Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Fasola jaś
Gość   
Gość
4 minuty temu, dysydent napisał:

piszę - są sprawdzalne; zawsze je można sprawdzić

w sumie fakt.... jutro sprawdzę dzisiejszą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
11 godzin temu, andrev1822 napisał:

A masz jakiś konkretny namiar?

Idzie tym ciąć dlaczego by nie. Ale noże już te co zrobiliśmy na szybko już mają parę ładnych lat. 2 lata temu nie szło nią ciąć. Poszła rotacyjna w ruch. Ale w tym roku pasowałoby reanimować gdyby nie szło rotacyjna. A może ktoś jeszcze z was ma jakiś inny patent na noże do rotacyjnej? Ja mam założone stalki z bizona 3 szt na beben. Myślałem żeby założyć te noże z tych samojezdnych na 2 rzadki ktoś tak ma?

ja próbowałem to mi zapychało co 10 metrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1298

A po co zmieniać jak stalki dobre, już tyle wycięte to się wytnie jeszcze więcej. No może na te z sieczkarni co najwyżej. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
45 minut temu, andrev1822 napisał:

A co próbowałeś ?

jaś drobna wiem że by szła napewno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3
Dnia 7.06.2023 o 11:06, andrev1822 napisał:

Pierwszym rokiem jak przerobiliśmy to mocowalismy noże z sieczkarni od bizona. Wszystko pięknie wycięte 

Możesz dołączyć zdjęcie jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrev1822    1
8 godzin temu, Forg napisał:

Możesz dołączyć zdjęcie jak to wygląda?

Teraz mam zamocowane stalki od kosy z bizona. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    147

Zobaczcie jak pomoc sasiedzka pieknie wlywa na pole. W tantym roku przez miedze przepadla fasola w komosie. Stalo to do pazdziernika i potem to jakos łamał jakimis bronami i innymi. 

Moja fasola od tej miedzy. Jakies 8 rzadkow tak wyglada. Przypominam, ze robilem doglebowke i 3x corumem. 

IMG_20230609_103418.jpg

To samo pole jakies 40m dalej od miedzy. 

IMG_20230609_103625.jpg

Jak widac, jak jest zawalone pole to mozna sobie pryskac a i tak przepadnie w chwascie. Moze gdyby byla jakas wilgoc i te srodki lepiej dzialaly to by troche tej komosy jeszcze wytepily. 

Edytowano przez kamil800
  • Haha 1
  • Confused 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5584

Przypiernicz 0,8 corum i 200 - 250 ml Chwastoxu

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3144

O q...!
no to masz "prace ręczne" bo tego to już nawet jeśli jakaś szansa ubić to fasola też ucierpi. Aż się prosi pielnik aby tych "ręcznych" jak najmniej było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    147

Dzis mija 4 dzien od oprysku corumem. Zoatalo mi w opryskiwaczu 50l oprysku. Mysle dodac do tego kemironu + jakis mocny adiuwant typu partner+ i pojechac tam. I zobaczyc co sie stanie z fasola i komosa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3144
24 minuty temu, kamil800 napisał:

Moze gdyby byla jakas wilgoc i te srodki lepiej dzialaly to by troche tej komosy jeszcze wytepily. 

"w życiu'...
nie licz na to
Kemironem tylko zabezpieczysz ew następne wschody bo tego... takiej w ćwiklakach kemironem litrą na ha podobnej... nawet nie zauważyła a ćwiklaki i owszem, odwinęło nieco im liście też od miedzy pasek i nie wiem czy będzie to plewione czy kasacja bo nie moje

ponowienie tego coruma coś tam jeszcze przetrzebi ale i tak "pace ręczne" i jedynie sensowny eksperyment to jako i jednoczesna utylizacja tych

17 minut temu, kamil800 napisał:

50l oprysku

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    147

Jeszcze musze isc z recznym opryskiwaczem i opryskac miedze i 0.5m jego pola bo znowu szykuje mi kolejna porcje. Po tej pieknej fasoli zasial teraz dynie. I pod miedze juz nie podjerzadza wilorakiem bo tam rzadka nie ma i juz hoduje piekna komose. 

Co do tego kemironu to nie wiem ale on jakos reaguje z tym corumem czy cos. Nie mam pojecia ale kolega opryskal 0.5l corumem+0.5l kemironu i bralo lepiej niz u mnie po 0.6corumu. Roznice bylo widac golym okiem 🤔 ciekawe jakby dodawac kemiron do doglebowki 🤔

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3144

dolej co doglebowego do tego plecaka, jaką pendi, może masz jaki stary afalon, może aklonifen z kartofli ostatecznie prosulfokarb czy co tam komosę ma we wrażliwych bo nawet jak załatwisz te wzeszłe to po większym deszczu kolejnych nawschodzi i do czasu zbioru tej dyni... a tak może przetrzyma doglebówka i dyni wymienione korzeniom też nie zaszkodzą bo i pendi i afalon był w dyniach używany i z całkiem niezłym skutkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

Kurde ja chciałem dzisiaj pojechać od jednoliściennych drugi raz, ale coś mi na wieczór deszcz zapowiadają. Ostatnio tak miał być ten deszcz, że nie bylo, więc no. Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
2 minuty temu, dysydent napisał:

graminicydom godzina aż z naddatkiem wystarczy

No to git, podobno i najlepiej nim po deszczu, prawda to? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3144

każdym najlepiej po deszczu tylko może Ci zakwitnąć zanim się deszczu doczekamy
Oczywiście wrażliwość traw maleje dopiero po zakończeniu krzewienia a przed strzelaniem w źdźbło tak że - zapewne - masz jeszcze czas

ja musiałem pojechać bo miotła z przezimowania już w źdźbło wystrzeliła i za niedługo by się zaczynała kłosić.
W sumie to dzisiaj warto by zajrzeć czy najmłodsze liście już nie jaśnieją bo jeśli tak to poprawkę mam z głowy. chociaż nie bo z tydzień tzeba a kiedy to ja... zapisałem tu czy nie?
Sprawdzę

no nie zapisałem ale w tym tygodniu było we wtorek chyba pyskane i mi się pokićkało że dziś poniedziałek a wczoraj był czwartek a nie niedziela
no po czterech dniach to na pewno jeszcze graminicyd na trawach niczego nie pokaże

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    958
23 minuty temu, kamil800 napisał:

 Po tej pieknej fasoli zasial teraz dynie.

Też mam takiego sąsiada co po dyniach zasiał fasolę a komosa już fasolę przerosła i chyba plantacja do likwidacji bo tego już nie uratuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    147
27 minut temu, dysydent napisał:

dolej co doglebowego do tego plecaka, jaką pendi, może masz jaki stary afalon, może aklonifen z kartofli ostatecznie prosulfokarb czy co tam komosę ma we wrażliwych bo nawet jak załatwisz te wzeszłe to po większym deszczu kolejnych nawschodzi i do czasu zbioru tej dyni... a tak może przetrzyma doglebówka i dyni wymienione korzeniom też nie zaszkodzą bo i pendi i afalon był w dyniach używany i z całkiem niezłym skutkiem

Ta. Tylko ten oprysk musialby doleciec do ziemi. A tam to nawet po rozchyleniu tej komosy ziemi za  bardzo nie widac

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
2 godziny temu, dysydent napisał:

każdym najlepiej po deszczu tylko może Ci zakwitnąć zanim się deszczu doczekamy
Oczywiście wrażliwość traw maleje dopiero po zakończeniu krzewienia a przed strzelaniem w źdźbło tak że - zapewne - masz jeszcze czas

ja musiałem pojechać bo miotła z przezimowania już w źdźbło wystrzeliła i za niedługo by się zaczynała kłosić.
W sumie to dzisiaj warto by zajrzeć czy najmłodsze liście już nie jaśnieją bo jeśli tak to poprawkę mam z głowy. chociaż nie bo z tydzień tzeba a kiedy to ja... zapisałem tu czy nie?
Sprawdzę

no nie zapisałem ale w tym tygodniu było we wtorek chyba pyskane i mi się pokićkało że dziś poniedziałek a wczoraj był czwartek a nie niedziela
no po czterech dniach to na pewno jeszcze graminicyd na trawach niczego nie pokaże

A no i ja wczoraj byłem a pryskałem we wtorek to rzeczywiście nic nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1298

Ja dzisiaj jadę drugi raz, a nie sorry trzeci raz, ale już basagranem za 200 PLNów, bo ten Benz cos parzy za bardzo i na tym  koniec. Reszta motyka, bo też mam zielono od szarłatu co sam go sobie nawiozłem. Wrócę z Mielna to się ręcznie z żoneczką  dopieści. Tylko deszczu brak i przez dwa tygodnie nie ma co liczyć. j**any szarłat sobie poradzi szmaciarz, nawet w suszę a fasola czy zboża będą usychać. 

  • Sad 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    839
6 godzin temu, Ulman napisał:

Przypiernicz 0,8 corum i 200 - 250 ml Chwastoxu

Wezmie komose lepiej niż w mieszance z butoxone? Bo będę po niedzieli poprawiał ( na 1 poszedl Benz 1,1l +butoxone 0,2+pulsar 0,4) to myślę dać 1,5l Benz +0,4pulsar i właśnie albo jeszcze raz butoxone 0,2 czy chwastox 0,15? Zdarzają się komoski 6-8lisci 🙃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    147

6-8 lisci to juz chyba tylko motykol. Tez mam z 1ha gdzie taka jest i dziabac bedzie trzeba. Na szczescie 2ha jest czysciutkie i 4ha gdzie sie trafia taka szmaciura.. Opryskana jest to moze cos jeszcze zdechnie a to co wyjdzie nad fasole trzeba będzie przejsc i wyrwac

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj