Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano
Dnia 28.02.2019 o 20:28, plapla123 napisał:

Co zasiać do programu Rolno-Śodowiskowego musi być poplon z 3 grup roślin siałem gorczycę rzepak i proso ale proso szybko wymarza i są problemy przy kontroli ARiMR co proponujecie zamiast prosa coś żeby nie było tak wrażliwe na jesienne przymrozki i miało podobne nasiona do gorczycy i rzepaku ponieważ poplony sieję rozsiewaczem do nawozu jednym przejazdem.

gorczyca i rzepak to jest jedna grupa roślin czyli oleiste , moze zasiej do tego facelie bo sieja na zime facelei i zostawiaja ziarno raczej drobne ma ale niech sie ktos wypowie co siał facelie osobiscie 

Opublikowano
radekz200 napisał:

A czemu nie każda? Ja siałem rzutowo to olegancko było 

Bo w siewniku mam tylko nakładki do drobnego wysiewu na co drugą a są już nie do kupienia. Pewnie wczesniej ktoś miał do rzepaku na co drugą.

Opublikowano
53 minuty temu, eddi87 napisał:

Bo w siewniku mam tylko nakładki do drobnego wysiewu na co drugą a są już nie do kupienia. Pewnie wczesniej ktoś miał do rzepaku na co drugą.

mozesz siac i co drugą ale na poplon to ustaw siewnik tak zeby te 25 kg conajmniej wysiac to bd dobrze na poplon albo z 30 kg ja to sieje na poplon gorczyce rosiewaczem i mieszam gorczyce z saletra i pieknie jest pozniej gorczyca pieknie rosnie , bo siewnikiem to sie za duzo najezdzisz , 

a poplon na zazielenianie chcesz siac czy keidy i po co ? 

Opublikowano
warchest napisał:

53 minuty temu, eddi87 napisał:

Bo w siewniku mam tylko nakładki do drobnego wysiewu na co drugą a są już nie do kupienia. Pewnie wczesniej ktoś miał do rzepaku na co drugą.

mozesz siac i co drugą ale na poplon to ustaw siewnik tak zeby te 25 kg conajmniej wysiac to bd dobrze na poplon albo z 30 kg ja to sieje na poplon gorczyce rosiewaczem i mieszam gorczyce z saletra i pieknie jest pozniej gorczyca pieknie rosnie , bo siewnikiem to sie za duzo najezdzisz , 

a poplon na zazielenianie chcesz siac czy keidy i po co ? 

Nie na zazielenienie, na poprawę struktury gleby bo ciągle tylko zboża są co roku.

Opublikowano

Gorczyca solo za bardzo struktury nie poprawi lepiej rzodkiew oleisą 25-30kg lub z dodatkiem facelii lub groch 200-300kg plus 4kg rzodkiew. Tymi do zboża 30kg nie zasiejesz??

Opublikowano
ansu napisał:

Gorczyca solo za bardzo struktury nie poprawi lepiej rzodkiew oleisą 25-30kg lub z dodatkiem facelii lub groch 200-300kg plus 4kg rzodkiew. Tymi do zboża 30kg nie zasiejesz??

Groch zasieję, a rzodkiew i facelia nie wiem jakie ma duże nasiona. Nakładki są niby do rzepaku. A Ty nie wiesz czasem czy w/w nasiona można wysiac na kołkach zbożowych?

Opublikowano
1 godzinę temu, ansu napisał:

Gorczyca solo za bardzo struktury nie poprawi lepiej rzodkiew oleisą 25-30kg lub z dodatkiem facelii lub groch 200-300kg plus 4kg rzodkiew. Tymi do zboża 30kg nie zasiejesz??

czemu gorczyca solo struktury nie poprawi  ?

Opublikowano

Gorczyca coś tam poprawi ale są lepsze poplony. Mieszanie krzyżowych niewiele zmienia, lepiej  jak już gorczyca + np facelia. Warto dać przynajmniej meterek (100kg) mocznika. 

Jest tyle roślin , a wszyscy upierają się na gorczycę.

Opublikowano
ansu napisał:

W ubiegłym roku grykę miałem i pszenica 20 września już rosła po rzodkwi również. Rzepak strasznie wysusza.

Gryke i rzodkiew czym wysiewasz? Oraz jak je orzesz to siew od razu czy czekasz i po jakimś czasie jak się trochę rozłoży to dopiero agregat i siew?

Opublikowano

Grykę zasiałem pierwszy raz solo by zobaczyć jak to rośnie. Poplony sieję głównie pod buraki. Pozostają przez zimę nie ruszane. Pod pszenicę jak w lipcu jest po żniwach to szkoda by gołe pole leżało. Zobacz u mnie w galerii 

 

 

Opublikowano
9 godzin temu, ansu napisał:

Gorczyca coś tam poprawi ale są lepsze poplony. Mieszanie krzyżowych niewiele zmienia, lepiej  jak już gorczyca + np facelia. Warto dać przynajmniej meterek (100kg) mocznika. 

Jest tyle roślin , a wszyscy upierają się na gorczycę.

bo gorczyca jest najprostsza do uprawy jako poplon i najtansza , facelia to nasiona juz koszt jest i podobno tylko siewnikiem na poplon mozna zasiac a to juz pracochłonne i kosztowne a gorczyce w rozsiewacz plus saletra do niej i jazda 

8 godzin temu, wiesiek63zmc napisał:

ja sieje poplon trochę z przymusu na proekologiczne rzepak + gorczyca i obie te rośliny suszą ziemie ale poprawiają strukturę i gruzełkowatość szczególnie na ciężkich ziemiach np iłach 

i w arimr przechodzi ci gorczyca plus rzepak ? przeciez to ta sama grupa roslin a na zazielenianie musza byc 2 grupy roslin 

Opublikowano

Ja tam nie wiem co za sprzet masz, ja poplony siewnikiem amazone d7 sieje i nie ma problemu. A z gorczyca to ludzi ida na latwizne tak jak piszesz ze w rozsiewacz, ale ja wole zasiac cos po czym gleba sie odwdzieczy a nie byle bylo.

Opublikowano
ChiquitaB napisał:

Ja tam nie wiem co za sprzet masz, ja poplony siewnikiem amazone d7 sieje i nie ma problemu. A z gorczyca to ludzi ida na latwizne tak jak piszesz ze w rozsiewacz, ale ja wole zasiac cos po czym gleba sie odwdzieczy a nie byle bylo.

Na drobnym wysiewie siejesz? Siewnik reform semo 88 mam.

Opublikowano

Kiedys bawilem sie na tych od rzepaku przy siewie lucerny, aktualnie jade na normalnych do zboza i poplony to samo i ladnie rowno wysiewa, mysle ze jak rozne ziarko czyli rzodkiew, facelia, len itp razem w jednej mieszance to na drobnych pewnie by nie poszalal a tak sieje ladnie rowno

Opublikowano
21 godzin temu, warchest napisał:

bo gorczyca jest najprostsza do uprawy jako poplon i najtansza , facelia to nasiona juz koszt jest i podobno tylko siewnikiem na poplon mozna zasiac a to juz pracochłonne i kosztowne a gorczyce w rozsiewacz plus saletra do niej i jazda 

i w arimr przechodzi ci gorczyca plus rzepak ? przeciez to ta sama grupa roslin a na zazielenianie musza byc 2 grupy roslin 

Pracownik pomagał mi z wnioskiem wklepał i przyjeło i obliczyło procent proekologicznych

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam , posiałem żyto na poplon i mam pytanie , na wiosnę czym mam zniszczyć poplon  ?
      Od razu przeorać czy może zjeździć gruberem ? po życie będę sadził tytoń 
      Proszę o podpowiedzi  
    • Gość johny22
      Przez Gość johny22
      Poszukuje siewnika do poplonów najlepiej jak by był to nowy zestaw, preferował bym układ z rurami wysiewającymi w ilości +/- 10szt na 3m robocze. Na co ciekawego zwrócić uwagę, co możecie polecić co się sprawdza dla wysiewu drobnych i grubych nasion?
    • Przez Alexandra
      Sprzedam lubin biały słodki (do siewu lub na pasze)w ilości 1,5do2 ton. Województwo zachodniopomorskie okolice Koszalina nr 605157362
    • Przez fifi155
      Witam, mam prośbę do użytkowników portalu. Orientujecie się może gdzie na terenie woj. lubelskiego,  a najlepiej okolice Kraśnika można sprzedać łubin jak tak to proszę o jakieś info na ten temat.
    • Przez Krystian1608
      Witam serdecznie, mam siewnik Amazone D7 3 m. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak ustawić go pod wysianie łubinu żółtego. Łubinu chcę zasiać ok. 180 kg na ha. Proszę o pomoc i z góry bardzo dziękuję  
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v