Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Poplon pod oziminy to najwieksza durnota jaką można wymyśleć. Ani to nie urośnie a wody wyciągnie od groma. Dodatkowo trzeba kase na paliwo i na poplon wydać same straty zero zysku. Ja tu sie waham czy mi łubin do listopada jako poplon pod kukurydze urośnie i coś to da a Ci do połowy września chcą siać.

Opublikowano

Poplon pod oziminy to najwieksza durnota jaką można wymyśleć. Ani to nie urośnie a wody wyciągnie od groma. Dodatkowo trzeba kase na paliwo i na poplon wydać same straty zero zysku. Ja tu sie waham czy mi łubin do listopada jako poplon pod kukurydze urośnie i coś to da a Ci do połowy września chcą siać.

Poplony to nie durnota  tylko wiązanie składników pokarmowych z gleby  aby nie zostały wypłukane z gleby oraz ochrona przed erozją gleby. 

Opublikowano

Poplon pod oziminy to najwieksza durnota jaką można wymyśleć. Ani to nie urośnie a wody wyciągnie od groma. Dodatkowo trzeba kase na paliwo i na poplon wydać same straty zero zysku. Ja tu sie waham czy mi łubin do listopada jako poplon pod kukurydze urośnie i coś to da a Ci do połowy września chcą siać.

 

he he ;)

Opublikowano

ok po jęczmieniu Ozimym jak szybko się posiejal wilgoci nie zabraknie coś tam jeszcze wyrośnie. ale jak się po sieje tego 10 sierpnia wilgoci będzie mało i będzie się chciało zrobić prawidłowa okrę 2 tygodnie przed siewem to proszę was nic za ten miesiąc nie urośnie co by się opłaciło zaznaczam co by się opłaciło bo jak coś wyrośnie na 10 czy 15 cm to nie jest poplon tylko przelew pieniądza.

Opublikowano (edytowane)

Pokaż kogoś kto robi orkę 2tyg przed siewem. W mojej okolicy to wszyscy jednego dnia orzą a następnego sieją. łubin spokojnie urosnie do zimowej orki

Edytowane przez Matey
Opublikowano (edytowane)

Dlatego napisałem żeby sie nie czepiali tacy jak Ty że jeśli ktoś chce zrobić prawidłową orke. Chcesz to sobie orz i siej jednego dnia mój komentarz tego nie dotyczył. Daj 200 zł na nasiona robota paliwo amortyzacja sprzetu urośnie 10 cm łubinu korzen na 7 cm i taki to poplon przerabiałem juz takie poplony które sie orało w listopadzie jak była suche lato to nic nie wyrosło do listopada jak trafi sie mokre lato to jeszcze cos tam po jeczmieniu powinno wyrosnąć. Ale każdy robi jak chce.

Edytowane przez knoro93
Opublikowano

Pamiętać trzeba, że poplon planuje się po roślinach wcześnie schodzącyh z pola aby był czas na wzrost roślin a nie wysiewanie poplonu dla samej zasady(dopłat)

Opublikowano

nie ma zasady że po wczesnie schodzących z pola.

Poplon daje wymierne efekty na wyjałowionych ziemiach, z ubogim płodozmianem z przewagą okopowych, gdzie jest mało masy zostawionej na przerób na próchnice.

Zazwyczaj wysiewam poplon w pierwszych dniach sierpnia, po oziminach i jarych, a przed ziemniakami i jarymi

Opublikowano

Pokaż kogoś kto robi orkę 2tyg przed siewem. W mojej okolicy to wszyscy jednego dnia orzą a następnego sieją. łubin spokojnie urosnie do zimowet

 

To że sieją, nie znaczy że dobrze robią albo poprostu maja sprzęt. Wiesz co to naturalne osiadanie gleby??

 

Na podlasiu turbo susza jesienią, orka po rapsie który wyrósł mimo suszy Ciagnik 130km i 4x40 nie mozna było nazwać orką miejscami, tak samo po poplonie. 

 

Pod wiosenne uprawy poplon jak najbardziej, ale nie pod oziminy   :wacko:  :blink:

Opublikowano

Zgadzam się z Tobą, ziemia powinna naturalnie osiąść. Jesienią sam musiałem orać i od razu siać, pracuje na etacie i tak wyszło. Na kawałku zaoranym około 2tyg wcześniej zupełnie inne wschody. Ale tak jak już pisałem w mojej okolicy to normalne że orka i od razu siew, żadnego specjalnego sprzętu

 

Raz się już przejechałem na poplonie pod oziminę i więcej nie chce. 

Opublikowano

copowiecie o takiej mieszance na poplon po j.ozimym saladera,lucerna,koniczyna,facelia

chodzi mi o rosliny o długiej wegetacji i zeby jak najwiecej zostawiły po sobie dla zbóz jarych

Opublikowano (edytowane)

Co byście mi polecili do zasiania po mieszankach zbożowych i pszenżycie ozimym na baloty. Chcę zebrać jak najwięcej bel, gleba III - V klasa i żebym przed zimą mógł zdążyć zebrać. Żniwa u mnie przewiduje na początek sierpnia - podlaskie.

Edytowane przez Adanos
Opublikowano

Co polecicie na poplon na 4 klasie,ćoś  taniego,oprócz gorczycy i bobiku. chciałem zasiać łubin ale jak mi powiedzieli 2,70 za kg to wole już nic nie siać niech stoi do jesieni.

Opublikowano (edytowane)

Nikt mi nie doradził to sam zdecydowałem dziś z kremrowałem dobrze pole po skoszonym owsie i jutro sieje owies + facelia+ seradela :) jak możecie to sie wypowiedzcie ;)

Za facelia dawałem 10zł za KG jakby ktoś sie pytał 

Edytowane przez robertsiwek15
Opublikowano

Zgadzam się z Tobą, ziemia powinna naturalnie osiąść. Jesienią sam musiałem orać i od razu siać, pracuje na etacie i tak wyszło. Na kawałku zaoranym około 2tyg wcześniej zupełnie inne wschody. Ale tak jak już pisałem w mojej okolicy to normalne że orka i od razu siew, żadnego specjalnego sprzętu

 

Raz się już przejechałem na poplonie pod oziminę i więcej nie chce. 

 

Dlaczego się przejechałeś? Ja miałem zamiar po życie zasiać poplon pod pszenżyto ozime, uważasz, że to zły pomysł? Nie mam dostępu do obornika więc muszę się ratować poplonami tym bardziej, że moje pola to piachy.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam , posiałem żyto na poplon i mam pytanie , na wiosnę czym mam zniszczyć poplon  ?
      Od razu przeorać czy może zjeździć gruberem ? po życie będę sadził tytoń 
      Proszę o podpowiedzi  
    • Gość johny22
      Przez Gość johny22
      Poszukuje siewnika do poplonów najlepiej jak by był to nowy zestaw, preferował bym układ z rurami wysiewającymi w ilości +/- 10szt na 3m robocze. Na co ciekawego zwrócić uwagę, co możecie polecić co się sprawdza dla wysiewu drobnych i grubych nasion?
    • Przez Alexandra
      Sprzedam lubin biały słodki (do siewu lub na pasze)w ilości 1,5do2 ton. Województwo zachodniopomorskie okolice Koszalina nr 605157362
    • Przez fifi155
      Witam, mam prośbę do użytkowników portalu. Orientujecie się może gdzie na terenie woj. lubelskiego,  a najlepiej okolice Kraśnika można sprzedać łubin jak tak to proszę o jakieś info na ten temat.
    • Przez Krystian1608
      Witam serdecznie, mam siewnik Amazone D7 3 m. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak ustawić go pod wysianie łubinu żółtego. Łubinu chcę zasiać ok. 180 kg na ha. Proszę o pomoc i z góry bardzo dziękuję  
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v