Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TheraRolnik    4172
21 minut temu, Kubawww napisał:

Tak są normalne 

Tak są, że nawet worka mocznika nie idzie dostać

 

Rzeczywiście baaardzo normalne 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19717
7 godzin temu, Leszy napisał:

a na zachodzie w ogóle uprawiają pszenżyto na jakąś wiesza skalę? 

Nie bardzo

7 godzin temu, cotamjaktam napisał:

a skrzypionkę czym zwalczyć w pszenżycie i kiedy najlepiej? zaczyna ciąć już liście, w jarych też się pojawia

Jak się tylko pojawi psikać najtańszym perytroidem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9916
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, szymon09875 napisał:

 😉  ;) @6465

 

 

🤣🤣

Edytowano przez szymon09875

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
8 godzin temu, TheraRolnik napisał:

Tak są, że nawet worka mocznika nie idzie dostać

 

Rzeczywiście baaardzo normalne 😉

Lepiej spójrz w prognozy pogody i odpowiedz sobie na pytanie czy warto kupować odżywki. ;)  Jak się sprawdzi to piachy lada moment będą upalone. :( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429
47 minut temu, JanKrzysztof napisał:

Lepiej spójrz w prognozy pogody i odpowiedz sobie na pytanie czy warto kupować odżywki. ;)  Jak się sprawdzi to piachy lada moment będą upalone. :( 

Dokładnie, ja nic nie dokarmiam już, od 2,5 miesiąca spadło 26mm deszczu i nic nie zapowiadają to po co ja mam jeszcze kasę inwestować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3614

u mnie jak tylko coś spadnie z nieba to pójdzie siarczan magnezu + saletra potasowa, potas na piachuderku na pewno się przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225

Już jest sucho, wczoraj grzebałem to skała. Jest nadzieja, że jutro coś popada, ale niewielka...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexter1908    7
1 godzinę temu, tytanowyJanusz napisał:

u mnie jak tylko coś spadnie z nieba to pójdzie siarczan magnezu + saletra potasowa, potas na piachuderku na pewno się przyda

Ile dajesz tej saletry potasowej na hektar? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanAres    131
1 godzinę temu, tytanowyJanusz napisał:

u mnie jak tylko coś spadnie z nieba to pójdzie siarczan magnezu + saletra potasowa, potas na piachuderku na pewno się przyda

Czy lepiej zastosować środek"przed" czy lepiej "po"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263
1 godzinę temu, tytanowyJanusz napisał:

u mnie jak tylko coś spadnie z nieba to pójdzie siarczan magnezu + saletra potasowa, potas na piachuderku na pewno się przyda

Czom nie siarczan potasu zamiast saletry i siarczanu magnezu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3614
dexter1908 napisał:

Ile dajesz tej saletry potasowej na hektar?

2-4kg

PanAres napisał:

Czy lepiej zastosować środek"przed" czy lepiej "po"?

boję się o przypalenie/ fito dla bezpieczeństwa wolę 'po'. gdy by aura była inna to wcześniej by już poszedł taki zastrzyk

Tomek90 napisał:

Czom nie siarczan potasu zamiast saletry i siarczanu magnezu?

bo chcę podać też odrobinę azotu, a starego mocznika już nie mam. w ten sposób będzie pakiet siarki, magnezu, azotu i potasu

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi118    8

Podpowie ktoś czy można stosować lancet na pszenżyto jare? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172

No i obdzwoniłem wszystko

Nigdzie nie ma mocznika 🤦

Chyba będzie trzeba przez internet zamówić worek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225

U nas na każdym składzie mocznik zwykły mają. Jeszcze nie widziałem tego nowego w panierce 😆

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    951
5 minut temu, pedro2 napisał:

U nas na każdym składzie mocznik zwykły mają. Jeszcze nie widziałem tego nowego w panierce 😆

Po ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gromi    80

Ja kupiłem na All.. 😉 Zdziwiłem się bo data produkcji to grudzień 2021, czyli jeszcze produkują stara wersję bez inhibilatora. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258
5 godzin temu, pedro2 napisał:

Już jest sucho, wczoraj grzebałem to skała. Jest nadzieja, że jutro coś popada, ale niewielka...

Jakoś w tamtym tygodniu pojechałem trochę kamieni pozbierać i dwa trzeba było odkopać - nie dało rady. Zostawilem z myślą, że po deszczu przyjdę 😅 o ja naiwny...

5 godzin temu, tytanowyJanusz napisał:

u mnie jak tylko coś spadnie z nieba to pójdzie siarczan magnezu + saletra potasowa, potas na piachuderku na pewno się przyda

Wczoraj pryskalem, tam gdzie większe zboże od chwastów (jeszcze nigdy nie pryskalem od chwastów w maju, rok temu ostatni tydzień marca/pierwszy kwietnia, a w tym roku nawet za specjalnie nie było co pryskać), a dziś chciałem mocznikiem (trochę mi zostało z tamtego roku) i siarczanem, ale moment słońce wyszło i koło 20st, a teraz nawet pokropiło. Siedzieliśmy w garażu przy zetorku, a tu kap, kap, kap. No i tak po tych trzech kapach się deszcz skończył 🤦

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429
1 godzinę temu, daron64 napisał:

Jakoś w tamtym tygodniu pojechałem trochę kamieni pozbierać i dwa trzeba było odkopać - nie dało rady. Zostawilem z myślą, że po deszczu przyjdę 😅 o ja naiwny...

Wczoraj pryskalem, tam gdzie większe zboże od chwastów (jeszcze nigdy nie pryskalem od chwastów w maju, rok temu ostatni tydzień marca/pierwszy kwietnia, a w tym roku nawet za specjalnie nie było co pryskać), a dziś chciałem mocznikiem (trochę mi zostało z tamtego roku) i siarczanem, ale moment słońce wyszło i koło 20st, a teraz nawet pokropiło. Siedzieliśmy w garażu przy zetorku, a tu kap, kap, kap. No i tak po tych trzech kapach się deszcz skończył 🤦

Chyba czas obejrzeć się za jakąś robotą na zachodzie, bo u mnie też tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
2 godziny temu, Gromi napisał:

Ja kupiłem na All.. 😉 Zdziwiłem się bo data produkcji to grudzień 2021, czyli jeszcze produkują stara wersję bez inhibilatora. 

Właśnie tak myślę żeby zamówić 🤔

https://allegro.pl/oferta/nawoz-azotowy-mocznik-grupa-azoty-granulat-25-kg-12125771820?bi_s=ads&bi_m=listing%3Amobile%3Aquery&bi_c=NjE2ZDUyNTYtZTBiNS00YTExLWIyYTgtOTI3MzI2NWNhYjRlAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=7639cb7f-9fe2-4eab-ae95-4abe38ba7703

I kupić jeszcze siarczanu magnezu ale tylko jednowodny mają w okolicy 🤦

Albo to zamówić i tylko tym pryskać 🤔

https://ogrodniczy.com/nawozy-dolistne-plynne/nitrospeed-39-20l-ekoplon-plynny-nawoz-azotowy-potas-magnez-plonotworczy?gclid=CjwKCAjw682TBhATEiwA9crl3-_Sb5eHJtad4PF0ljNtLe7pMBnzVGHM0XQMGw_nvlnw5M6QABe-ThoCMiQQAvD_BwE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj