Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Agrest    25642

W sumie podany na flagę chyba zwiększa mtn więc też plonotwórczy.

 

To że jest niskie nie oznacza że nie idzie już ku 2 kolanku. Kalendarz robi swoje. 

 

Najkorzystniej byłoby dokarmiać dolistnie np 8-10% mocznik plus 5% siarczan magnezu. 

Ale tu potrzebujesz w ciul czasu i mocznik.

Jednym słowem masz przerąbane w tych warunkach. U mnie na razie wilgoci optymalnie.

Rotondo dzisiaj, 2 dzień po t1 i r1

20220429_151641.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
23 minuty temu, Agrest napisał:

To że jest niskie nie oznacza że nie idzie już ku 2 kolanku. Kalendarz robi swoje

Dalej zbieram kamienie - w lepszych miejscach największe zboże to ma pierwsze kolanko gdzieś 0.5 - 1 cm nad węzłem. W słabszych miejscach 1kolanko dopiero się pokazało. 

Co do wilgoci, to nie będę się wypowiadał, stronę wcześniej widać ile jest jej u mnie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
17 minut temu, daron64 napisał:

Dalej zbieram kamienie - w lepszych miejscach największe zboże to ma pierwsze kolanko gdzieś 0.5 - 1 cm nad węzłem. W słabszych miejscach 1kolanko dopiero się pokazało. 

Co do wilgoci, to nie będę się wypowiadał, stronę wcześniej widać ile jest jej u mnie. 

 

Czym masz zamiar odchwaszczać ? Ja będę jechał z opryskiem chyba bo ciepło wilgoć zaraz zboże tak ruszy że mało tego oprysku do ziela doleci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
8 minut temu, damianos95 napisał:

Czym masz zamiar odchwaszczać ? Ja będę jechał z opryskiem chyba bo ciepło wilgoć zaraz zboże tak ruszy że mało tego oprysku do ziela doleci

A bodaj avoxy mam kupione. U mnie wprost przeciwnie. U mnie w dzień ciepło, w nocy zimno, wiatr, sucho. Te chwasty tak mnie nie bola jak ten azot.  Czekalbym cierpliwie na ta niedziele, bo w kilku pogodach pokazują jakieś możliwe niewielkie opady, ale posłuchałem @Ursus932bis i z rodziną na urlop wyjeżdżamy. Powinien teraz przyjechać i pilnować mi deszczu czy nie spadnie 😅 Jeszcze zobaczę jak tam jutro z rana będzie sytuacja z prognozami, najwyżej przed wyjazdem rozsieje jeśli będzie jakaś nadzieja większa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
12 minut temu, daron64 napisał:

A bodaj avoxy mam kupione. U mnie wprost przeciwnie. U mnie w dzień ciepło, w nocy zimno, wiatr, sucho. Te chwasty tak mnie nie bola jak ten azot.  Czekalbym cierpliwie na ta niedziele, bo w kilku pogodach pokazują jakieś możliwe niewielkie opady, ale posłuchałem @Ursus932bis i z rodziną na urlop wyjeżdżamy. Powinien teraz przyjechać i pilnować mi deszczu czy nie spadnie 😅 Jeszcze zobaczę jak tam jutro z rana będzie sytuacja z prognozami, najwyżej przed wyjazdem rozsieje jeśli będzie jakaś nadzieja większa. 

Rozsieje nawóz są dość duże rosy więc się rozpuści u mnie też w nocy 4-5 stopni ale chyba nie ma na co czekać już twój oprysk też zadzlaa w takiej temperaturze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Do 5stopni to tu trochę brakuje.

Zaczepie rozsiewacz dziś i rano zdecyduje 

 

IMG_20220429_173501.jpg

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

Zimno w nocy i tyle a później placz że ziele rośnie bo środek zły. Tak samo z fungi że też nie działa jak trzeba. Dziś kartofle posadziłem to jadę i patrze dwa dni temu żyto znojomy popryskal od ziela i już końcówki przypalone pewnie huzar był a kolanko 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
47 minut temu, daron64 napisał:

Z TVN, ale sprawdzam wszystkie po kolei

 

 

IMG_20220429_175743.jpg

A to co ? Bo nie znam ale widziałem gdzieś podaj stronę jak możesz 

Ogólnie z jakiej strony najlepiej ci się sprawdza pogodą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Ta, meteo ICM - jakoś tak się apka nazywa. Z niczego się nie sprawdza. Kiedyś z meteo było chyba najlepsze, ale w tym sezonie potrafią na dzień do przodu zmieniać diametralnie. Kiedyś yr.no było ok, ale zauważyłem, że często się nie sprawdzali jeśli chodzi o opady - pokazywało bez deszczu, a padało. Przeglądam różne. Choć teraz to równie dobrze można by było sobie samemu prognozować. Większość potrafi z dnia na dzień zmieniać całkowicie prognozy. Ostatnio chyba TVN pokazywał jakoś na dwa dni do przodu opady 10mm, zaraz zmienili na 0mm 🤷

Bokiem suka idzie

IMG_20220429_193213_copy_1000x562.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Rozsialem. Niech się dzieje wola nieba 😅 w prognozach na jutro było 5:2 dla deszczu. 

 

A tak w ogóle temacie siana nawozów w suszę - wujas rozsial nawóz (chyba mocznik) jakoś koło dwóch tygodni przede mną. Przez te dwa tygodnie była kompletna susza - zimno, bez opadów, wiatr. Ja rozsialem przed samym deszczem/śniegiem. Nic więcej wujek nie sial u zboże na wyraźnie ładniejsze niż moje, gdzie po zimie było porownywalne. Także myślę, że nawet w suszę nie idzie to na zmarnowanie. Tak wiem- pocieszam się na zapas 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romanzio    32
6 minut temu, daron64 napisał:

Rozsialem. Niech się dzieje wola nieba 😅 w prognozach na jutro było 5:2 dla deszczu. 

 

A tak w ogóle temacie siana nawozów w suszę - wujas rozsial nawóz (chyba mocznik) jakoś koło dwóch tygodni przede mną. Przez te dwa tygodnie była kompletna susza - zimno, bez opadów, wiatr. Ja rozsialem przed samym deszczem/śniegiem. Nic więcej wujek nie sial u zboże na wyraźnie ładniejsze niż moje, gdzie po zimie było porownywalne. Także myślę, że nawet w suszę nie idzie to na zmarnowanie. Tak wiem- pocieszam się na zapas 😅

Coś w tym jest, ja też siałem na jednym kawałku w susze ani rosy nie było a elekt widoczny. Tak gdzie się nie dosialo to jakby odciąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    953
8 minut temu, Azor07 napisał:

Czy można pomieszać Glora 633 EC z Fundamentum 700WG ?

Nie zalecają mieszania.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sim95    373

Wczoraj zrobiłem w pszenżycie chwasty, na części pszenicy T1 i regulację, zapowiadali ciepłą noc, a dziś rano szron.  Ciekawe co z tego wyjdzie?

IMG_20220430_165747.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3663

Trapero, szału nie ma. Momo że ziemia jednakowa to jakieś place lepszego i gorszego zboża jak by to była mozaika 

IMG_20220501_114659_1.jpg

IMG_20220501_114651_1.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25642

Byłem u swojego Probusa.

Siany 15.10 około 350szt.  Wyszedł słabo i jest za rzadki.

Ale co jest skrzypionki na tym polu to głowa mała. Stojąc to w zasięgu wzroku kilka sztuk się znajdzie. Liście podziurawione. Do tego masa muchówek.  Pewnie pryszczarki.

Jutro T1 I pyretroid obowiązkowo

20220501_113120.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

A ja wczoraj t1 na połowę pszenżyta zrobiłem resztę w poniedzialek.Rotondo plackiem leży do góry jeszcze nie idzie za to Porto to już spore i salto. A gdzie glina to w ogóle jakoś zbiera się wolno a nawozu dowalone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94

Po tym deszczu i tygodniu ciepła spodziewałem się jakiegoś wybuchu wiosny w zbożu , a tu szok odwrotnie widzę 60 % pól zdziadziało pożółkło i rzadkie się jakieś porobiły a reszta niewiele lepsza !!!! ogólnie brak zboża tak prawdziwie czarnego !!!

IMG_20220427_182149.jpg

IMG_20220427_183007.jpg

IMG_20220430_185545.jpg

IMG_20220430_190459.jpg

IMG_20220430_190836.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5038

@k16mk jakie ty nawożenie stosowałeś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj