Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Alexander
kamil800    144

W polowie dawki corumu jest okolo 13g i nic kompletnie jasiowi sie nie dzieje

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6412
3 godziny temu, Ulman napisał:

Którego metobromuronu? 500g/l czy 400g/l

Fresco ma 400,

2 godziny temu, ravoj napisał:

metobromuronem jechałeś po liściu? Czy po siewie? 

Po siewie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23
2 godziny temu, kamil800 napisał:

W polowie dawki corumu jest okolo 13g i nic kompletnie jasiowi sie nie dzieje

Ile do pulsaru dodajesz basagramu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    144
Napisano (edytowany)

Ja używam corumu. Pryskam od 0,6 do 0,7 zalezy od rozmiarow fasoli. 0,6 szlo.na wschodząca fasole i nic kompletnie sie jej nie stalo. Pryskalem co 7 dni ale to jest chyba za dlugo. Z obserwacji to komosa po 4/5 dniach zaczyna odzyskiwac kolor i po 7 juz jest praktycznie jakby zdrowa. W tym roku bede jechal co 5 dni kiedy komosa jest jeszcze pochylona i zobacze jak to zadziala. Bo wszystko bralo tylko ta komosa....

Ooo dla ciekawostkk moge powiedziec, ze pod miedza mialem.ogromny wysyp komosy (dawalem zdjecia) i tam zrobilem tak. W piątek opryskalem cale pole, w poniedzialek poprawilem pod ta miedza 3m i kolejny raz pojechalem w czwartek pod ta miedza. Fasola lekko dostala. Pojasniala ale doslownie kilka dni i jej oddalo. Komosa zdechła kazda jedna a na reszcie pole jednak trzeba bylo sie przejsc i podziabac

Edytowano przez kamil800
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1297

Nie wiem czy olejan dawałeś, bo warto na komosy i dawka 0.6 Corum to za mało bentazonu, imazamoks bierze komose w dawce 40 g, więc dlatego trzy zabiegi były skuteczne.  Ja planuję 1 litr oryg. Basagranu i 0.3 tego pulsara w dwóch zabiegach 

To powinno być mocne 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    258
36 minut temu, kamil800 napisał:

Ja używam corumu. Pryskam od 0,6 do 0,7 zalezy od rozmiarow fasoli. 0,6 szlo.na wschodząca fasole

A ja mam pytanie z innej beczki, to jakie środki zastosowałeś po siewie? 

Piszesz, że Corum-em pryskałeś, cytuje "na wschodzącą fasole "

U mnie  występują problemy z chwastami gdy fasola już dawno jest po wschodach.

Więc coś musisz zmienić  w pierwszej dawce odchwaszczania uprawy.

Chyba, że masz inną strategie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    144
Napisano (edytowany)

W tamtym roku ta doglebowka praktycznie nie dzialala mimo, ze poszła na mokra glebe po deszczu. Z reszta nie tylko u mnie. Pełno ludzi tutaj o tym pisało i robilo poprawki zaraz po wschodach  lub tak jak ja w trakcie;)

@ravoj dawalem ten Dash z zestawu. Mysle, ze 25-30g juz wezmie male komosy bo nawet te 0,6l corumu czyli okolo 13g bralo niektore sztuki. Ogolnie fasola dobrze znosi imazamoks ale wlasnie w niskich dawkach. Jak jej tak strzelisz na raz duzo to może ją przyhamowac. Kolega sie pomylil i dal 0.9l corumu na raz to bylo po niej widac.

Z drugiej strony slyszalem, ze ktoś daje pelna dawke corumi i nic sie nie dzieje. Ale tej plantacji to juz nie widziałem. 

 

Ps ok niewazne. Nie wiedzialem, ze pulsar ma tylko 40g/l. 

I jaki planujesz odstęp miedzy zabiegami? U mnie tak jak mowilem jak byl odstęp 7 dni to przepuszczalo komose dlatego planuje skrocic

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    258
Napisano (edytowany)
34 minuty temu, kamil800 napisał:

W tamtym roku ta doglebowka praktycznie nie dzialala mimo, ze poszła na mokra glebe po deszczu. Z reszta nie tylko u mnie. Pełno ludzi tutaj o tym pisało i robilo poprawki ;)

 

l

Idealne warunki na pryskanie po siewie są jak jest gleba wilgotna, więc jak zastosowałeś po siewie chemię na wilgotną glebę i skutek był mizerny to coś zpindoliłes (ty  czy ktoś inny) w dawkach w śor  B|

Edytowano przez mano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1297
1 godzinę temu, kamil800 napisał:

 

I jaki planujesz odstęp miedzy zabiegami? U mnie tak jak mowilem jak byl odstęp 7 dni to przepuszczalo komose dlatego planuje skrocic

7 dni to maks, ale to zależy od pogody i warunków. Może uda się bez. Kiedyś 5 lat z rzędu żadnego basagranu nie używałem i tylko raz motyczka, gdzieniegdzie coś było, ale teraz nie mam zbytnio czasu. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    199

Pytanie nowicjusza.

Dual Gold (dawka 1.1l) jechać zaraz za siewnikiem, czy razem ze stallion 3 dni po siewie? A może Gold I Stallion dać zaraz po siewie?

Kiedy pierwszy raz bezpiecznie wjechać z Corum (planuję 0.6l) I potem powtórka po 5 dniach jak pisał @kamil800?

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łukaszek    1169

Dual najlepiej  przemieszać z glebą z mojej wiedzy i dotychczasowego doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    199
15 minut temu, Łukaszek napisał:

Dual najlepiej  przemieszać z glebą z mojej wiedzy i dotychczasowego doświadczenia.

Tez o tym myślałem czy nie pryskać i pojechać agregatem na 5cm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miłosz89    21
1 godzinę temu, odrion napisał:

Pytanie nowicjusza.

Dual Gold (dawka 1.1l) jechać zaraz za siewnikiem, czy razem ze stallion 3 dni po siewie? A może Gold I Stallion dać zaraz po siewie?

Kiedy pierwszy raz bezpiecznie wjechać z Corum (planuję 0.6l) I potem powtórka po 5 dniach jak pisał @kamil800?

 

Jaką dawkę Stallionu bo może bym też zastosował z góra Duże Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus03    0

Cześć wszystkim, czy ktoś z Was ma doświadczenia ze stosowaniem RSM w oprysku przedwschodowym w fasoli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    967
Dnia 19.04.2024 o 16:24, mirro napisał:

Po litrze metrobromuronu szarłaty przyhamowane ale odżywają i potem rosną jak dzikie, Poprawka 0,8 bentazonu i 150ml Pulsara rozwiązuje problem szarłatu. Trza tylko pilnować terminów i wielkości fasoli. Jak się przegapi to szarłat nie do zwalczenia.

Imazomox w fasoli  testuję już kilka lat bo u mnie problem z szarłatem , dodawałem nawet etefumesat [kemiron lub zamienniki], ale tak jak piszesz trzeba pilnować terminów i wielkości fasoli ale przede wszystkim wielkości szarłatu bo jak szarłat przerośnie to już go niczym nie zwalczysz , przetrzyma go jakiś czas , a póżniej i tak urośnie, w zeszłym roku pryskałem  kilka razy razy samym bentazonem  ze wspomagaczem, ale gdy szarłat rozpoczynał tylko wschody jak były same śmigiełka  to paliło go bez problemu, ale kto go ma to wie że to walka z wiatrakami, wschody są  cały czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578
Napisano (edytowany)

A co to ma na celu?

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6412
6 minut temu, marcinus03 napisał:

Cześć wszystkim, czy ktoś z Was ma doświadczenia ze stosowaniem RSM w oprysku przedwschodowym w fasoli ?

Zapomnij. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    967
4 minuty temu, Ulman napisał:

A co to ma na celu?

Rozwiązanie problemu, bo jeśli nie ma rozwiązania to nie ma problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6412
1 godzinę temu, miłosz89 napisał:

Jaką dawkę Stallionu bo może bym też zastosował z góra Duże Dzięki

Zależy jakie masz ziemie. Ogólnie pendimetalina po ulewie potrafi zrobić niezłe szkody w fasoli,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michciubar    84
8 minut temu, Zbyszek3939 napisał:

Imazomox w fasoli  testuję już kilka lat bo u mnie problem z szarłatem , dodawałem nawet etefumesat [kemiron lub zamienniki], ale tak jak piszesz trzeba pilnować terminów i wielkości fasoli ale przede wszystkim wielkości szarłatu bo jak szarłat przerośnie to już go niczym nie zwalczysz , przetrzyma go jakiś czas , a póżniej i tak urośnie, w zeszłym roku pryskałem  kilka razy razy samym bentazonem  ze wspomagaczem, ale gdy szarłat rozpoczynał tylko wschody jak były same śmigiełka  to paliło go bez problemu, ale kto go ma to wie że to walka z wiatrakami, wschody są  cały czas.

Ja tez mam problem z komosa i szarłatem w tamtym roku zaryzykowałem mixem

1l benzu ,0.5l imazamox ,0.3kemiron,0.3 butoxone +olej i na jednym kawałku 2 razy pryskalem i komosa nie odbiła i szarlat,na drugim kawałku tylko raz prysnąłem to chwast odbił

8 minut temu, Zbyszek3939 napisał:

Imazomox w fasoli  testuję już kilka lat bo u mnie problem z szarłatem , dodawałem nawet etefumesat [kemiron lub zamienniki], ale tak jak piszesz trzeba pilnować terminów i wielkości fasoli ale przede wszystkim wielkości szarłatu bo jak szarłat przerośnie to już go niczym nie zwalczysz , przetrzyma go jakiś czas , a póżniej i tak urośnie, w zeszłym roku pryskałem  kilka razy razy samym bentazonem  ze wspomagaczem, ale gdy szarłat rozpoczynał tylko wschody jak były same śmigiełka  to paliło go bez problemu, ale kto go ma to wie że to walka z wiatrakami, wschody są  cały czas.

Ja tez mam problem z komosa i szarłatem w tamtym roku zaryzykowałem mixem

1l benzu ,0.5l imazamox ,0.3kemiron,0.3 butoxone +olej i na jednym kawałku 2 razy pryskalem i komosa nie odbiła i szarlat,na drugim kawałku tylko raz prysnąłem to chwast odbił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    144
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, odrion napisał:

Kiedy pierwszy raz bezpiecznie wjechać z Corum (planuję 0.6l) I potem powtórka po 5 dniach jak pisał @kamil800?

Pryskalem jaśka jak wschodzil i nic sie nie dzialo. Wiec bezpieczne w kazdej fazie 

Edytowano przez kamil800
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    199
2 godziny temu, mirro napisał:
3 godziny temu, miłosz89 napisał:

Jaką dawkę Stallionu bo może bym też zastosował z góra Duże Dzięki

Zależy jakie masz ziemie. Ogólnie pendimetalina po ulewie potrafi zrobić niezłe szkody w fasoli

@mirro u mnie 2 klasa, glina. Planowalem 1.8l. W okolicy na podobnych polach tak dają. Myślisz, że jest ryzyko? Kiedy z tym stallionem jechać. Plan był 2-3 dni po siewie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1297
Napisano (edytowany)

Nie widziałem jeszcze żeby pendimetalina zaszkodziła fasoli, nawet 1200g a dają 1500 co niektórzy. Nie to stary afalon, czy bandur albo sencore

2 godziny temu, Michciubar napisał:

 

1l benzu ,0.5l imazamox ,0.3kemiron,0.3 butoxone +olej i na jednym kawałku 2 razy pryskalem i komosa nie odbiła i szarlat,na drugim kawałku tylko raz prysnąłem to chwast odbił

 

A fasola odbiła po tym mixie? Bo to gruby mix, w jakiej fazie była, pewnie przed kwitnieniem ,?

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3142
Napisano (edytowany)

@mirro to szparagowy fasolarz a w tych pendimetaliny się unika bo skrusza szyjkę korzeniową i kombajn zamiast sczesywać strąki upierdziela całe krzaki przy samej d..

na jaśki pendi max 1200-nno 1500g/ha bywało że dawałem i do tego liczyć a w stallionie nie wiem ile tego chlomazonu bo z kolei pod niego to na jaśki tak max 75g/ha czystego dawałem i tenże chlomazon lepiej zaraz do tych trzech-czterech dni po siewie niż tuż przed wschodami fasoli a zwłaszcza jaśków bo im bliżej wschodów tym bardziej lubi jaśkom liście pobielić, drobnym nie tak bo inaczej wschodzą ale też ponad dwie setki commanda/ha 480tki to nie przypominam sobie abym kiedykolwiek i na zwyczajne fasole się wychylał
Pendi nawet w dawce 800g/ha bywa w pełni skuteczna szczególnie w formulacji stomp aqua i pewnie podróbek ale tych nie praktykowałem choć są ale musi być wilgotno aby .... tylko zwykle na trzeciego szedł albo linuron albo metrybuzyna i to kolejna równie długa a nawet dłuższa historia a nie było tego w pytaniu to se daruję zwłaszcza że linuron już i nielegalny
 

1 godzinę temu, odrion napisał:

@mirro u mnie 2 klasa, glina. Planowalem 1.8l. W okolicy na podobnych polach tak dają. Myślisz, że jest ryzyko? Kiedy z tym stallionem jechać. Plan był 2-3 dni po siewie. 

a i tak - ulewa czy dużo deszczy plus zimno we wschody to pendi sama może popalić tylko jaśki się głębiej sieje niż drobne i musi być tego wszystkiego więcej; tzn deszczy zimna i pendimetaliny aby ubiła jaśki niż w drobnych, fasoli wielkości tzw perełek z racji koniecznosci płytkiego siewu i wrażliwości szególnej, pendimetaliny wcale nie zalecam bo dwukrotnie już miałem zerowe wschody gdy obok jasiek ok a po przesiewce z tego samego worka wschody i perełki pełne i ew tych afalonowate bezpieczniejsze a zatem dzisiaj metobromuron zamiast pendi

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michciubar    84
41 minut temu, ravoj napisał:

Nie widziałem jeszcze żeby pendimetalina zaszkodziła fasoli, nawet 1200g a dają 1500 co niektórzy. Nie to stary afalon, czy bandur albo sencore

A fasola odbiła po tym mixie? Bo to gruby mix, w jakiej fazie była, pewnie przed kwitnieniem ,?

Już duża była jakieś 2 tyg przed kwitnieniem pierwszy zabieg a drugi po 7dniach ale odziwo nawet wogole tego mixa fasola nie odczuła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj