damianus2222

Odmiany owsa

Polecane posty

thor1984    685
Dnia 23.02.2018 o 07:44, Piotrek1975 napisał:

Thor@ ja wczoraj byłem właśnie w tej centrali to mieli jeszcze owies Berdysz ja wybralem Arkana. Za tydzień mają mieć Harnasia.

Jak Ci wypadł ten Arkan? Bo mi słabiutko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

thor1984 napisał: Dnia 23.02.2018 o 07:44, Piotrek1975 napisał: Thor@ ja wczoraj byłem właśnie w tej centrali to mieli jeszcze owies Berdysz ja wybralem Arkana. Za tydzień mają mieć Harnasia. Jak Ci wypadł ten Arkan? Bo mi słabiutko.  Mi też cienko ale jeszcze spróbuję z 1 ha zasiać. Za to bingo nie zawiódł mam ochotę kupić szakala podobno dobry na słabsze kawałki lub Harnaś. Zaznaczę jeszcze że pod arkana miałem 4 kl ziemi i nawożenie nie małe ale coś poszło nie tak jakiś niski mi wyrósł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19712
56 minut temu, KULAWA_KOZA napisał:

Polecam Breton i Bingo.Najlepiej plonujące owse2

OWSE??Co to za roślina??

Bingo jako owies był dobrą odmianą kilka lat temu teraz są o wiele lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28

Ja polecam Nawigatora, według mnie przebija Bingo i to znacznie , przynajmniej u mnie tak wyszło patrząc na plonowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Ja odpuszczam Arkan zwłaszcza, że u znajomego na lepszej ziemi też nie wypadł najlepiej. 

soltys48 jaką odmianę czy odmiany byś polecił? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19712

Z całkiem nowymi mam małe doświadczenie więc nie poradzę 

Z tych łapiących parametry to beton 

A ilości flaminsgold 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932
Dnia 3.02.2019 o 19:01, KULAWA_KOZA napisał:

Polecam Breton i Bingo.Najlepiej plonujące owse.

Bretona miałem kilka lat temu i szczerze polecam. Bardzo dobra odmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685
1 godzinę temu, Piotrek1975 napisał:

Dziś zamówiony Nawigator centrala nasienna Kozienice

Jaka cena? Byłem dziś i Kozienicach i miałem zajechać ale coś innego wypadło. Orientujesz się jakie jeszcze będą mieli odmiany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Bingo, Nawigatora i jeszcze jakieś dwie ale ja dzwoniłem właśnie za nawigatorem. W tej chwili jeszcze nie mieli to zamówiłem. zadzwoń spytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setik    556

Jaką odmianę byście polecili na III-IV klasę, ziemie ciężkie, gliniaste, ilaste. Miałem bingo, średnio się sprawdzał, Harnasia mam, jest trochę lepszy. Zależy mi na ilości, nie na jakości bo i tak leci jako paszówka i tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

Mam Nawigatora ale tak srednio zadowolony, co do Harnasia ladnie wyglada ale lekki. U mnie lepiej sprawdza sie Komfort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Tak z wielkiej ciekawości ile ton maks można zebrać  owsa z 1 ha ma się rozumieć dobrej odmiany a cena jak się kształtuje tak średnio mówiąc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
28 minut temu, krzysztofsb napisał:

Jak ze wszystkim mozesz zebrac 1tone ale jak dobry rok z opadami to i 5ton bedzie cena aktuala w okolicach 55-60zl

Ale to cena rynkowa czy na skupie , trzeba kontraktować by sprzedać , ten owies to bez łuskowy mam rozumieć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łahcim    5

Jaką nową odmianę owsa polecacie do zasiania na wiosnę . Część ziemi klasa 2 , część 5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

Owies Kozak ktoś miał stosował u siebie >? Nowa odmiana chyba się skuszę ma bardzo dużą MTZ ponad 39,5 Namawia mnie znajomy sprzedawca Cena 1950 chyba się skuszę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Jaki owies na słabe ziemie 5-6 piachy najlepszy pod względem wydajności? Mam zamiar kupić kwalifikat siew na już. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bingo nie jest zły ale jego waga często rozczarowywuje. posiałem w tym sezonie 3ha nawigatowa gęstość na poziomie 53


a bingo wspomniany u mnie co zasiałem to gęstość 39, więc sama wagą sporo naleci, zobaczymy w żniwa tóra odmiana wygra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek16
      Jak zwalczyć dziki owies w zbożu wiadomo z roku na rok jego jest więcej,Może to przez to ze za dużo dajemy obornika???
    • Przez mlodyrolnik3
      Witam
       
      Jestem tu nowy i jestem nowym rolnikiem.
      Mam zamiar zasiać owies i napiszcie czy wszystko dobrze będę robił.
       
      1. Było wcześniej pszenżyto
      2. Nic nie było robione od czasu żniw, ponieważ dopiero teraz wydzierżawiłem tą ziemie.
      3. Jest tam trochę perzu i mam zamiar jutro to podorać (zobaczę jak będzie szło).
      4. No wiosnę tak gdzieś 2 tyg. przed sianiem zaoram.
      5. Później trzeba rozsiać nawóz ale nie wiem jaki? Możecie mi coś polecić i w jakich dawkach go siać? Po jakim czasie mam to zdrapać i zasiać owies??
      5. Po zdrapanym powlekę i zasieje owies.
      6. Trzeba jeszcze raz sypnąć nawozem ale po jakim czasie?? I jakim nawozem??
      7. Trzeba opryskać tylko nie wiem kiedy i jakim opryskiem??
       
      Jak możecie to odpowiedzcie na moje pytania i jak coś jest źle to poprawcie.
      Z góry dziękuje.
       
      Pozdrawiam
    • Przez Ceran
      Sprzedam zboże: owies (5 ton) i żyto (2 tony)- możliwość zakupu również mniejszej ilości. Bardzo dobra jakość! Województwo Mazowieckie, Okolice Sokołowa Podlaskiego i Kosowa Lackiego. Telefon:660 564 131
    • Przez GRDawid
      Witam. Mam do sprzedania owies bezłuskowy z tegorocznych zbiorów. Woj, świetokrzyskie. Zainteresownych proszę o odpowiedz.
    • Przez the1mati1
      Czy mogę zrobić kiszonkę z owsa z gorczycą którego przez dwie ostatnie noce trochę omroziło (dwie noce pod rząd po jakieś -3/-4 stopnie)? Taki owies nadaje się jeszcze na kiszonkę? Nie jest za duży może z 20cm. Lepiej w pryzmę czy w bele? Nie  będzie się psuł oraz czy nie zaszkodzi opasą?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj