Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

k16mk    94

 polifoska 8 200kg , i 2x saletra 200kg.

1 godzinę temu, daron64 napisał:

To napewno zboże tego sąsiada

tak te na zdjęciu 60% to sąsiadów , reszta  z deko lepsza moja 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gromi    80

Probus, otrzymało 90 kg saletry i 40 kg mocznika. Wygląda przyzwoicie, ale niestety brak wody. Od ponad miesiąca nie spadła kropla wody 😢

IMG_20220501_145029.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wszyscy ekscytują się zabiegami T1 i R1,a jak w waszych okolicach z opadami?Zachodni kraniec kujawsko-pomorskiego to 34!mm od 26 lutego.Chociaż pszenżyto wygląda najbardziej przyzwoicie z wszystkich ozimin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf21    0

Panowie co stosujecie na pszenżyto ozime, przed siewem dawane 300kg polifoski.Prosiłbym o konkretne odpowiedzi jaki dać nawóz i jakie proponujecie środki ochrony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430
20 minut temu, Pawlak81 napisał:

Wszyscy ekscytują się zabiegami T1 i R1,a jak w waszych okolicach z opadami?Zachodni kraniec kujawsko-pomorskiego to 34!mm od 26 lutego.Chociaż pszenżyto wygląda najbardziej przyzwoicie z wszystkich ozimin.

Od 22 lutego - w marcu 0mm, w kwietniu 26,5mm. Niektórzy mają jeszcze gorzej bo przez 2 miesiące około 10mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gromi    80
20 minut temu, Pawlak81 napisał:

Wszyscy ekscytują się zabiegami T1 i R1,a jak w waszych okolicach z opadami?Zachodni kraniec kujawsko-pomorskiego to 34!mm od 26 lutego.Chociaż pszenżyto wygląda najbardziej przyzwoicie z wszystkich ozimin.

Zachodnia część Zachodniopomorskiego, jest bardzo sucho. Od ponad miesiąca nie spadła kropla deszczu. U mnie w okolicy również pszenżyto wygląda najlepiej. Niestety jak patrzę na prognozę pogody to najbliższe deszcze zapowiadają na koniec maja. Jeżeli to się sprawdzi to będzie tragedia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9920
25 minut temu, Pawlak81 napisał:

Wszyscy ekscytują się zabiegami T1 i R1,a jak w waszych okolicach z opadami?Zachodni kraniec kujawsko-pomorskiego to 34!mm od 26 lutego.Chociaż pszenżyto wygląda najbardziej przyzwoicie z wszystkich ozimin.

Lepiej skrócić żeby w słomę nie szło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
28 minut temu, Pawlak81 napisał:

Wszyscy ekscytują się zabiegami T1 i R1,a jak w waszych okolicach z opadami?

Wrzucalem niedawno jak wygląda u mnie ziemia. Dzwoniłem do domu, to matula mówiła, że dwa razy bardzo delikatnie pokropiło. Także wczorajsza saletra leży grzecznie nierozpuszczona 

5 minut temu, Gromi napisał:

Zachodnia część Zachodniopomorskiego, 

A jest to u Was coś co warto zobaczyć? W zachodniopomorskim jestem i jutro mamy jechać w stronę Szczecina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25642

Lustrujcie plantacje. Skrzypionki ogrom. Z daleka widać chrząszcze i to na różnych działkach oddalonych o 5km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96

Ja mam zamiar dać jutro z dolistnym coś na robaka ale nie wiem czy noce nie za zimne bo 1, 2 stopie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25642

Pyretroid działa w momencie zastosowania i temp poniżej 18⁰, więc bez obaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Agrest napisał:

Lustrujcie plantacje. Skrzypionki ogrom. Z daleka widać chrząszcze i to na różnych działkach oddalonych o 5km.

U mnie już przed weekendem zrobiłem insektem , a jak dzwoniłem po środek to sprzedawca się dziwił że u mnie tak wcześnie nalot, a tu widzę nie tylko u mnie były, najgorzej w jęczmieniu po 10szt na metr, też miałem pisać żeby się pointeresowali ludziska bo potem będzie problem z tym ale wypadło mi 😁


Pawlak81 napisał:

Wszyscy ekscytują się zabiegami T1 i R1,a jak w waszych okolicach z opadami?Zachodni kraniec kujawsko-pomorskiego to 34!mm od 26 lutego.Chociaż pszenżyto wygląda najbardziej przyzwoicie z wszystkich ozimin.

Właśnie planując regulacje, to pewnie mają w prognozach ciągle deszcz bo jak to wyjaśnić, u mnie na 2tyg brak deszczu a kotłuje się już konkretnie na 4kl nie mówiąc o 5-6 więc można konkretnie sobie zbić plon regulując

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19728
18 minut temu, Agrest napisał:

Lustrujcie plantacje. Skrzypionki ogrom. Z daleka widać chrząszcze i to na różnych działkach oddalonych o 5km.

Dziś byłem na pszenicy to czysto. Jutro się zerknie na psieżyto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavvek    66

U mnie w pszenżytach czemuś  tak tyle nie ma, aby pojawiała się nieodparta chęć jechania z  opryskiwaczem. Ale w życie i pszenicy, to było zatrzęsienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25642

U mnie w jęczmieniu nie zauważyłem,  ale w pszenżycie już masa podziurawionych liści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3663

U mnie jak uprawiałem pod qq to płytko sucho a głębiej trochę wilgoci jest. W ziemniakach tak samo ale ziania delikatnie popękana. Qq i ziemniaki raczej da radę wyjść ale jak będzie suchy maj to zboża bardzo to odczują. W tej chwili po ścieżkach i dzie się jak po kostce a rośliny nie da się wyjąć nie podkopując jej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295

na 3kl przynajmniej u mnie zboża 2tyg nie odczują, na 4kl jak pójdzie zlewa to dadzą radę ale 5 kl i 6 będzie kuleć roślina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829

Pytanko czy jutro można lecieć z Medaxem w pszenżycie jeśli na chwilę obecną na środowy ranek nadają coś o przymrozku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25642

Ja bym nie czekał. Łan ma tylę masy i wydziela tyle ciepła że ten mrozek wejdzie na chwilę albo wcale.

Zabieg zrobić o 11 rano i w ciul czasu na wchłonięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829

Dokładnie było by gdzieś z 40 godzin od czasu wykonania zabiegu do tego przymrozku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
13 godzin temu, superfarmer02 napisał:

U mnie jak uprawiałem pod qq to płytko sucho a głębiej trochę wilgoci jest. W ziemniakach tak samo ale ziania delikatnie popękana. Qq i ziemniaki raczej da radę wyjść ale jak będzie suchy maj to zboża bardzo to odczują. W tej chwili po ścieżkach i dzie się jak po kostce a rośliny nie da się wyjąć nie podkopując jej 

U nas czekamy na brak deszczu bo dopiero wtedy coś urośnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Tak sobie po tym Pomorzu jeździmy to muszę powiedzieć, ze generalnie tak:

- rzepaki podobne jak u nas, tylko trochę wyższe

- jare podobne jak u nas

- oziminy bez porównania. Dużo ładniejsze u Was, wyższe, bardziej gęste. Jakieś wyjątki się zdarzają, ale ogólnie ładniejsze sporo jak u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kordzio14    0

 Witam. Mam jedno pytanko. Pryskac dzis pszenżyto artemisem na t1? Jest 15 st.C i bezchmurne niebo. Fungicyd nie przypali zboża? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430

A dlaczego ma przypalić? Bardziej patrz czy przymrozku nie będzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj