrotu.

Błędu braku podania azotu 40 dni temu nie naprawisz.

Jeszcze może saletrą i wodą kłos wypełnisz jak już podasz, a dolistnie to jak klepanie umarłego po doopie 

To biere pług i jadę orać

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
37 minut temu, TheraRolnik napisał:

Ale żeś się uparł na odżywki. Nie dałeś azotu, to takimi odżywkami co najwyżej sumienie możesz trochę uspokoić. Pomysl sam - tam nawet nie widać dokładnego składu. Na ich stronie podane jest, że N to 345g/L. Zalecana dawka na tej stronie co podlinkowales to 4L/ha. Matematykę zostawiam Tobie.

 

A tak w ogóle, to co się zbożem ojca przejmujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
Napisano (edytowany)

No to powiem Ci, że tak jak psy na ojcu wieszałes, że wszystko najgorzej robi, to liczyłem że Twoje zboże, zrobione po Twojemu, będzie pokazowe..

 

A tak na poważnie to nie wiem czy pług od razu zakładać,  bo zdjęcie nigdy wszystkiego nie odda, ale tak moim zdaniem to takie odżywki możesz sobie dawać jak masz w miarę zadbane zboże i faktycznie o jakiś plon walczysz i starasz się, żeby niczego mu nie zabrakło, czy właśnie żeby wspomóc w takich okresach suszy itd. Ale w sytuacji, gdzie nie dałeś azotu, to walenie odżywek jest bezcelowe, tylko koszta generujesz. 

Edytowano przez daron64
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172

A co ja mogę pokazać na piachu ? Jak nie popada to i tak uja urośnie 

Saletra poszła 2 tygodnie temu 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3661
4 minuty temu, TheraRolnik napisał:

A co ja mogę pokazać na piachu ? Jak nie popada to i tak uja urośnie 

Saletra poszła 2 tygodnie temu 

 

Widziales moje zboża? To też w większości 5 klasa a kawałkami i 6, szału nie ma ale nie wyglądają tak jak twoje. Coś musiałeś zyebac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)

Może zj***ł może opadów mniej było. Nie ciesz się tak tym piachem bo mam trochę 5 klasy i jak w maju pociągnie susza to też ci powiedzą, że musiałeś coś zj***ć.

U mnie pod lasem w dołku żyto lepsze na 5 klasie niż na 4 b na szczerym polu. Wszystko to samo dostało a różnica jest choć to na szczerym polu złe nie jest. Ale to pod lasem cieplej miało.. Mały szczegół na tym samym polu.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
6 minut temu, superfarmer02 napisał:

Widziales moje zboża? To też w większości 5 klasa a kawałkami i 6, szału nie ma ale nie wyglądają tak jak twoje. Coś musiałeś zyebac 

W zeszłym roku była pszenica zimowa i w maju w susze miejscami ją wypaliło i co myślisz że jak bym nasypał azotu to by jej nie ruszyła susza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3615
TheraRolnik napisał:

A co ja mogę pokazać na piachu ? Jak nie popada to i tak uja urośnie 

Saletra poszła 2 tygodnie temu 

 

w zeszłym roku na V klasie takiej że w szejsione przez felgi się przelewa jak woda przekroczyłem 5t/ha także skończ biadolić i weź się w garść


danielursus3p napisał:

dokupilem też siarczan magnezu

ile płaciłeś za woreczek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

Ja jeszcze 5t wzwyż pszenżyta nie mialem ale umnie sama 6klasa tylko trochę dolkami 5klasy jest :) w 2020r  rekordy ok 4.8t owsa i 4.6pszenżyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
4 minuty temu, tytanowyJanusz napisał:

w zeszłym roku na V klasie takiej że w szejsione przez felgi się przelewa jak woda przekroczyłem 5t/ha także skończ biadolić i weź się w garść

 

ile płaciłeś za woreczek?

 

74 zł/25kg niby po rabacie dla stałego klienta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3661
11 minut temu, hubertuss napisał:

Może zj***ł może opadów mniej było. Nie ciesz się tak tym piachem bo mam trochę 5 klasy i jak w maju pociągnie susza to też ci powiedzą, że musiałeś coś zj***ć.

U mnie pod lasem w dołku żyto lepsze na 5 klasie niż na 4 b na szczerym polu. Wszystko to samo dostało a różnica jest choć to na szczerym polu złe nie jest. Ale to pod lasem cieplej miało.. Mały szczegół na tym samym polu.

Na suszę nie da się nic poradzić ale mówimy o stanie na dzień dzisiejszy 

7 minut temu, TheraRolnik napisał:

W zeszłym roku była pszenica zimowa i w maju w susze miejscami ją wypaliło i co myślisz że jak bym nasypał azotu to by jej nie ruszyła susza ?

No właśnie jak byś dowalił saletry to by ją jeszcze szybciej spaliło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28

mi się udało wyhaczyć w tamtym tygodniu jeszcze siarczan siedmiowodny po 66zł/25kg jeszcze jakiś mały rabat wpadł więc wyszło coś 63-64zł więc widzę że jeszcze nie tak źle , choć w tamtym roku płaciłem poniżej 30zł/25kg....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172

A no właśnie, teraz już też sucho zaczyna się robić i widzę że pszenżyto też siada w tych miejscach 

1 minutę temu, superfarmer02 napisał:

 

No właśnie jak byś dowalił saletry to by ją jeszcze szybciej spaliło 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

To tanio. Tak prawdę mówiąc najtańszy i najlepiej zaopatrzony sklep w okolicy. I doradztwo na dobrym poziomie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3615

Dakol w zeszłym roku miał zajebiste ceny, z czym bym ich cen nie porównał to zawsze mieli taniej, w tym roku już różnie z tym jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Do Radzynia to mam z 60 km, pod nosem mam dość dobrze zaopatrzony sklep, z 5 lat tam kupuje materiał siewny, opryski. Nawóz w innym miejscu kupuje, bo trochę taniej wychodzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5022
1 godzinę temu, danielursus3p napisał:

W sobotę byłem na pewnym składzie w okolicy, po fungi bo troszkę zabrakło, co dokupilem też siarczan magnezu, jakieś odżywki, na placu nawozu zero. Nima nic.  

Chciałem trochę saletry rodzicom zamówić, bo nie mają żadnych faktur od lat 😅, to w jednym miejscu było 12 bigbagów po 600 kg. Tak, to gdzie nie zadzwonisz to mogą przywieść, ale się dostawą nie wyrobią w najbliższym czasie.  Ten co był najbliżej, to mówił, że po 3400 teraz by zamówić mógł, ale nie chce się teraz w żadne dostawy bawić. Czeka co będzie później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19718
1 godzinę temu, Agrest napisał:

A nawet  nie będę linka otwierał bo łeb mi na kretowiskach skacze.

Szukasz masła i miodu na spleśniały chleb. Teraz co byś nie robił to idziesz w koszta z małą perspektywą zwrotu.

Błędu braku podania azotu 40 dni temu nie naprawisz.

Jeszcze może saletrą i wodą kłos wypełnisz jak już podasz, a dolistnie to jak klepanie umarłego po doopie 

somsiad o którym Ci pisałem ze słomą dziś właśnie pierwszą dawkę saletry dawał , bo co się będzie marnowała jak na zwrot kupił🤭

44 minuty temu, TheraRolnik napisał:

A co ja mogę pokazać na piachu ? Jak nie popada to i tak uja urośnie 

Saletra poszła 2 tygodnie temu 

 

Na piachu trzeba sie nauczyć gospodarzyć, gospodruje również na takich ziemiach

26 minut temu, danielursus3p napisał:

74 zł/25kg niby po rabacie dla stałego klienta. 

ok 60 dla KAŻDEGO

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5022
59 minut temu, TheraRolnik napisał:

Swoim się przejmuje 😉

Swoje zasiałeś? 😀 To już odpowiedzialność jest. ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3661

Na piachu to obornika tak żeby się w ziemi nie mieściło, zadbać o ph i susza już nie jest taką straszna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
4 minuty temu, soltys48 napisał:

somsiad o którym Ci pisałem ze słomą dziś właśnie pierwszą dawkę saletry dawał , bo co się będzie marnowała jak na zwrot kupił🤭

Na piachu trzeba sie nauczyć gospodarzyć, gospodruje również na takich ziemiach

ok 60 dla KAŻDEGO

Teren rolniczy typowo to i ceny inne. Nie ma co narzekać, aby gorzej nie było 🙃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj