Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Michal014d    142
1 godzinę temu, kordzio14 napisał:

Jeżeli chodzi o borowika to skracać go  przy nawożeniu ok 115 kg N czy nie? Bo pierwszy raz go posiałem 

Nie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemoooo    25

Panowie czy można łączyć lancet z środkiem na robaka bo dzisiaj rozsiewałem saletrę i zauważyłem larwy szkrzepionki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
4 godziny temu, Ursus932bis napisał:

Już za późno 

Czym pryskales ?

4 godziny temu, Ursus932bis napisał:

Już za późno 

Czym pryskales ?

4 godziny temu, Roki212 napisał:

Co to za faza? na moje oko w dwóch prawie już drugie kolanko reszta między pierwszym a drugim...

 

20220427_193209.jpg

Też się chętnie dowiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Mogę jechać Mirage na pszenżyto w temperaturze nocą rzędu 5 stopni a w dzień 18 stopni ?? A środek na skrzypionke można dodać na spokojnie tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k16mk    94

I pszenżyto jare zrobione N2 dane i opryskane w samą porę bo niektóre chwasty to już kwitną ! , fajne warunki były cieplutko i zero wiatru 😀

IMG_20220428_141949.jpg

IMG_20220428_144502.jpg

IMG_20220428_141921.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25644

A jakim prawem ten piękny przetacznik w tak zaawansowanej fazie w jarym się znalazł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5038
Dnia 27.04.2022 o 18:22, Agrest napisał:

Mak polny 

Np mustang forte 

Jak już przy tym jesteśmy to chyba można dodać bez obaw mustanga do fungicydów, i nic się nie powinno stać.???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór panowie.

Chciałbym się dowiedzieć czy w zwalczaniu chwastów w pszenżycie (konkretnie avokado) można sotsować axial komplett pak w połączeniu  z lentipurem?

Stosował ktoś te środki razem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5038
9 minut temu, krilan06 napisał:

No nie bardzo herbicydy mieszać z fungi

Właśnie słyszałem, że można. Robił ktoś takie mieszaniny? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3616

zależy z jakim herbicydem. znajomy leciał mustang + turbo pak + moddus i było okej, sporo jest zdań że takie łączenia działają nieprawidłowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
1 minutę temu, Romanzio napisał:

Myślicie ze dawka około 600g prochlorazu na ha może przypalić? 

Pytanie po co 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romanzio    32

Dzisiaj leciałem z opryskiem i jak się później okazało byko nieco za mocne ciśnienie i się po prostu szybciej wypryskało. Dlatego też pytam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kubawww    314
1 godzinę temu, Romanzio napisał:

Dzisiaj leciałem z opryskiem i jak się później okazało byko nieco za mocne ciśnienie i się po prostu szybciej wypryskało. Dlatego też pytam 

Nie powinno nic się stac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
3 godziny temu, darro-farmer napisał:

Dobry wieczór panowie.

Chciałbym się dowiedzieć czy w zwalczaniu chwastów w pszenżycie (konkretnie avokado) można sotsować axial komplett pak w połączeniu  z lentipurem?

Stosował ktoś te środki razem?

Po co ci lentipur jak axial komplett pak s dobrze czyści chwasty ? 

Na lentipur to już dawno za późno a na axial ostatni dzwonek prawie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pogoda u mnie w rejonie uniemożliwiała wjazd z opryskiem wcześniej,bo praktycznie do teraz były przymrozki i opady.

 

Dziękuję za odpowiedź damianos95

Edytowano przez darro-farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Patrzę wczoraj na pogodę - zapowiadają deszcz w niedziele i wtorek. No to przed majówka rozsieje resztę nawozu i wjadę z herbicydem. Patrze dziś - deszcz odwołany. Najbliższe możliwe opady pokazują na 12 mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariu    44

A u nas pryskaja od ziela deszczyk lekki zimno jakoś w nocy 1, 2 stopnie a dziś to chyba lekki przymrozek był a co tam tylko opryskiwacze kursują. A ja czekam z siarczanem magnezu odżywkami i t1 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Zbierałem trochę kamienie, no i tak łaziłem po tym polu i sam nie wiem co robić. Pryskać nie będę. Zielsko ruszylo tylko gdzie bardziej gęste zboże, gdzie rzadsze, to gola ziemia. Patrzyłem na etykiety herbicydu, to do 2kolanka można, a dla mojego zboża do drugiego kolanka jak młodej urwie do emerytury, także z tym się wstrzymam. Ale z tym nawozem nie wiem co robić. Niby deszczu nie zapowiadają, jakieś bardzo minimalne możliwe w niedzielę, ale to tak raczej mało prawdopodobne. Ziemia sucha. Jak nie ma pewnego deszczu to chyba mija się z celem sypanie nawozu. Choć jedenego roku też tak dalem n1 i potem czekałem z druga dawka bo sucho i sucho i tak czekałem, że żaden deszcz nie spadł i na tym n1 się skończyło. Co tu robić 🤔 w ogóle do jakiego okresu rozwojowego azot jest jeszcze, że tak powiem, plonotwórczy, a od kiedy to juz bardziej dawka tylko jakościowa?

Rozmawiałem z właścicielem składu, gdzie nawozy kupowałem - cena na dziś: saletra 4590, mocznik coś ponad 5500. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj