Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano (edytowane)

Ot - dwie osoby sie wypowiedzialy i dwa zupelnie odmienne opinie. I co ja biedny, ktory nigdy nic takiego nie sialem, mam poczac? Myslalem jeszcze zeby kazde posiac osobno, ale w taki sposob nie sprawdze kazdego wszedzie. Ewentualnie gryke osobno, pozostale dwa zmieszac i zostawic sobie groszke gryki i na koniec na najciezszych kawalkach z reki troche rozsiac?

Edytowane przez daron64
Opublikowano
49 minut temu, superfarmer02 napisał:

co polecacie na poplon po zbożach zimowych żeby do połowy sierpnia urosło ?
co polecacie na poplon po zbożach zimowych żeby do połowy sierpnia urosło ?

Jaka ziemia, jaki rejon, czy na masę czy na azot, jaki budżet:)

Opublikowano
waldeko napisał:

Chyba września?

w połowie września to ja sieje😆

karban napisał:

49 minut temu, superfarmer02 napisał:

co polecacie na poplon po zbożach zimowych żeby do połowy sierpnia urosło ?
co polecacie na poplon po zbożach zimowych żeby do połowy sierpnia urosło ?

Jaka ziemia, jaki rejon, czy na masę czy na azot, jaki budżet:)

4b-6ż😆 mazowsze na wszystko głównie masa bo co roku obornik dawany budżet wiadomo że nie 1000 na ha zastanawiam się na mieszanką gorczycy z żepakiem🤔

Opublikowano
8 minut temu, superfarmer02 napisał:

w połowie września to ja sieje😆

4b-6ż😆 mazowsze na wszystko głównie masa bo co roku obornik dawany budżet wiadomo że nie 1000 na ha zastanawiam się na mieszanką gorczycy z żepakiem🤔

No jak chcesz w miesiąc upędzić zielonkę to może gorczyca i gryka. I to jeszcze jeśli pogoda dopisze. Wiele jest ciekawych roślin, ale trzeba miesiączkowi dać zrobić te 2 kółka wokół Ziemi:)

Opublikowano

Szybkie pytanie, bo jednak wygospodarowalem trochę czasu na siew. Tak sobie ostatnio czytałem o rzodkwi i gorczycy i wyczytałem, że obie nie lubią głębokiego siewu. Oczywiście dopiero po pewnym czasie mnie olsnilo, że przecież miałem rozsiac rozsiewaczem i przebronowac bronami, tyle że 20tkami.. i tu dochodzimy do sedna - po czymś takim powschodzi to wszystko tylko dłużej to będzie trwało, czy będzie problem? 

Opublikowano

Przeprosiłem się ze starymi lekkimi bronami. Tylko sztelwagi nie miałem do nich, tylko 3polowa od ciężkich i tak ganiałem po tym polu zetorkiem z bronami 3 lekkimi 😆

Opublikowano

Mam kawałek odlogu ( od dawien dawna pastwisko teraz tylko raz w roku koszonke) co z tym zrobić? Chciałbym w przyszlym roku zasiać kukurydze a teraz chyba najlepszym rozwiazaniem bylo by posiac jakis poplon i przeorac go na na zielo jesienią. 

Co sądzicie?

Opublikowano

Sprawdź pH, ja zlikwidowałem kawałek pastwiska, posiałem zboże i nawet chwasty nie chciały rosnąć. Facelia też nie. W następnym roku grykę z bobikiem i gryka jakaś tam urosła, więc może tonajlepszy wybór.

Opublikowano
2 godziny temu, Pajej napisał:

posiej gryke

jakieś nawożenie zastosować i czy wykonać oprysk na chwasty? Obecnie ścinam dranie talerzowka pozniej  orke no i chyba jeszcze raz talerzowka z wałkami a później... właśnie co później ?

Opublikowano

W przysz

10 godzin temu, przemekuliski napisał:

a co chcesz później robić? jak się pospieszysz to w ten weekend możesz już śmiało siać grykę i sypnąć trochę jakiegoś azotu pod siew nieduzo i zebrać będziesz mógł jeszcze a teraz 2000 za tonę dają

w przyszlym roku chce zasiać kukurydzę na ziarno a w tym chciałem jak najmniejszym kosztem troszeczkę to pole doprowadzić do ładu i pomyślałem żeby teraz poplon zasiac na przeorania jesienią ewentualnie użyć troszeczkę nawozu, może coś od chwastów jeszcze no i na jesien wapno bo raczej kwaśno jest 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam , posiałem żyto na poplon i mam pytanie , na wiosnę czym mam zniszczyć poplon  ?
      Od razu przeorać czy może zjeździć gruberem ? po życie będę sadził tytoń 
      Proszę o podpowiedzi  
    • Gość johny22
      Przez Gość johny22
      Poszukuje siewnika do poplonów najlepiej jak by był to nowy zestaw, preferował bym układ z rurami wysiewającymi w ilości +/- 10szt na 3m robocze. Na co ciekawego zwrócić uwagę, co możecie polecić co się sprawdza dla wysiewu drobnych i grubych nasion?
    • Przez Alexandra
      Sprzedam lubin biały słodki (do siewu lub na pasze)w ilości 1,5do2 ton. Województwo zachodniopomorskie okolice Koszalina nr 605157362
    • Przez fifi155
      Witam, mam prośbę do użytkowników portalu. Orientujecie się może gdzie na terenie woj. lubelskiego,  a najlepiej okolice Kraśnika można sprzedać łubin jak tak to proszę o jakieś info na ten temat.
    • Przez Krystian1608
      Witam serdecznie, mam siewnik Amazone D7 3 m. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak ustawić go pod wysianie łubinu żółtego. Łubinu chcę zasiać ok. 180 kg na ha. Proszę o pomoc i z góry bardzo dziękuję  
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v