rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

ubogiwladek    198
13 minut temu, Matey napisał:

tutaj teraz jest wiekszy ruch niz podczas naboru, a niektórzy to widze juz dziela skore na niedzwiedziu

U nas w świętokrzyskim ostra zima roboty nie ma w polu to się siedzi na necie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47
6 godzin temu, robertrolnik27 napisał:

da się to prościej napisac. 
Jak teraz maszyny kupujesz to można brac na 200 zwrotu, jesli masz ponad 40 lat to masz 50% zwrotu czyli maszyny możesz brac za 400 netto, jeśli bierzesz za więcej to dostajesz zwrot tyko od tych 400. Jesli masz poniżej 40 lat masz 60 % zwroty czyli możesz brac maszyny za około 333 tys netto a z budową to jak wyżej pisze @sumek666

Mylisz sie ! Do 40 lat dostajesz dodatkowe 3 pkt  za wiek ale nie zwrot 60 %. 

60 % dostajesz za młodego rolnika a to nie to samo .

Edytowano przez asmodan28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz7604    238
37 minut temu, choper napisał:

Panowie ,orientuje się ktoś jaki miesiąc przerabiany jest obecnie w mazowieckim? Dochodzi już piąty miesiąc kiedy złożyłem protokoły z postępowania i cisza,dzwoniłem do osoby która je sprawdza, odpowiedź " proszę cierpliwie czekać"

Cały czas męczą październik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-Sebastian-    12

Możliwe że 550 to około połowa dostanie w świętokrzyskim co i tak nie jest złe. Co do tępa rozpatrywania to aż tak dużo poprawek mieliście? U mnie na wiosnę w 2017 mieli wszystko na placu bez problemu a wy w 2018 się męczycie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

U mnie na wsi gościu był 300 któryś na liście w tamtym naborze a dopiero w tamtym tygodniu przywiózł maszyny. Więc zależy jak to wszystko się poukłada bo poprawek dużo nie miał.  Nie wiem od czego to zależy ale na pewno nie od tego którym się jest na liście:D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
8 godzin temu, ukaszProcho napisał:

Juz rozumiem. Robiąc inwestycje na 1 mln ze zwrotem 60 % dofinansowanie dostaniemy do 833 tys. A resztę za swoje Ok dzięki teraz to już wszystko jasne. Oczywiście mówimy o inwestycji budowlanej lub wyposażenia 

miałem nie używać niecenzuralnych słów na forum ale jak czytam Twoje posty ciężko mi sie powstrzymać

4 godziny temu, Mariuszbrzeski napisał:

Zostaly aby wnioski z poczt . Z powiatowych wszystkie dotarly do regionalnych wnioski na dzien dzisiejszy. 

Zbyt wiele tego nie będzie mój wysłąny wczoraj ok 11 dziś był w Poznaniu ok 14

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

mam pytanie czy Zestawy do uprawy i siewu bezpośredniego (bezorkowa uprawa gleby), w tym zestawy z nawożeniem pasowym tak szukam jakie tutaj  maszyny wchodza w gre ????  bo nie mam pojecia czy mozna tym siec kukurydze, rzepak zboże a moze wszystko ???   ,składaliscie  na taka maszyne ???zestaw ???  ,

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

U mnie wystąpił problem z rozbieżnością powierzchni działek podanych do modernizacji i działek wyznaczonych w wniosku o przyznanie dopłat obszarowych. Obszarówka jest pomniejszona o około 0,15  ha. jak złoże wniosek o dopłaty obszarowe będzie rozbieżność . Jeśli naciągnę wniosek obszarowy do tego co podałem w modernizacji prawdopodobnie narażę się na kontrolę armir. Macie jakieś pomysły jak rozwiązać ten szkopuł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
@tomek15h ten sam problem, poucinali o 1 arze na niektórych działkach, no cóż chyba trzeba będzie poprawiać wniosek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Piszcie normalnie wniosek o dopłaty. Potem przyjdzie wezwanie do wyjaśnień z modernizacji to będziecie robić korektę.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja tak mialem przyszly poprawki i w jednym pkt pisało zeby zrobić korekte poniewaz areał nie zgadzał sie z tym co jest w doplatach chodziło tez o jeden ar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zanim wezmą się za weryfikowanie modernizacji to wniosek o dopłaty będzie już złożony. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz7604    238

Ja miałem kontrole obszarową z modernizacji i były małe rozbieżności, to kazali mi poprawić wniosek zgodnie z kontrolą a po miesiącu z powrotem tak jak było we wniosku o dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

Na Lubelszczyźnie 1200 złożonych jest w elizowce i pewnie drugie tyle dojdzie pocztą. Kasy ponoć jest na ok 2000 osób. Także powinno być ok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Wiadomość z przed chwili!!!! Zadzwoniłęm do ARiMR Opole rozmawiałem z panią zatwierdzającą wnioski i powiedziała mi że ma zarejestrowanych 450 wniosków, pocztą wiecej wniosków nie przychodzi z biur powiatowych również wszystko juz wpłyneło. Do zaklepania ma jeszcze około 100 wniosków na kupce. Wieć podsumowując w opolski jest około 550 wniosków. W piątek w opolskim bedzie już dokładnie wiadomo ile jest wniosków

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29
1 godzinę temu, Macius napisał:

Wiadomość z przed chwili!!!! Zadzwoniłęm do ARiMR Opole rozmawiałem z panią zatwierdzającą wnioski i powiedziała mi że ma zarejestrowanych 450 wniosków, pocztą wiecej wniosków nie przychodzi z biur powiatowych również wszystko juz wpłyneło. Do zaklepania ma jeszcze około 100 wniosków na kupce. Wieć podsumowując w opolski jest około 550 wniosków. W piątek w opolskim bedzie już dokładnie wiadomo ile jest wniosków

 

Cytat

To powiem szczerze jest i tak dość dużo, czyli w skali kraju będzie 20 tys

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nodenode    0

takie pytanie: podobno ciężko o prow na ciągnik, a czy można było uzyskać dofinansowanie na używaną samojezdną sieczkarnie do kukurydzy? czy tylko na nowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falcon83p    8
1 godzinę temu, XTRO napisał:

Na Lubelszczyźnie 1200 złożonych jest w elizowce i pewnie drugie tyle dojdzie pocztą. Kasy ponoć jest na ok 2000 osób. Także powinno być ok 

limit na lubelskie 63470000 euro (ełro (: )
limit w PLN 263400500  (63470000 x 4.15 kurs euro = 263400500 PLN)
średnia kwota wnioskowanego wsparcia na 1 wniosek 195 000 PLN
zatem: 236400500 : 195000 = 1350 wniosków które otrzymają pomoc w lubelskim

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragon12    0

mam pytanie odnośnie integrowanej produkcji, żeby przyznali mi 2 punkty za uczestnictwo  w unijnym systemie jakości to muszę mieć certyfikat z 2017 roku ? Wytłumaczy ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

Skąd wziąłeś te dane że średnia kwota to 1950000 ? ja w tamtym naborze nie miałam takiej kwoty A w tym to już całkiem wnioskuje o nie duza kwotę. To tyle osób złożyloby na pełną kwota?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Limit środków w tym naborze z podziałem na poszczególne województwa

 

https://prow2014-2020.pl/2018/02/21/srodki-na-modernizacje-gospodarstw-rolnych-2018/

Województwo wielkopolskie - na dzień 22.03 OR przyjął 1800 wniosków. 

  • Like 3

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rad81    2

Jak do wniosku nie dolaczylem zalacznika opis rzeczowo finanansowy inwestycji to czy taki wniosek bedzie rozpatrywany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj