Polecane posty

Morion    547

Tak w ubiegłym roku i wiem jak rośnie- również z owsem. Fakt że sporo go wyleciało, ale była cholerna susza i zero opadów, a teraz deszcze przechodzą i dodatkowo dałem azot pod korzeń więc powinien dać radę. Z resztą posiałem tą mieszankę w celach konsumpcyjnych tzn wypas albo do zakiszenia w bele. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

Owies 172/ha siewnikiem, a resztę ręcznie, więc nie wiem ile dokładnie było, ale myślę że około 15 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Myślę, że mieszankę możnaby spokojnie posiać siewnikiem i by równo wyszło. Zasiałbym jeszcze na pewnym przeoranym ugorze jakiś sensowny poplon ale nie wiem jaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3661

co polecacie na V klasie po jęczmieniu zimowym na kiszonkę w pryzmę bez rotora żeby zebrać pod koniec sierpnia/początek września

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommmek    162

Planuję zasiać poplon na stanowisku po rzepaku przed kukurydzą. Zawsze robiliśmy owies po wcześniejszej podorywce i oprysku od samosiewów na cele paszowe z powodzeniem. Teraz chce złożyć na dopłaty rolnośrodowiskowe i zrobić to z większą ilością roślin dla większej bioróżnorodności. Pytanie jakie rośliny byście dołożyli do tego owsa by był pozytywny efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Na wiosnę planuję siew owsa i czy gryka będzie dobrym rozwiązaniem na poplon na przyoranie? Ile takiej gryki siać na ha? Klasa ziemi 5/6.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Co polecicie na posianie poplonu z wykorzystaniem na sianokiszonkę? Chcę to zasiać na stanowisku po rzepaku i grochu zaraz po zbiorze tak żeby zebrać to jeszcze jesienią. Bezpośrednio w ściernisko, ewentualnie pójdzie głębosz. Dodam, że na wiosnę na tych działkach będą sadzone ziemniaki skrobiowe.

Myślałem nad Futtertrio z domieszką łubinu słodkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3661
chce zasiać rzepak na poplon i mam pytanie jak go zmieszać z ziemią zasiać w ściernisko i przytależowac, zasiać w tależowane i przydrapac kultywatorem z wałkiem płytko czy pobronować ?
chce zasiać rzepak na poplon i mam pytanie jak go zmieszać z ziemią zasiać w ściernisko i przytależowac, zasiać w tależowane i przydrapac kultywatorem z wałkiem płytko czy pobronować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Co myślicie o poplonie gorczyca+facelia? Ile siać kg na ha?


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

@superfarmer02  Gorczyca facelia, gryka, słonecznik, rzodkiew oleista. Jest wiele ciekawszych roślin na poplon od rzepaku.

Edytowano przez Skoczek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

faceli z 5-10 gorczycy 10 i warto dorzucic rzodkwi lube rzepy


no ale tyle stron o poplonach a tu wraz takie pytania się trafiają, już nawet z nudów by przeczytali wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja zasiałem rok temu mieszankę rzodkiew oleista gorczyca gryka i zrosło to sporo ponad metr. Także nawóz na przyoranie super 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Chyba rzodkiew da najwięcej masy ... tylko trzeba dać trochę „N”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superfarmer02    3661

tego to nie brakuje 💩💩 a zawsze można mącznika dać. a nada się to na poplon pod ziemniaki? nie przyniesie żadnych chorób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

https://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/inne-uprawy/rzodkiew-oleista-w-miedzyplonie-scierniskowym,65871.html

Ja ostatnio to sieje 5-6 gatunków roślin chociaż po kilogramie by zobaczyć która się na moje ziemię nadaje i jakie mają tempo wzrostu. Teraz jest jeszcze wczesna pora na poplony i przede wszystkim wilgoć na polach, więc każda roślina powinna porządnie wyrosnąć. Tyle że niektóre są dosyć drogie i jeśli nie będą miały czasu kiedy wyrosnąć (przy wczesnym zapytaniu) ich siew jest nieopłacalny. 

Edytowano przez Morion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drewcio    6

U mnie rosly ziemniaki po rzodkwi oleistej. Przy kopaniu trafialy sie pojedyncze rzodkwie. A czy na plon jakies oddzialywanie miala ciezko stwierdzic, bo obornik bydlecy byl jeszcze dany późna jesienia i stalerzowane. Faktem jest ze dżdżownic pelno sie narobilo wiosna i uprawa lekko szla

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
    • Przez garu
      Mam problem jaki zasiać poplon po jęczmieniu myślałem o gorczycy, łubinie, facelii czy seradeli ale z drugiej strony chciałem zasiać na wiosnę groszek i tu mój dylemat jęczmień zejdzie z pola pod koniec czerwca czyli poplon już pod koniec września będzie zdatny do przyorania a gdzie tam jeszcze do zimy pytanie do was co ewentualnie innego zasiać na poplon żeby doszło później. Proszę o szybkie opinie.
      Powiem jeszcze że w po przednim roku zasiałem tatarkę i zostawiłem ją na ziarno i to był błąd ponieważ lepiej było ją zaorać jako zielony nawóz i chyba tatarka to kiepski poplon co o tym myślicie.
    • Przez celtis
      Witam, chciałbym posiać na poplon coś co wprowadzi do gleby azot i polepszy stanowisko (uprawiam zboża w monokulturze), co najlepiej zasiać na poplon pod ozime żeby zdążyło urosnąć w 70-75 dni i wprowadzić azot do gleby, oraz co polecacie pod zboża jare?
    • Przez lazarski34
      Witam mam pytanie co najlepiej  było by posiać jako poplon dla krów do wypasu rzeby chętnie wyjadały
    • Przez Beryl
      Witam,
      mam pytanie odnośnie mojego łubinu. Otóż 20 maja zasiałem na ugorach łubin słodki biały. Wszystko było super ponieważ łubin miał dobre wschody, jest wysoki na ok.60-70 cm, jest czysty, ma po 6-9 strączków na łodydze, jest gęsty chodź był siany w dawce 115 kg/ha (widocznie bardzo dobra jakość ziarna).
      Ale mam z nim teraz problem... strączki "podzieliły się na trzy grupy": pierwsza grupa to strączki prawie dojrzałe, druga to te jeszcze zielone, zaś trzecia to te jeszcze nie do końca wykształcone.
      W związku z tym moje pytanie: czym to może być spowodowane ?
      Susza (od miesiąca nie było prawdziwego deszczu) ?
      Może to  wina tego, że zasiany był na nieużytkach ?
      Proszę o podpowiedzi  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj