Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Jeśli rzepak występuje częściej jak co 3 lata na tym samym polu to tak.

Zwiększasz ryzyko pojawienia się lub rozprzestrzeniania kiły kapusty i mątwika, a osobiście nie chciałbym mieć z tym problemów. 

Opublikowano (edytowane)

Wiosna się zbliża nieubłaganie to i kolejne pytania się rodzą.

Jakie byście polecili niedrogie poplony lub mieszanki poplonowe na wysiew wiosną i przyoranie przed zasiewami ozimin? Dojdzie mi pewnie w tym roku sporo nowych dzierżaw ale jako, że muszę teraz uważać z pieniędzmi to część z tych gruntów chciałbym jedynie przygotować do zasiewów jesiennych możliwie najniższymi kosztami i myślałem o poplonach do zaorania na zielono. Jednak mówiąc "tanio" nie mam na myśli "byle jak". Szukam kompromisu pomiędzy oszczędnością a jakością i sensem takiej pracy. Nie chcę tego robić jedynie z myślą o dopłacie.

Edytowane przez KlimekPL
Opublikowano

na czesci bym ładnie uprawił, dwa przejazdy talerzowka powiedzmy, łubin rozsiewaczem, raz jeszcze talerzówka płytko, przed zbiorem glifosat i masz łubin na poplony.

Opublikowano

ja na części dqm Lubin z kukurydza a dalej nie wiem, facelia z gryka? Nie chce wtopić bo kiedys posialem facelke z gorczyca i gorcyca kwitla a facelka mogla jeszcze długo stac

Opublikowano
2 godziny temu, hardkor113 napisał:

W tamtym roku owies z rzepakiem ale kiepskie to było bo owies szczota wyszedł sie sie zle.W tym roku zostawiam pszenice ozimą z kombajnu +facelia.POdobno facelia dużo masy robi

Facelia dużo masy zrobi jak będzie miała optymalne warunki, powinna być zasiana w lipcu.

Opublikowano
1 godzinę temu, Arek napisał:

Facelia dużo masy zrobi jak będzie miała optymalne warunki, powinna być zasiana w lipcu.

ogólnie to chodzi mi o to aby tylko zrobić zazielenianie a jak bedze jakiś z tego pożytek to dobrze

Opublikowano

Jak zasiejesz w połowie sierpnia to zasiej 2-3kg byle coś było bo do października mało co urośnie. Jak w lipcu lub początku sierpnia i nie będzie sucho to zasiej 7-12kg i będzie fajny poplon.

Opublikowano
1 godzinę temu, Matey napisał:

co myslicie o facelii 5kg gorczyca 5kg rzodkiew oleista 12kg?

Swietna mieszanka. Owies po niej buja teraz jak dziki :D

Choć facelia w tej mieszance nie specjalnie. Gorczyca i przedewszystkim rzodkiew trochę ją zagluszyli. Bardzo dużo masy do przyorania. Tylko trzeba jak najwcześniej wysiac. Siana 1,5 tyg. później już to nie było to. Możliwe też że przyczyną była technologia uprawy. Pod pierwszą robiłem podrzutkę, pod drugą tylko talerzówka. Siane siewnikiem zbożowym. 

  • Like 1
Opublikowano

no wlasnie licze sie z tym ze ta facelka bedzie zagluszona, ale ktorys z uzytkjownikow mi nie radzil siac samej gorczycy z rzodkiewką, jakis inny pomysl?

Opublikowano
15 minut temu, Turok napisał:

Witam

Chce zasiać poplon po jęczmieniu ozimym a na jesień ma przyjść na te stanowisko pszenica ozima jaki polecacie polon zęby był dobry ?

nie siej - zrobisz klepisko (poplon tak jak Tomek pisze wyciągnie wodę)

Opublikowano

Rzeczywiście pod oziminy się raczej poplonów nie robi. Zresztą i tak coś na polu wyrośnie, bo jak przelecisz agregatem po ściernisku to zawsze jakieś samosiewy wzejdą. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam , posiałem żyto na poplon i mam pytanie , na wiosnę czym mam zniszczyć poplon  ?
      Od razu przeorać czy może zjeździć gruberem ? po życie będę sadził tytoń 
      Proszę o podpowiedzi  
    • Gość johny22
      Przez Gość johny22
      Poszukuje siewnika do poplonów najlepiej jak by był to nowy zestaw, preferował bym układ z rurami wysiewającymi w ilości +/- 10szt na 3m robocze. Na co ciekawego zwrócić uwagę, co możecie polecić co się sprawdza dla wysiewu drobnych i grubych nasion?
    • Przez Alexandra
      Sprzedam lubin biały słodki (do siewu lub na pasze)w ilości 1,5do2 ton. Województwo zachodniopomorskie okolice Koszalina nr 605157362
    • Przez fifi155
      Witam, mam prośbę do użytkowników portalu. Orientujecie się może gdzie na terenie woj. lubelskiego,  a najlepiej okolice Kraśnika można sprzedać łubin jak tak to proszę o jakieś info na ten temat.
    • Przez Krystian1608
      Witam serdecznie, mam siewnik Amazone D7 3 m. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak ustawić go pod wysianie łubinu żółtego. Łubinu chcę zasiać ok. 180 kg na ha. Proszę o pomoc i z góry bardzo dziękuję  
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v