Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Panowie mam pytanie zlecilem siew lubiu zoltego, ale jak sie okazuje wyszla też gryka. Kiedy wszystko zaorać aby wzbogacić glebę? czy gryka tez jakoś korzystnie wplywa na glebę?

 

Pozdrawiam

Opublikowano

nie wiem jak gryka czy jakoś wzbogaca, ale co do łubinu to możesz go orać jak jest zielony i ma kwiaty lub jak już jest uschły do zbioru bo też siałem łubin i orałem go jak był już usuchły ale jednak w korzeniach jest tego azotu i siałem po nim żyto to ci powiem że efekt jest pozytywny

Opublikowano

Tam jest 0,6 ha to wiecej kombajn wyniesie niż ten lubin. Czy zaorać go po przekwitnieniu czy jak będzie mial kwiatki, chce jak najlepiej użyźnic ziemie. Tylko dziwne jest jest to ze gryka już kwitnie a lubin jeszcze niski jest

Opublikowano

jak nie chcesz kosić ,wydaje mi się że najlepiej zaorać w pełni kwitnienia

Opublikowano

w tamtym roku miałem żółty parys w porównaniu do tegorocznego wąskolistnego zeus-a to parys jest gigantem

Opublikowano

rzeczywiście strąków i u mnie mało ale słabo kwitł :( ,zobaczymy jakie plony będą

Opublikowano

Rzepaku nie sieje ale widzę u sąsiada. Po rzepaku zrobił podorywkę a później orkę siewną i posiał pszenicę, w tym roku w jęczmieniu po pszenicy pełno samosiewów. Trzeba jak najszybciej pobudzić do kiełkowania jak największa ilość nasion i zniszczyć siewki, nie przykrywać nasion orką. Wychodzi na to że najlepiej talerzówka co 2-3tyg...

Opublikowano

Nie popełniajcie takich błędow.Po rzepaku 2 razy płytko talerzowka,trzeci raz głęboko i pole jest gotowe do siewu następnej rosliny.Przy sprzyjających warunkach nie skiełkowanych nasion rzepaku będzie malutko :)

Opublikowano

A może by po 2-3 tygodniach zrobić pierwszy przejazd talerzówką. Do tego czasi część nasion skiełkuje. Następnie talerzówka a następnie orka, Nie mam zbyt dobrej talerzówki rzepy po niej siać także orka by sie przydała. Tylko kwestia czy mam orać głęboko czy płytko?

Opublikowano

Tylko zastanowicie się zanim zaorzecie łubin/gryke czy nie skorzystaliście z dodatkowych dopłat do strączkowych? bo kontrola przyjdzie w lipcu i będzie zonk....:)

Opublikowano

jeśli podałeś do dopłat to w przełom lipca i sierpnia

Opublikowano

Łubin najlepiej orać jak ma zielone strąki. Wtedy jest najwięcej zielonej masy i azotu.

Co do dopłat to tam chyba nie ma nigdzie że koniecznie trzeba wjeżdżać kombajnem, raczej wystarczy tylko zasiać. Zresztą jest jeszcze taka choroba grzybowa antraknoza i w niektórych sytuacjach jedynym lekarstwem jest pług. Zgodnie z integrowaną ochroną. Nawet teraz zaorany to nie rozłoży się do sierpnia i resztki w glebie będą więc można udowodnić że tam był

 

Znajomemu w grudniu pod śniegiem dłubali żeby znaleźć gorczycę wysianą na polon

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam , posiałem żyto na poplon i mam pytanie , na wiosnę czym mam zniszczyć poplon  ?
      Od razu przeorać czy może zjeździć gruberem ? po życie będę sadził tytoń 
      Proszę o podpowiedzi  
    • Gość johny22
      Przez Gość johny22
      Poszukuje siewnika do poplonów najlepiej jak by był to nowy zestaw, preferował bym układ z rurami wysiewającymi w ilości +/- 10szt na 3m robocze. Na co ciekawego zwrócić uwagę, co możecie polecić co się sprawdza dla wysiewu drobnych i grubych nasion?
    • Przez Alexandra
      Sprzedam lubin biały słodki (do siewu lub na pasze)w ilości 1,5do2 ton. Województwo zachodniopomorskie okolice Koszalina nr 605157362
    • Przez fifi155
      Witam, mam prośbę do użytkowników portalu. Orientujecie się może gdzie na terenie woj. lubelskiego,  a najlepiej okolice Kraśnika można sprzedać łubin jak tak to proszę o jakieś info na ten temat.
    • Przez Krystian1608
      Witam serdecznie, mam siewnik Amazone D7 3 m. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak ustawić go pod wysianie łubinu żółtego. Łubinu chcę zasiać ok. 180 kg na ha. Proszę o pomoc i z góry bardzo dziękuję  
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v