Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Pod kukurydzę po rzepaku co byście zaproponowali?
pole nie ruszane, myślałem dać gorczycy z 15kg + 50kg zboża i to stalerzowac. Z samosiewami rzepaku powinno być chyba ok.

Opublikowano

Jeśli potrzebujesz paszę to albo poplonowe mieszanki traw z dsv albo mieszanka gorzowska, a jak na przyoranie to któraś z ich mieszanek międzyplonowych, też się właśnie zastanawiam ale po rzepaku to idzie pszenica u mnie

Opublikowano

Witam
Podpowiedzcie mi bo mam zamiar w tym roku wapnowac pola atri granem i posiac tez poplon z łubinu przed pszenżytem ozimym
i teraz pytanie czy najpierw wapnowac i siac łubin czy siać łubin a wapnować przed worywaniem

Opublikowano (edytowane)

Panowie jeśli chcę zasiać żyto ozime z przeznaczeniem na mulcz na późną wiosnę to wystarczy teraz podorywka i wysiew rozsiewaczem i później broną przejechac  jak ze zwykłym poplonem czy jednak trzeba wykonać orke siewną itd?

Edytowane przez Ogon988
Opublikowano

Okej , dzięki wielkie za odpowiedź , jeszcze jedno mam pytanie bo mam 1ha pola III klasa i problem w tym że ścinałem słome orkanem ale niestety nie pocięło tak dobrze i nie wiem czy ta słoma się nada jako nawóz ze względu na jej wielkość, jeśli się nada to ile zastosować saletry 34n lub mocznika na ha uwzględniając że słoma potrzebuje (chyba) azotu do rozłożenia oraz żyto do wzrostu. 

Opublikowano

witam mam pytanie odnośnie proporcji mieszanki poplonowej otóż wymyśliłem coś takiego 4kg facelii + 30 kg wyki siewnej + 100 kg jęczmienia jarego na hektar  myślę o zmniejszeniu ilości wyki na 25 lub 20 kg żeby nie było gęsto co myślicie zmniejszyć ilość wyki czy nie. Obsiane będzie 5 hektarów tym kolega obsiewa 7 hektarów owies i groch wszystko ja robię w tym roku w pryzmę przyczepą samozbierającą pottinger siloprofi II rok temu zrobiłem 30 kulek grochu z owsem i pasza była bardzo dobra.

Proszę o pomoc względem tej mieszanki czy nie będzie za gęsto z góry dziękuje i Pozdrawia. :)

Opublikowano

Witam 
Podpowiedzcie mi bo mam zamiar w tym roku wapnowac pola atri granem i posiac tez poplon z łubinu przed pszenżytem ozimym 
i teraz pytanie czy najpierw wapnowac i siac łubin czy siać łubin a wapnować przed worywaniem

Opublikowano (edytowane)

A jakie te wapno? tlenkowe czy węglanowe? jeśli węglanowe to można przed siewem poplonu dobrze mieszajac z ziemia i nie będzie problemu , rozsiać azot jeśli dajesz pod łubin i będzie ok, bo po tlenkowym trzeba czekać miesiąc zanim można zapodać nawozy i cokolwiek zasiać

Edytowane przez Ogon988
Opublikowano

Nie znam się na paszach, nie pomogę w sprawie wyki. Miałem kiedyś łubin wąskolistny zanieczyszczony wyką, świetna mieszanka poplonowa na przyoranie

 

 

Azot pod łubin to zupełny bezsens. Łubin ma długi okres wegotacji a w początkowej fazie rozwoju tworzy mało masy wegotatywnej. Najlepiej przyorywać go z zawiązanymi zielonymi strąkami, wtedy korzynie głębo spenetrują glebę i będzie miał duzo białka czyli azotu w tkankach. Moim zdaniem poplon pod rośliny ozime nie jest zbyt dobry ponieważ pozbawia glebę wody potrzebnej do wschodów nasion. Szczególnie na lżejszych glebach na których uprawia się owies i pszenżyto

Opublikowano

chłopaki dobre te proporcje 4kg facelii + 25kg wyki jarej  + 100kg jęczmienia jarego (może dorzuce po 6kg słonecznika na hektar i zmiejsze ilość jęczmia na 90kg) proszę o pomoc nie chce żeby było za gęsto pokładzie się i co dobre proporcje czy nie

 


to na poplon

 

Opublikowano

pomoże mi ktoś odnośnie tej mieszanki  4 kg wyki + 25 kg facelii  + 80-100kg jęczmienia jarego + 6kg słonecznika na hektar nie wiem ile tego jęczmienia dać żeby za gęsto nie było

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam , posiałem żyto na poplon i mam pytanie , na wiosnę czym mam zniszczyć poplon  ?
      Od razu przeorać czy może zjeździć gruberem ? po życie będę sadził tytoń 
      Proszę o podpowiedzi  
    • Gość johny22
      Przez Gość johny22
      Poszukuje siewnika do poplonów najlepiej jak by był to nowy zestaw, preferował bym układ z rurami wysiewającymi w ilości +/- 10szt na 3m robocze. Na co ciekawego zwrócić uwagę, co możecie polecić co się sprawdza dla wysiewu drobnych i grubych nasion?
    • Przez Alexandra
      Sprzedam lubin biały słodki (do siewu lub na pasze)w ilości 1,5do2 ton. Województwo zachodniopomorskie okolice Koszalina nr 605157362
    • Przez fifi155
      Witam, mam prośbę do użytkowników portalu. Orientujecie się może gdzie na terenie woj. lubelskiego,  a najlepiej okolice Kraśnika można sprzedać łubin jak tak to proszę o jakieś info na ten temat.
    • Przez Krystian1608
      Witam serdecznie, mam siewnik Amazone D7 3 m. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak ustawić go pod wysianie łubinu żółtego. Łubinu chcę zasiać ok. 180 kg na ha. Proszę o pomoc i z góry bardzo dziękuję  
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v