Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

daron64    4258

Przy ponad 20w słońcu się pryskalo i nigdy nic nie przypaliło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kordzio14    0
1 godzinę temu, krilan06 napisał:

A dlaczego ma przypalić? Bardziej patrz czy przymrozku nie będzie 

No tak myślę czy to dobry pomysł z tym pryskaniem bo mocno słońce świeci. Wiadome że lepiej by było wieczorem ale wtedy z kolei tylko 5 stopni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roska83    26
21 godzin temu, Pawlak81 napisał:

Wszyscy ekscytują się zabiegami T1 i R1,a jak w waszych okolicach z opadami?Zachodni kraniec kujawsko-pomorskiego to 34!mm od 26 lutego.Chociaż pszenżyto wygląda najbardziej przyzwoicie z wszystkich ozimin.

Okolice Poznania 36mm!!! od 26 lutego, baaardzo sucho się zrobiło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Dziś rano pokazywali bez deszczu do połowy maja, a teraz już pokazują na czwartek 16mm. Trzeba było się wstrzymać z tym nawozem. No chyba, że jutro znowu zmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korasss    62
17 godzin temu, daron64 napisał:

Jak u nas.

Nie wiele mi to mówi gdzie to jest 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Jakbyś wykazał minimum zaangażowania, to kliknalbys w mój nick i już byś wiedział :)

Rano oglądam pogodę w tv i sprawdzam na tel. Na telefonie pokazują dziś i w czwartek opady potem pogoda, w tv pokazują generalnie cały czas deszcz. Teraz wychodzi na to, że nie będzie kiedy opryskać. Tylko wjedź z opryskiwaczem, jak w nocy mróz. Na najbliższe noce mówili, że może spać do -5 🤨

A saletra się rozpuściła, także aby deszcz spadł.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

@daron64 ty sie tak nie nastawiaj na te opady, wczoraj nadawlai na czwartek/piatek 20 litrow, teraz nadaja 3-4...

Za dwa dni bedzie zero...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Ja się na nic nie nastawiam przy tym, co oni z prognozami robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavvek    66
Dnia 1.05.2022 o 12:48, k16mk napisał:

Po tym deszczu i tygodniu ciepła spodziewałem się jakiegoś wybuchu wiosny w zbożu , a tu szok odwrotnie widzę 60 % pól zdziadziało pożółkło i rzadkie się jakieś porobiły a reszta niewiele lepsza !!!! ogólnie brak zboża tak prawdziwie czarnego !!!

 

 

 

 

 

A o. Zdjęcie w pełnym słońcu, no to może nie tak czarne. Tadeus. To z Twego zachwalania tu rośnie. Jak nie będzie 8T, to dokładasz mi różnicę do tego co nasypie ;) 

IMG_20220503_tadeus.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25644

Że tak powiem po podlasku - podoba się dla mnie. Oby wody starczyło.

Rotondo 101kg na ha, po łubinie

20220503_113457_resized.jpg

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, slavvek napisał:

A o. Zdjęcie w pełnym słońcu, no to może nie tak czarne. Tadeus. To z Twego zachwalania tu rośnie. Jak nie będzie 8T, to dokładasz mi różnicę do tego co nasypie ;) 

IMG_20220503_tadeus.jpg

o co ci chodzi że Tadeus blady , trzeba było nawalić nawozu2 x 300kg to by był pewnie ciemniejszy , u mnie w zeszłym roku sypnął rewelacyjnie dał jakieś 8,5t/h i ciekawostka na polu bez płodozmianu od 30 lat !!! w tym roku wszystko obsiałem Tadeusem patrząc na pszenżyta sąsiadów to najlepiej wygląda myślę będzie to strzał w dziesiątkę !!!   😉😉😉

Edytowano przez k16mk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94

Tadeus tylko 2x200kg saletry zdjęcie zrobione z domu przez szybę , na razie siedzę w domu bo po wczorajszym grilu to strach na dwór wychodzić 😉😉😉

IMG_20220503_142536.jpg

2 minuty temu, daron64 napisał:

Ty masz same sukcesy, wiec napewno

Jakbym miał tyle kasy co ty a pole traktował jako hobby to też bym się nie przejmował  , a że człowiek żyje z ziemi to staram się zrobić wszystko książkowo a nawet wyprzedzić uderzenie co według mnie daje najlepszy efekt !!!  😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavvek    66

2x300 to pewnie byłby ciemniejszy, ale czy przełożyłoby się na plon, to nie jestem przekonany. Ja to chyba jednak partacz jestem, bo na IVb, trochę IVa i trochę piątki, cieszy mnię wszystko średnio ponad 6T. Meloman wygląda lepiej, aczkolwiek bledszy.. No ale to nie konkurs piękności.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
2 minuty temu, krilan06 napisał:

Ale jakie chwasty - dwuliścienne czy jednoliścienne?

Najlepiej jakiś pakiet na te i te 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25644
34 minuty temu, tytanowyJanusz napisał:

Lancet albo Axial komplet

Miałem axial komplet w lancach jak poprawkę mustangiem robiłem. Katastrofa co on robi. Wygląda pszenżyto jak po chlomazonie. W galerii ludzie zdjęcia żyta pk axialu wstawiają właśnie z takimi objawami.

Ja pryskałem nim pszenicę jarą I też żółtych plam dostała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
5 minut temu, Agrest napisał:

Miałem axial komplet w lancach jak poprawkę mustangiem robiłem. Katastrofa co on robi. Wygląda pszenżyto jak po chlomazonie. W galerii ludzie zdjęcia żyta pk axialu wstawiają właśnie z takimi objawami.

Ja pryskałem nim pszenicę jarą I też żółtych plam dostała

Żyta nie można pryskać komplet pakiem. Winettu czy jak mu tam nie jest dopuszczony dla żyta.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430

Kolega pryskał axiall komplet pak to liście żyta wszystko żółte się zrobiło 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25644
2 minuty temu, hubertuss napisał:

Żyta nie można pryskać komplet pakiem. Winettu czy jak mu tam nie jest dopuszczony dla żyta.

 

Screenshot_20220503-163810_Chrome.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3616
Agrest napisał:

Miałem axial komplet w lancach jak poprawkę mustangiem robiłem. Katastrofa co on robi. Wygląda pszenżyto jak po chlomazonie. W galerii ludzie zdjęcia żyta pk axialu wstawiają właśnie z takimi objawami. Ja pryskałem nim pszenicę jarą I też żółtych plam dostała

widziałem te zdjęcia. u mnie Axial poszedł drugi rok z rzędu- wolną chwilą zobacze jak to wygląda. tylko że u mnie zawsze do 10 dni od herbicydu idzie solidny pakiet dolistnych witamin

TheraRolnik napisał:

Czyli lepiej lancet kupić ? 🤔 I patrzę że on nawet tańszy 

lancet deko tańszy, ale przy Axialu zwracają na konto 10% ceny która widnieje na fakturze. aa i jeśli potem planujesz ziemniaki albo jakieś łubiny to będzie im ciężko urosnąć na kawałku po Lancecie. tylko nie bierz Huzara bo przepuszcza miotłę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj