nodenode

Members
 • Ilość treści

  26
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O nodenode

 • Ranga
  Nowicjusz

Ostatnio na profilu byli

1140 wyświetleń profilu
 1. ale nawet jak kosi się zborze sieczkarnią to gniotownik i tak ziarna nie mieli? a jak lepiej rozdrobniona to tez mniejsze ryzyko że zgnije/zapleśnieje?
 2. Czy jest jakaś różnica w kiszonce z trawy/lucerny robionej za pomocą sieczkarni samobieżnej a tą robiona przyczepą samozbierającą?
 3. inne tłoki też mi opadają na przykład te co zamykają widły ale to nie jest tak uciążliwe, tylko te od łap nie opadają, czy to by wskazywało na rozdzielacz?
 4. dzięki za rade, a ten rozdzielacz kupie nowy? patrze w neta i widze tylko nowe uszczelki do rozdzielacza , ja mam model 500 ND 4-033
 5. witam, kiedy ładuje obornik ładowaczem unhz, to ramie mojego ładowacza pod ciężarem z trudem się podnosi, kiedy już się to uda i zaczynam obracać kolumnę aby przesunąć ramie nad rozrzutnik to w tym czasie ramie ładowacza szybko opada , co to może być? olej nie ucieka na zewnątrz z tłoków i węży, oleju jest dużo nalane i nie ma w nim wody, obroty ciągnika są wysokie ...
 6. Za kilka dni chcę wywieść obornik na rżysko po pszenżycie, na wiosnę chcę tam zasiać buraki cukrowe. Zastanawiam się kiedy wysiać wapno granulowane aby było to jak najbardziej efektywne? Teraz razem z gnojem? a może po zaoraniu obornika? A może na wiosnę z nawozami przed siewem buraków? A może jakiś inaczej to zrobić?
 7. Natrafiłem w necie na taki film, Lehmann agrotechnika kosi kukurydze na Łotwie. Kosi rzekomo tysiące hektarów. Gospodarstwo z ponad tysiącem hektarów kukurydzy na kiszonkę to raczej rzadkość ale jak ktoś ma setki hektarów kukurydzy to nie opłaca się mieć własnego sprzętu? Jaki waszym zdaniem jest próg opłacalności aby mieć własną sieczkarnie? A może Lehmann agrotechnika daj jakieś duże upusty dla klienta np: 500ha kukurydzy? W mojej okolicy jak kosiła sieczkarnia na biogaz to w ramach wygranego przetargu kosili kukurydze za 100PLN mniej niż cena rynkowa za jeden hektar.
 8. czy znacie jakąś sieczkarnie dwu lub trzy rzędową która posiada gniotownik ziarna? Nie chodzi o tarki tylko o gniotownik walcowy jak w klasycznych samojezdnych sieczkarniach.
 9. czy potwierdzacie tezę że sieczkarnie małe na rynku wtórnym trzymają lepiej wartość niż te duże? To wynika chyba z tego że duże sieczkarnie nie nadają się na usługi do małych gospodarstw gdzie pryzmy są małe. Przeglądałem oferty i widziałem że używane jaguary 930 i 940 są w podobnej cenie co 980.
 10. na 5 ciągników walczyli, tu macie film http://www.okiemrolnika.pl/uprawa/item/2502-ekstremalne-zbiory-kukurydzy-w-kujawsko-pomorskim-rzad-ciagnikow-ruszyl-na-pomoc-sieczkarni
 11. nodenode

  Fendt 718

  a nie wiesz czy fendt wydał kiedyś jakieś oficjalne instrukcje jak prawidłowo korzystać z vario?
 12. nodenode

  Fendt 718

  Twoim zdaniem "zrobienie na luz" to jest sposób aby nie narażać skrzyni na te przeciążenia przy wytracaniu prędkości?
 13. nodenode

  Fendt 718

  a jak to jest ze skrzynia vario, tam da się zrobić na "luz" aby ciągnik toczył się do utraty pędu? czy są jakieś oficjalne instrukcje jak obchodzić się ze skrzynia vario aby była trwała? vario to ta sama skrzynia co w Fergusonie? jaka seria 500 miała opcje powershift? jakie to są roczniki produkcyjne?
 14. opryski nic nie pomogły? a jak zasiejesz rok po roku dwa sąsiadujące pola to chwościk Ci nie zaatakuje?
 15. nodenode

  Fendt 718

  a wiesz może jaki jest ostatni model fendta bez vario? bo teraz już wszystkie mają, szkoda że nie ma opcji skrzyni mechanicznej jak w JD
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj