Polecane posty

pawel885    2279
49 minut temu, superfarmer02 napisał:

a zawsze można mącznika dać

Po co rozsiewasz robaki po polu ?

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartoszek_xd    24

po jęczmieniu ozimym planuję zasiać pszenicę, ale do tego czasu może by zasiać jakaś trawę, tylko pytanie czy by zdążyła urosnąć. czy jednak sobie odpuścić i co najwyżej zasiać jakąś mieszankę poplonową, jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
4 godziny temu, Bartoszek_xd napisał:

po jęczmieniu ozimym planuję zasiać pszenicę, ale do tego czasu może by zasiać jakaś trawę, tylko pytanie czy by zdążyła urosnąć. czy jednak sobie odpuścić i co najwyżej zasiać jakąś mieszankę poplonową, jak myślicie?

2.5 miesiąca jak popada to coś urośnie. Ale poplon ci wysuszy ziemię pod pszenice

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartoszek_xd    24

właśnie jak będzie sucho to ciężko że wschodami będzie ale będzie popadywać to będą dwie pieczenie na jednym ogniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lisek66    20

Witam

Planuje zasiać po jęczmieniu ozimym na kiszonkę w bele żyto jare bojko z wyką jarą, ile dodać wyki do żyta ?

Jakie proponujecie proporcje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6211    1

panowie, stosujecie po żniwach poplon przed zbożami zimowymi ? mało czasu ale chodzi mi że wtedy jakąś biomasa będzie no i nie będą chwasty aż tak rosly. po wiosenne zboża to wiadoma sprawa czy warzywa. ale czy ktoś stosuje przed zimowymi ? I co najlepsze pod oziminy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547
12 minut temu, zetor6211 napisał:

Najszybciej to chyba gorczycą rośnie, ale na poplony każda roślina jest dobra jeśli nie siejesz rzepaku. Ja sieję mieszanki. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor10    1

Witam. Potrzebuję porady. Planuję rozsiać facelię na pole po pszenżycie na którym było zrobione kultywator em z bronami  i po rozsianiu  jeszcze raz bronami. Czy ktoś może coś takiego praktykował czy coś z tego będzie. Dzięki za pomoc i odpowiedzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
45 minut temu, ansu napisał:

Mam 8kg/ha faceli ile grochu??

100 conajmniej


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

Co myślicie o mieszance 7.5 rzodkwi 10 słoneczniku i 10 rzepaku ?

Edytowano przez AgroSzymi99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126
Mateusz1q napisał:

Nie sieje się poplonów pod rośliny ozime bo wyciągają wode

jak nieodpowiedni poplon posiejesz to tak będzie, a jeśli nawet coś wyciągnie to na jesień zawsze coś popada i nie musisz pszenzyta czy pszenicy siać już z początkiem rzeźnia tylko możesz na początku października na spokojnie


AgroSzymi99 napisał:

Co myślicie o mieszance 7.5 rzodkwi 10 słoneczniku i 10 rzepaku ?

po co ci rzepak w tym? przeczytaj posty wyżej tam każdy go odradza a ty chcesz go siać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33

Facelia w tym roku eine kleine Katastrophe. Plonuje tak słabo, zalana od maja, że towar będzie ciężko dostępny. Sam nie zbiorę nic prawdopodobnie.

2 godziny temu, Mateusz1q napisał:

Nie sieje się poplonów pod rośliny ozime bo wyciągają wode

Zależy jakie masz gleby. Jak ciężkie, to raczej szukasz sposobów, żeby wody się pozbyć, w górę czy w dół, a nie magazynować, szczególnie na terenach o większych opadach. Wiem, że brzmi jak herezja przy tych suchych latach i na piaskach, ale tak jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Na twojej  gminie  Polska  się nie kończy  ,jak u Ciebie  facelia  nie urosła  to nie znaczy że nie ma jej  gdzie indziej  .  W tym roku  z tego co wiem było jej dużo posiane  tak że  nasion powinno  wystarczyć dla chętnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635

Panowie będę siał gorczyce chce to zrobić za jednym przejazdem ,siewnik poplonu na przednim tuz a z tylu agregat talerzowy z walem strunowym.czy to bedzie dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karban    33
19 minut temu, Szymi40 napisał:

Na twojej  gminie  Polska  się nie kończy  ,jak u Ciebie  facelia  nie urosła  to nie znaczy że nie ma jej  gdzie indziej  .  W tym roku  z tego co wiem było jej dużo posiane  tak że  nasion powinno  wystarczyć dla chętnych...

Nie no jasne. Akurat dla producentów to powinien być dobry rok. Cena niczego sobie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13
3 godziny temu, przemekuliski napisał:

jak nieodpowiedni poplon posiejesz to tak będzie, a jeśli nawet coś wyciągnie to na jesień zawsze coś popada i nie musisz pszenzyta czy pszenicy siać już z początkiem rzeźnia tylko możesz na początku października na spokojnie

 

po co ci rzepak w tym? przeczytaj posty wyżej tam każdy go odradza a ty chcesz go siać

 

Tylko z tego względu że zostało mi z poprzedniego roku i nie będę już go omijał 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
    • Przez garu
      Mam problem jaki zasiać poplon po jęczmieniu myślałem o gorczycy, łubinie, facelii czy seradeli ale z drugiej strony chciałem zasiać na wiosnę groszek i tu mój dylemat jęczmień zejdzie z pola pod koniec czerwca czyli poplon już pod koniec września będzie zdatny do przyorania a gdzie tam jeszcze do zimy pytanie do was co ewentualnie innego zasiać na poplon żeby doszło później. Proszę o szybkie opinie.
      Powiem jeszcze że w po przednim roku zasiałem tatarkę i zostawiłem ją na ziarno i to był błąd ponieważ lepiej było ją zaorać jako zielony nawóz i chyba tatarka to kiepski poplon co o tym myślicie.
    • Przez celtis
      Witam, chciałbym posiać na poplon coś co wprowadzi do gleby azot i polepszy stanowisko (uprawiam zboża w monokulturze), co najlepiej zasiać na poplon pod ozime żeby zdążyło urosnąć w 70-75 dni i wprowadzić azot do gleby, oraz co polecacie pod zboża jare?
    • Przez lazarski34
      Witam mam pytanie co najlepiej  było by posiać jako poplon dla krów do wypasu rzeby chętnie wyjadały
    • Przez Beryl
      Witam,
      mam pytanie odnośnie mojego łubinu. Otóż 20 maja zasiałem na ugorach łubin słodki biały. Wszystko było super ponieważ łubin miał dobre wschody, jest wysoki na ok.60-70 cm, jest czysty, ma po 6-9 strączków na łodydze, jest gęsty chodź był siany w dawce 115 kg/ha (widocznie bardzo dobra jakość ziarna).
      Ale mam z nim teraz problem... strączki "podzieliły się na trzy grupy": pierwsza grupa to strączki prawie dojrzałe, druga to te jeszcze zielone, zaś trzecia to te jeszcze nie do końca wykształcone.
      W związku z tym moje pytanie: czym to może być spowodowane ?
      Susza (od miesiąca nie było prawdziwego deszczu) ?
      Może to  wina tego, że zasiany był na nieużytkach ?
      Proszę o podpowiedzi  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj