Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
marks50    3480

A co tam panowie wiedza o tej tajemniczej wiadomości w agropierdołach na temat fasoli i Chińskiej umowy na fasolę ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49
37 minut temu, Łukaszek napisał:

Płaza nie odbiera od ponad roku bo fasoli nie skupuje w ogóle już.

Ze 3tyg temu dzwoniłem to mówił że bierze ale chwilowo wstrzymany skup bo zasypany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169

Na pewno do Andrzeja Płazy dzwoniłeś , on od ponad roku nie funkcjonuje w branży ? Masz przebraną fasolę czy do przebrania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49
8 minut temu, Łukaszek napisał:

Na pewno do Andrzeja Płazy dzwoniłeś , on od ponad roku nie funkcjonuje w branży ? Masz przebraną fasolę czy do przebrania?

Tak to był Płaza. 

Mówił nawet że płacił w styczniu 5zł za fasole bo mu trzeba było towaru. 

Do przebrania mam. 

Hojda też cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134
6 godzin temu, marks50 napisał:

A co tam panowie wiedza o tej tajemniczej wiadomości w agropierdołach na temat fasoli i Chińskiej umowy na fasolę ? 

ja nic a tylko dla tego się odzywam by spytać gdzie toto wyszukać i w jakiej dacie? bo z hasła "agropierdoły" raczej nic nie da xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3480

Wczoraj było mówione w agropierdołach że Chińczycy planuja zakupy fasoli z Polski ale to po 1 kwietnia -ale to była tylko w zmianka że Polska handluje z całym światem ,jabłka do Kolumbii , wołowina itd.. miedzyinnymi wspomnieli o rozmowa z chinami w temacie fasoli . Po prostu obejrzeć agropierdoły całe by wyłapać fragment .Nie mniej pytam czy ktoś coś wie szerzej w tym temacie ?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965

Chińczycy  może i planują  , ale za to  ukry masowo kupują  fasolę na nasienie , będą dorabiać jeszcze piździe uszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3480

To już dziś musimy mysleć o tym ze fasola po linuronie i treflanach nie wchodzi w rachubę i na granicy ma byc nie przepuszczona .  . Z drugiej strony to czy ukraina będzie bawić sie w fasolę ???? Wątpie bo tam sa za duze gospodarstwa by się w to bawić , kto to w ogóle wykosi i zbierze ???nie mniej prubować mogą . W ich areałach to by sie sprawdzała drobna koszona od razu ale wiadomo że to po desykacji i hederem do zbioru soi , to w najlepszym wariancie zbiora 1,5 tony po 4 zł to żaden dla nich biznes w stosunku do nakładów . Za to na plus maja południowe tereny które z drugiej strony własnie przejmuje kacap . Tak więc wątpie by w tak niepewnej sytuacji ktoś nawet za Bugiem bawił by się w fasolę , tam robia presję by siali soje NO GMO , rozdaja nasiona gratis ale po ostatnim roku nie widac zainteresowania bo tego glifosaadem nie potraktują . Tak więc ukraińskie zasiewy fasoli to raczej bajka jak kopanie morza czarnego łyżką :) , raczej biora fasole bo to bardzo wygodne białko w obecnych czasach oprócz konserw . Nie trzeba pradu do przechowywania , po namoczeniu dość objętościowo wypełnia bęben i jest syte . W przeddzień wojny to raczej robia zapas fasoli aby mieć co jeść a nie siać . 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169

A ja Ci mówię że na sianie biorą już niektórzy nawet posiali w tym roku.

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49
14 godzin temu, Zbyszek3939 napisał:

To kartofle kiedyś jednego dnia sadzili a na drugi dzień wykopywali.

Odmiana jednodniowa 😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marks50    3480
Napisano (edytowany)

Nie to , po prostu nie mieli co jeść :) dlatego krążyły takie dowcipy o związku radzieckim  :) . następny był że maja kukurydzę jak słupy telegraficzne -Taką wysoką ??? Nie , Tu jedna tam druga jak w rozstawie słupów :) 

Edytowano przez marks50
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1292

Co by nie było otwarta granica z UA ro***bie nasz system. Znaczy ro***bie Unia swoimi nakazami otworzenia i zjebanym ładem

  • Like 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119

A co Tobie  doplaty  zmalaly? Mi sie  wydaje  ze dla nas uprawiajacych faaole jako doplaty to sie  poprawilo.

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    141

Super, ze masz doplaty, nic tylko sie cieszyc :) szkoda, ze nie ma gdzie sprzedać swoich produktów. Jednak bym wolal sprzedac to co mam pom uczciwej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3134
Napisano (edytowany)
6 godzin temu, slavik80 napisał:

A co Tobie  doplaty  zmalaly? Mi sie  wydaje  ze dla nas uprawiajacych faaole jako doplaty to sie  poprawilo.

 

zaraz; coś przegapiłem? bo w tym roku jeszcze nie babrałem się w tym agencyjnym syfie prawnym
Przywrócili dopłaty "strączkowe" do fasoli?

jeśli tak to mocno będę klął

btw
po niedzielnym ochłodzeniu ma być jakieś większe ocieplenie i na południowych parapetach okien temperatury powinny być już wystarczające na próby kiełkowania fasoli i zalecał bym robić każdej osobnej partii przechowalniczej (takie zamiast owsa dla wielkanocnego baranka :D ) bo właśnie u mnie okazało się że nie mam na siew czerwonej, jasiek obok powschodził a czerwona praktycznie zero gdy jesienią jeszcze miała. Kilka worków tego dwuletniej miałem i pod paletą na której była złożona szczury uszkodziły folię i opar z ziemi spod zwilżył fasolę a że z wierzchu też była przyrzucona folią to wytworzyła się swoista łaźnia no i .. zatęchła przez tę ciepłą zimę. Gdyby mrozy to by zakonserwowały i pleśnie by nie mogły spustoszenia w zarodkach zrobić a tak to tylko mam opał do c.o. bo rzeczywiście czuć stęchlizną.
Jasiek i kontra były i bez palety pod spodem ale rzucone na blachę i te kiełkują a w jakim dokładnie procencie to jeszcze ponowię "siewy" bo na razie po kilka ziaren właśnie dla porównania do czerwonej dorzuciłem
No i w tym roku nie mam nic na zbyciu siewnych ni kontry ni czerwonej ani żadnej innej a i jasiek szwagrowi się chyba już skończył w zamówieniach i tu uprzedzając zapytania informuję już tradycyjnie ew zainteresowanych. a i znajomi już posprzedawali i tylko sobie pozostawiali na siew tak że w tym roku nasienna posucha u nas się zrobiła miesiąc wcześniej niż zwykle.

powtórzę jeszcze raz - róbcie próby kiełkowania nawet jeśli ziarno jest suche i wydaje się być prima sort bo pamiętam już parę przypadków hektarami ugorowania pól fasolą o tej przysłowiowej obsadzie gęstości słupów telefonicznych.

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makara11    8

Nie przywrócili, aż sprawdziłęm z ciekawości na ewniosku.

Jak ktoś potrzebuje czerwonej to mam na zbyciu.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    836

Jaka była cena czerwonej w ostatnich 2 latach tak w ogóle? 

Po ile byś sprzedawal, jak z kielkowaniem, jak dysydent radzi...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    965

A może drobna igołomską ktoś ma, chętnie kupił bym ze 3 metry na nasienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makara11    8
3 godziny temu, skywalker89 napisał:

Jaka była cena czerwonej w ostatnich 2 latach tak w ogóle? 

Po ile byś sprzedawal, jak z kielkowaniem, jak dysydent radzi...?

nawet nie wiem jaka cena rynkowa na ten moment, kiełkowanie to nie problem zrobić jak trzeba.

rok temu chyba po 5 zł sprzedawałem,nie pamiętam dokładnie a faktur nie chce mi się szukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drobna2021    15

Jeśli ktoś ma do sprzedania czerwona to chętnie odkupie. Dam 6.50-7 zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1292
Napisano (edytowany)
Dnia 21.03.2024 o 23:12, slavik80 napisał:

A co Tobie  doplaty  zmalaly? Mi sie  wydaje  ze dla nas uprawiajacych faaole jako doplaty to sie  poprawilo.

 

No akurat na ekoschematach wyszedłem dobrze, 8 ha i 11tys dopłat w sumie, to jeszcze nie brałem, ale ja zaczynałem od zera i dopłat rzędu 1500zl więc te 11 naprawdę mnie cieszy. Dzięki temu mój zysk z 8 hektarów za rok 2023 wyniósł tyle ile z pięciu 4  lata temu. Tak cieszę się, po uju. 

Nigdy za plusy i dopłaty nie oddałem głosu na PiS a tfuu... i unii za to trzymanie za mordę i stopniowe zabieranie nam wolności i godności, wdzieranie się z butami do życia prywatnego i ciągle posrane pomysły nienawidzę. (Ale jeszcze nie jestem pewien czy to czas na wyjście, chyba jeszcze nie) ch*j z ich ładem i pseudo  ratowaniem świata, tylko głupiec w to uwierzy, tak jak w to że PiS PO albo Hujownia z Kamyszem mają pomysł na budowę silnego i bezpiecznego kraju a do polityki idą patrioci i dobrzy gospodarze ha ha ..🤣

W jednym domu założyłem gaz bo miało być eko ale Niemcom trzeba dużo gazu i w Polsce już gaz nie jest  eko i trzeba będzie za 10 lat nowy piec wyrzucić, bo emituje CO2 no ale pellet nie emituje CO2 bo kto jest największym producentem w Europie pelletu? No kto- Niemcy k....wa ich mać. Niby każdy ma internet i wszystko wie a  popierdolonych ludzi coraz więcej, eh...w drugim domu stawiam komin, bo k**wa czym będę grzał, jak pompa ciepła zdechnie? Pelletem z Niemiec

Edytowano przez ravoj
  • Like 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119

Przemysl pompe ciepla, rodzice maja pierwszy sezon I tata [dokladal do pieca, rozpalal,popiol wybieral] zadowolony,  mana narzeka bo rachunek za prad wysoki. Jest fotovoltaika to moze  na przyszly sezon bedzie  taniej.

Nie wiem  jak dlugo  u Ciebie piec wytrzymal ale u rodzicow od 1986 roku to 3 piec.  Ten ostatni to tez bhai jeszcze posluzyl.

Sial ktos juz fasole w bezorkowej technologi? Mialem poplony zimowe I terzaz stalerzowane ,troche zz mokro na orke. A pozniej moze  byc za sucho. 

W innych latach byla orka zimowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj