Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano
sylwek23111 napisał:

19 godzin temu, wladek99 napisał:

Witam. Stosuje ktoś poplony po uprawie ziemniaka ? zbiór jesienny koniec września. Gorczyca lubin rzodkiew ? Zdąży urosnąć na zimową orke ?

Jak zasiejesz w sierpniu to gorczyca urośnie piękna, jak do 10 września to też jest co przyorać. Natomiast jak zasiejesz końcem września to jak gorczyca osiągnie 10 cm wysokości to i tak będzie sukces.

A co kolego polecasz oprócz gorczycy aby zdążyło urosnąć ?

Opublikowano
4 godziny temu, krzysiek3512 napisał:

Witam, 

A co sądzicie odnośnie jako poplon ścierniskowy rozsiać rzepak ? 

Ma to sens ? 

 

Siałem w zeszłym roku. Siany gęsto bo jakieś 10kg/ha. Orany po prawie 7 tygodniach od siewu. Wyrósł prawie na wysokość błotników przednich w C-330. Niszczyłem przed orką go kultywatorem. Przy orce wydawało mi się, że ziemia mniej zbrylona i lżejsza. Jak dla mnie na plus ale to dla takich co rzepaku w uprawie głównej nie sieją.

Opublikowano
7 godzin temu, wladek99 napisał:

A co kolego polecasz oprócz gorczycy aby zdążyło urosnąć ?

Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiałeś, ale siew poplonu po 10 września mija się z celem, przynajmniej u mnie na południu polski. Sieje co roku polon ozimy na dopłaty do 15 września, to niektóre pola dopiero na wiosnę zaczynają się zazieleniać, a siałem gorczyce, rzodkiew oleistą i Bobik. Z kolei jak zasiałem końcem sierpnia, to Bobik oraz gorczyca bardzo ładnie wyrosły, miejscami przekaraczając metr wysokośći.Gorczyca jest chyba najszybciej rosnącą rośliną poplonową, facelia, czy rzodkiew oleista rosną już wolniej. Bobik potrafi dość ładny urosnąć, ale trzeba go do końca sierpnia posiać.

Opublikowano

To nie takie proste jak z azotem, że sobie go niektóre rośliny wytworzą z powietrza.  Jak w glebie nie ma fosforu, to go nie będzie w roślinie. Jedyny efekt można uzyskać siejąc rośliny głęboko korzeniące się aby wyciągnąć składniki z głębszych warstw gleby , albo przyswajające trudno przyswajalne związki tych pierwiastków.  Efekt jednak oszałamiający nie będzie.  

Opublikowano
3 godziny temu, JLC9 napisał:

Potas, fosfor w glebie sa z nawozów ale pomimo nawożenia w górnych granicach rosliny jakby go niewykorzystywaly.

 

U mnie tak było jak było niskie pH, czy dałem 100 czy 400 kg Polifoski 6 to i tak plon był podobny, czyli niski.

Opublikowano
2 godziny temu, JLC9 napisał:

Potas, fosfor w glebie sa z nawozów ale pomimo nawożenia w górnych granicach rosliny jakby go niewykorzystywaly.

 

Bardzo dużo niewiadomych. Może leżeć pH, albo brak jakiś pierwiastków, czy nawet ich zbyt duża ilość. 

  • Root Admin
Opublikowano
przemek28_28 napisał:

3 godziny temu, yacenty napisał:

nie boisz się kapustnych pod buraka?

Nie. Zawsze szła gorczyca z facelia ale chce wypróbować w tym roku rzodkiew. Znajomy chwalił, zobaczymy co wyjdzie.

nie miałeś problemu z gorczyca w rzepaku?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam , posiałem żyto na poplon i mam pytanie , na wiosnę czym mam zniszczyć poplon  ?
      Od razu przeorać czy może zjeździć gruberem ? po życie będę sadził tytoń 
      Proszę o podpowiedzi  
    • Gość johny22
      Przez Gość johny22
      Poszukuje siewnika do poplonów najlepiej jak by był to nowy zestaw, preferował bym układ z rurami wysiewającymi w ilości +/- 10szt na 3m robocze. Na co ciekawego zwrócić uwagę, co możecie polecić co się sprawdza dla wysiewu drobnych i grubych nasion?
    • Przez Alexandra
      Sprzedam lubin biały słodki (do siewu lub na pasze)w ilości 1,5do2 ton. Województwo zachodniopomorskie okolice Koszalina nr 605157362
    • Przez fifi155
      Witam, mam prośbę do użytkowników portalu. Orientujecie się może gdzie na terenie woj. lubelskiego,  a najlepiej okolice Kraśnika można sprzedać łubin jak tak to proszę o jakieś info na ten temat.
    • Przez Krystian1608
      Witam serdecznie, mam siewnik Amazone D7 3 m. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak ustawić go pod wysianie łubinu żółtego. Łubinu chcę zasiać ok. 180 kg na ha. Proszę o pomoc i z góry bardzo dziękuję  
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v