kami

Ceny ciągników grupy CNH (Steyr, Case IH, New Holland)

Polecane posty

mareknh    40
spwrp napisał:

Teraz w niewielkich gospodarstwach kupować ciągnik bez dofinansowania to trzeba być bardzo zdesperowanym ale jeszcze większą głupotą jest nie kupić gdy połowę sfinansowała by agencja. Dzięki Panowie za opinie też skłaniam sie ku sześciocylindrowym bo mam teraz 82-konny z silnikiem 3,2 a szwagier ma 75 konny z 4,5 litrowym silnikiem i o niebo lepszy jest jego... oby tylko agencja jeszcze tak to widziała😁 

Widzisz, bo nie tylko ilosc cylindrow, a w wiekszej mierze wlasnie pojemnosc ma znaczenie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spwrp    118

tak masz całkowitą racje, ja to uprościłem bo w T6 są takie same średnice cylindra i jego skok, w T6 160 pojemność jest 6,7litra a w T6 165 jest o pojemności 4,5l. Kultura pracy na niższych obrotach, płynność, komfort oczywiście na korzyść sześciocylindrowego ale jako że nie miałem z takimi wiele wspólnego pytałem czy nie ma analogicznie zużycia paliwa powiedzmy 20% większego bo pojemność jest jednak dużo większa. A u mnie pola maleńkie i rozrzucone po okolicy od 0,15ha do max 3,5ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9    17

Mam małe pytanko techniczne,  a nie chcę kolejnego wątku zakładać żeby jeden post napisać.... W tym roku zakupiłem T7.165S oraz przyczepę METALTECH DB6. Z tego co wiem, NH T7 pracuje na oleju hydraulicznym AMBRA 10W30. Przyczepa natomiast (tak mnie poinformował producent) została zalana AGROLEM po opuszczeniu hali. Do tej pory jej nie używałem więc żadnego ciągnika u siebie nie podpinałem pod nią. I zastanawiam się czy powinienem jakoś specjalnie płukać układ hydrauliczny przyczepy/spuszczać olej przed kiprowaniem ? Czy może taka ilość AGROLU jest w pełni bezpieczna w połączeniu z AMBRĄ ? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225

Zamiast się zastanawiać w tym czasie już dawno byś odkręcił przewód od siłownika i gniazda z tyłu i przedmuchał 😉 ja wszystkie układy w maszynach czysciłem i na dolewkę poszło prawie 5L więc myślę, że spokojnie kisielek mógłby się zrobić w skrzyni po takiej ilości... 

  • Like 2

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek904    203
rolnik9 napisał:

Mam małe pytanko techniczne,  a nie chcę kolejnego wątku zakładać żeby jeden post napisać.... W tym roku zakupiłem T7.165S oraz przyczepę METALTECH DB6. Z tego co wiem, NH T7 pracuje na oleju hydraulicznym AMBRA 10W30. Przyczepa natomiast (tak mnie poinformował producent) została zalana AGROLEM po opuszczeniu hali. Do tej pory jej nie używałem więc żadnego ciągnika u siebie nie podpinałem pod nią. I zastanawiam się czy powinienem jakoś specjalnie płukać układ hydrauliczny przyczepy/spuszczać olej przed kiprowaniem ? Czy może taka ilość AGROLU jest w pełni bezpieczna w połączeniu z AMBRĄ ? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

w pełni bezpieczna ilość miałem ten sam dylemat nic się nie dzieje db8 +NH t5.95

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225
1 godzinę temu, tomek904 napisał:

w pełni bezpieczna ilość miałem ten sam dylemat nic się nie dzieje db8 +NH t5.95

A potem się dziwicie, że coś wam wyje, stuka puka i "niuholand to szmelc" 😂 jak chcesz sam serwisować nowy traktor jeśli ciężko ci wyczyścić układ hydrauliczny w przyczepie? 😋 

 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pany dokładał ktoś do case  afs 700 zna cene ? / joystic ten do hydrauliki na podłokietniku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekstok    37
3 godziny temu, kamil18fmr napisał:

 

Kolego u mnie to samo na początku było, miałem już dość tego g..... nowy ciągnik do tego potrzebny i 2 tyg. na serwisie i nadal to samo, też dynamic command, kombinowali ze wszystkim i wymiana sterownika pomogła, mój po odpaleniu nie chciał w ogóle jeździć, zawiodłem się na NH, skrzynia świrowała, podnośnik, przedni napęd sam się załączył i nie dało się go rozłączyć, masakra jednym słowem 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Patrząc jaki chlew jest w kabinie to się nie dziwie że nie działa. Jednak o te nowsze ciągniki trzeba dbać bo wystarczy że trochę wody/błota podejdzie gdzieś do jakieś "szczelnej" kostki i ciągnik stoi. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
1 godzinę temu, kibix napisał:

Patrząc jaki chlew jest w kabinie to się nie dziwie że nie działa. Jednak o te nowsze ciągniki trzeba dbać bo wystarczy że trochę wody/błota podejdzie gdzieś do jakieś "szczelnej" kostki i ciągnik stoi. 

Jaki chlew w ciągniku? Trochę kurzu i ziemi na podłodze? Nie każdy kupuję ciągnik na pokaz by do kościoła jeździć i wkurzać somsiada, niektórzy kierują się zasadą ze to ma robić a nie błyszczeć się. 

Poza tym, żeby jak brudno było w środku to puki nie zaleje się wodą/napojem elektroniki to ma działać!

Edit: 

Pod filmem jest komentarz z usterkami 

Edytowano przez melon10641
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Wrzuc na grupę rolniczą na Facebooka to new holland może coś pomoże ;)


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spontan88    24

Witam wszystkich. Pytanie mam do wszystkich czy zamawiając nowy ciągnik spotkaliście się z  sytuacją że czekacie już 8 miesięcy za maszyną a ona nadal nie może dotrzeć z fabryki do dilera (przynajmniej tak się tłumaczy )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Znajomemu przyszla t5 na alliance gdzie zamawiał Vredesteiny. Mysleli ze sie nie dopatrzy klient i puscili tak. Czas oczekiwania na opony z zamowienia +3mc. Na ciagnik czekał 7mc. Teraz wyobrazcie sobie ze chce składach wniosek o wypłate kasy a tu nie ma maszyny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Molq    6

https://www.redfridaynight.pl/?fbclid=IwAR1n-rlVHxDeWXtXXZo5qRaCDklo_XWC0f2cWd3pqBsD-4IBrIx26g721ag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj