Polecane posty

stempos1980    7905
12 godzin temu, AgroSzymi99 napisał:

Rzodkiew po deszczu jeszcze idzie jak szalona.Szkoda że połowa od razu wybiła do góry i nie ma wgl bulwy 

IMG_20200926_183306.jpg

Bo może masz mieszankę i część będzie z bulwami a część nie.jeszcze są małe te bulwy.Sasiad miał taką 3 lata temu to w listopadzie jak orkę robił to bardzo ciężko mu się to orało w razuwke. 

Wykopał parę szpadlem tak żeby wyjąć z ziemi w całości to do 70 cm korzeń sięgał i bardzo sobie chwalił to a szczególnie na takiej zwięzłej ziemi że po dwóch latach stosowania rzepy całkowicie inna ziemia się zrobiła na tym kawałku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zasiać możesz ale większego pożytki z tego nie będzie jeśli zostawisz na zimę. Poplon daje najwięcej siebie przed i w początkowej fazie kwitnienia i to jest najlepsza pora na zlikwidowanie poplonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krasok6911    3

Taki poplon rośnie, siany 20 sierpnia, owies groch i mieszanka poplonowa Partis Gold od Agrolok, 

Teraz popadało więc myślę że ruszy :)

Miejscami zostało jednak za dużo słomy, mogłem jeszcze raz ziemię przemieszać 

IMG_20200918_115742.jpg

IMG_20200918_115726.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Można rzodkiew oleistą próbować. Mokro jest i jak miesiąc będzie ciepło to nawet może się udać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie siany 10 sierpnia nawet ładnie wyrósł. Niestety rzodkiew wzięła górę nad wszystkimi. Miała być melioracyjna a wyszło że 90% było oleistej a 10% melioracyjnej. Tylko słonecznik jej się nie daje, facelia powoli próbuje się przebić ale groch zduszony mocno. A poszło na 5,5 ha: 30 kg rzodkiew, 50 kg słonecznik, 10 kg facelia, 300 kg groch. Siane rozsiewaczem z dodatkiem 300 kg mocznika. Mieszane wszystko po trochu w betoniarce. Mocno kwitnie i powoli zaczynają robić się strąki więc pewnie trzeba będzie się tym zająć na dniach. Czy przetrzymać jeszcze tylko tak aby nasiona na tej rzodkwi się nie zawiązały??

IMG_20200926_125646.jpg

IMG_20200926_125805.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Może głupie pytanie, ale do kiedy trzeba trzymać międzyplon w ramach EFA? Cały czas wydawało mi się, że do 1.10, ale jak szukałem to niby do 15?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Do 15.10, chyba, że zgłosiles wczesniej i od tej daty musisz utrzymac 8 tygodni

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Co zrobisz jak nic nie zrobisz, trzeba bylo wczesniej o tym myslec, bo to nie pierwszy rok z efa :/

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458

U mnie już pszenica zasiana na poplonie efa , termin minął 23 września , pszenica zasiana 5 pazdziernik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudi0018    3

Siema, poplony siane w połowie sierpnia, pod jęczmień jary zasialiśmy rzepak z owsem i tu chyba od razu pójdzie orka, bynajmniej tak zawsze robiliśmy, ale jeśli robiliście inaczej to piszcie, a pod ziemniaki zasialiśmy mieszankę (gorczyca, rzodkiew oleista, groch, facelia) i gorczyca jest dość wysoka i zakwitła i tu moje pytanie do was, jak byście teraz to uprawili, talerzówka i później orka, czy ugnieść to wałem i później orka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13
Dnia 18.10.2020 o 12:45, rudi0018 napisał:

Siema, poplony siane w połowie sierpnia, pod jęczmień jary zasialiśmy rzepak z owsem i tu chyba od razu pójdzie orka, bynajmniej tak zawsze robiliśmy, ale jeśli robiliście inaczej to piszcie, a pod ziemniaki zasialiśmy mieszankę (gorczyca, rzodkiew oleista, groch, facelia) i gorczyca jest dość wysoka i zakwitła i tu moje pytanie do was, jak byście teraz to uprawili, talerzówka i później orka, czy ugnieść to wałem i później orka?

 

Ja zawsze talerzuje zawsze się już torche rozdrobn i zmiesza z ziemią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Zawsze zostawiałem do wiosny, raz wałowałem i raz opryskałem glifo teraz może spróbuję talerzówki jak przeschnie bo na mokro to zły pomysł. 

7929FF65-C4BC-4FBC-83BD-806F3010C98A.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Andrzej w tamtym roku likwidowałem facelię talerzówką, a potem pojechałem głęboszem. Wiosną talerzówka i siew grochu.

W tym roku myślę pojechać głęboszem po poplonie i talerzówka na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Poplony Pod pszenicę po pszenicy talerzówka i orka. A te co do wiosny zostają przejechałem głęboszem z wałem mulczującym. Fajnie to wygląda, miejscami jeszcze rośnie ale myślę że zmarznie i na wiosnę talerzówka i siew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Jaki   poplon  będzie  najlepszy pod ziemniaki ?   facelia,  seradela,gorczyca  czy  rzodkiew....    obornika   brak.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wszystkiego po trochę, ale to już późno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

przecież  wiadomo  że nie  w tym roku-    seradela   nie dała  by rady   w tej  mieszance, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Skąd to info? pierwsze słyszę

A dużo jej sieję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
    • Przez garu
      Mam problem jaki zasiać poplon po jęczmieniu myślałem o gorczycy, łubinie, facelii czy seradeli ale z drugiej strony chciałem zasiać na wiosnę groszek i tu mój dylemat jęczmień zejdzie z pola pod koniec czerwca czyli poplon już pod koniec września będzie zdatny do przyorania a gdzie tam jeszcze do zimy pytanie do was co ewentualnie innego zasiać na poplon żeby doszło później. Proszę o szybkie opinie.
      Powiem jeszcze że w po przednim roku zasiałem tatarkę i zostawiłem ją na ziarno i to był błąd ponieważ lepiej było ją zaorać jako zielony nawóz i chyba tatarka to kiepski poplon co o tym myślicie.
    • Przez celtis
      Witam, chciałbym posiać na poplon coś co wprowadzi do gleby azot i polepszy stanowisko (uprawiam zboża w monokulturze), co najlepiej zasiać na poplon pod ozime żeby zdążyło urosnąć w 70-75 dni i wprowadzić azot do gleby, oraz co polecacie pod zboża jare?
    • Przez lazarski34
      Witam mam pytanie co najlepiej  było by posiać jako poplon dla krów do wypasu rzeby chętnie wyjadały
    • Przez Beryl
      Witam,
      mam pytanie odnośnie mojego łubinu. Otóż 20 maja zasiałem na ugorach łubin słodki biały. Wszystko było super ponieważ łubin miał dobre wschody, jest wysoki na ok.60-70 cm, jest czysty, ma po 6-9 strączków na łodydze, jest gęsty chodź był siany w dawce 115 kg/ha (widocznie bardzo dobra jakość ziarna).
      Ale mam z nim teraz problem... strączki "podzieliły się na trzy grupy": pierwsza grupa to strączki prawie dojrzałe, druga to te jeszcze zielone, zaś trzecia to te jeszcze nie do końca wykształcone.
      W związku z tym moje pytanie: czym to może być spowodowane ?
      Susza (od miesiąca nie było prawdziwego deszczu) ?
      Może to  wina tego, że zasiany był na nieużytkach ?
      Proszę o podpowiedzi  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj