rudi0018

Members
  • Ilość treści

    123
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez rudi0018

  1. Witam, mam Belarus 920 2007r. i nigdy nie wymieniałem w nim ani filtra oleju, ani oleju hydraulicznego, traktor tylko kilka razy w roku pracuje z przyczepą (wywrot) i 2x w sezonie z agregatem uprawowo siewnym (20ha łącznie), więc olej ma dalej kolor jak nowy i nie widzę sensu jego wymiany. Pod przyczepę i agregat nie są podłączane żadne inne traktor, jednak mam pytanie, czy po tylu latach warto wymienić filtr od oleju hydraulicznego, czy nie ma sensu? Co ile wymieniacie wkłady w mokrym filtrze powietrza? Mam na myśli te 3 częściowe, które znajdują się miedzy monocyklonem, a miską olejową. Olej silnikowy, filtr oleju i filtry paliwowe wymieniacie przed sezonem na wiosnę, czy po sezonie późną jesienią? Dzięki za odpowiedzi
  2. @pawel86lhr A Ehr jest podłączony do elektrozaworów na pompie czy do siłownika elektrycznego, który steruje dźwignią? Co przerabiałeś w hydraulice?
  3. rudi0018

    Poplony

    Siema, poplony siane w połowie sierpnia, pod jęczmień jary zasialiśmy rzepak z owsem i tu chyba od razu pójdzie orka, bynajmniej tak zawsze robiliśmy, ale jeśli robiliście inaczej to piszcie, a pod ziemniaki zasialiśmy mieszankę (gorczyca, rzodkiew oleista, groch, facelia) i gorczyca jest dość wysoka i zakwitła i tu moje pytanie do was, jak byście teraz to uprawili, talerzówka i później orka, czy ugnieść to wałem i później orka?
  4. @mani51 Środkowa dźwignia była używana dosłownie 10 razy, więc nie ma opcji, aby się coś wyrobiło, na razie będę korzystał tak jak napisałem, a jak to nie będzie działać to zajrzę jak mówisz. DZięki za pomoc!
  5. Macie na myśli założenie całych nowych gęsiostóp w zamian za obecne zęby, czy tylko zmienić redliczki na tych zębach na gęsiostopki za kołami, bo w tym wariancie głębokość pracy się nie zmieni, a całe nowe zęby gęsiostóp też nie są dłuższe.
  6. @mani51 Bardzo dobrze zrozumiałeś, nie ma blokady żadnego dźwigni w pozycji pływającej. Jeśli chodzi o tę dźwignię najmniejszą, najbardziej wewnętrzną (od strony zegarów), to ona od nowości mi się nie blokowała. A co do dwóch pozostałych, to na początku przestała się blokować najbardziej zewnętrzną, a w tym roku dołączyła środkowa. Odkryłem jednak wczoraj sposób na blokowanie dwóch zewnętrznych dźwigni w pozycji pływającej, gdy pchnę je do góry i słyszę jak zaczyna się blokować z pozycji normalnej to delikatnie cofam i znowu w górę i tym sposobem zostaje w pozycji pływającej. A gdzie te zatrzaski?
  7. Może zacznijmy od tego, że traktor Belarus 920 bez przedniego tuza, a kupowanie bliźniaków na areał 20 ha też średnio mi się opłaca lub kupowanie przedniego tuza, co do wału do pługa, nie mam cammbella, ale mam inny, do zagonówki problem z ciąganiem takiego dużego wału.
  8. Siema, pytanie w jak w temacie jak radzicie sobie ze śladami za kołami traktora podczas uprawy i siewu agregatami uprawowo-siewnymi? Mam zestaw uprawowo siewny, agregat - Agro-Masz z wałem packera, a siewnik UNIA Poznaniak (nowy). Aby nie było widać na zasianym polu śladów kół, muszę zęby przy agregacie opuścić prawie do samego dołu, aby spulchniły ubitą ziemię, ale wtedy ziemia na środku traktora i po jego bokach jest zbyt głęboko mieszana i czasami aż się zapycha. Myślałem nad dłuższymi zębami za kołami, ale niestety już dłuższych nie ma niż ja mam w całym agregacie (około 560 mm), spulchniaczy oddzielnych nie ma gdzie wrzucić, a zamontować zęby na siewniku za wałem packera też mija się z celem, aby znowu spulchniać zagęszczoną glebę, jakie macie propozycję i jak sobie radzicie?
  9. Wiem o tym, że są trzy suwaki i wiem jak to wygląda pod kabiną itd, ale aby to naprawić trzeba wyjmować rozdzielacza i rozbierać cały rozdzielacz od góry, czy te suwaki da się jakoś wykręcić bez grubszej roboty?
  10. @traktorserwisolx W jaki sposób to naprawić i w którym miejscu znajduje się na rozdzielaczu ten suwak? Widziałeś filmik na youtube filmik jak to wygląda?
  11. Witam, mam problem z hydrauliką, a dokładniej z rozdzielaczem w moim Belarusie 920. Żadna z trzech dźwigni od wyjść hydraulicznych nie blokuje się w pozycji pływającej tylko wraca do pozycji neutralnej po puszczeniu. Wciskanie pod kabiną tych krótkich dźwigni, które wychodzą bezpośrednio z rozdzielacza również nie przynosi efektu i dźwignie wracają do pozycji neutralnej. Jak naprawić ten problem i co mogło się stać? Oczywiście kilka lat od nowości było ok. Dzięki z góry za pomoc. Tutaj film nagrany przeze mnie jak to wygląda: https://www.youtube.com/watch?v=usxvczNHyLM&ab_channel=ŁukaszRudnicki
  12. Niestety nie ma z marian3p kontaktu, chyba, że ktoś ma numer telefonu do niego to poproszę w wiadomości prywatnej. Chyba sam stworzę uproszczone elektryczne sterownie podnośnikiem, jeśli nie znajdę tańszej alternatywy.
  13. Kontaktowałem się z tą firmą, ale cena jak dla mnie wysoka 2500 zł. Czy są jakieś inne pomysły lub rozwiązania?
  14. Siema, chciałbym się podpiąć pod temat, również jestem zainteresowany montażem EHR do mojego Belarusa 920, ale najprostszego jaki jest czyli z montażem siłownika elektrycznego lub silniczka elektrycznego do dźwigni podnoszenia, zależy mi przede wszystkim na samym panelu. Pisałem do użytkownika @marian3p ale na razie nic nie odpisuje i nie wiem czy jest aktywny na tym forum jeszcze. Czy macie inne alternatywy?
  15. Witam ponownie Panowie. Za wiele osób się na ten temat osób nie wypowiedziało, więc ponownie pytanie z Pierwszego posta, czy podczas podnoszenia maszyny musicie trzymać dźwignie podnośnika? Niestety ale u mnie podczas przejazdu, lub poruszaniA się pod drodze muszę blokować również dźwignie od regulacji głębokości aby maszyna nie opadała, lub trzymać ręką dźwignie od podnoszenia, czy to normalne?
  16. Teraz mam kolejny problem. Ładowanie mam na alternatorze jak i na akumulatorach 14V nawet pod pełnym obciążeniem (mierzone multimetrem), ale czerwona lampka miga na zegarze od ładowania, przejmować się tym?
  17. Winny był pasek od alternatora, który ślizgał się przy obciążeniu odbiornikami.😉
  18. Witam, mam problem z traktorem Belarus 920 z 2007 roku, a dokładniej z ładowaniem gdy wyłączone są odbiorniki, posiada on dwa akumulatory 12V, instalacja elektryczna jest na 12V, a rozruch na 24V, za pomocą przekaźnika(przetwornicy 14V/28V) znajdującego pod maską pod chłodnicami (bezpiecznik jest dobry), a ten elementy był wymieniany na nowy oryginalny rok temu, to samo alternator, był wymieniany na nowy oryginalny rok temu, to samo działo się na starym alternatorze. Czy ten typ tak ma, czy coś jest nie tak? Najgorsze obciążenie jest przy lampach roboczych, aż przygasa radio, po włączeniu lamp na niskich obrotach. Wymieniłem dziś dwa nowe akumulatory i pomierzyłem napięcia w spoczynku i podczas pracy ładowanie. Tak to wygląda: Napięcie akumulatorów w spoczynku: Lewy: 13,06V Prawy: 12,86V Wspólnie: 25,9V Pracujący traktor na wolnych obrotach (750 obr/min) Lewy: 13,5V>14,2V - napięcie stopniowo rosło od momentu odpalenia w ciągu 2 minut tak to wyglądało Prawy: 13,05V Wspólnie: 27,3V Pracujący traktor na wysokich obrotach (2000 obr/min) Lewy: 14,36V - napięcie stopniowo rosło od momentu odpalenia w ciągu 2 minut tak to wyglądało Prawy: 14,06V Wspólnie: 28,3V Pracujący traktor na wolnych obrotach (750 obr/min) OBCIĄŻONY (włączone światła mijania, lampy robocze przód i tył oraz wentylator na 2 bieg) Lewy: 13,5V Prawy: 12,2V Wspólnie: 25,8V Pracujący traktor na wysokich obrotach (2000 obr/min) OBCIĄŻONY (włączone światła mijania, lampy robocze przód i tył oraz wentylator na 2 bieg) Lewy: 13,8V Prawy: 12,4V Wspólnie: 26,6V Pomiary na alternatorze bez obciążenia: Wolne obroty: 12,8V Wysokie obroty: 14,1V Pomiary na alternatorze z włączonymi światłami mijania: Wolne obroty: 12,6V Wysokie obroty: 14,1V Pomiary na alternatorze z włączonymi światłami mijania, lampami roboczymi przód i tył, oraz wentylatorem na 2 biegu: Wolne obroty: 11,6V Wysokie obroty: 12,7V Jeśli mam coś inaczej pomierzyć dajcie znać. Zdjęcia alternatora:
  19. Pochylić go na dłuto, więc mam rozumieć, aby każdą skibę pochylić oddzielnie na ich regulacji?
  20. Witam, posiadam nowy siewnik Poznaniak 2,7m na normalnych redlicach, który współpracuje z agregatem Agro-Masz (z wałem packera). Chciałbym wiedzieć jak dokładnie ustawić głębokość redlic, bo mam wrażenie, że redlice przednie idą znacznie płycej niż redlice tylne. zastanawiam się jak ustawić tylne zagarniacze, tzn jaki powinien być kąt ich pracy w glebie, oraz jak głęboko powinny iść. Bo nie mam ich ustawianych na łańcuchu, tylko sztywno na ramie za pomocą otworów i śrub. Palce zagarniaczy powinny pracować poziomo, czy koncówki zagarniaczy powinny być w górze bardziej? Tak u mnie wyglądają zagarniacze: https://imgur.com/H1S3Wkl https://imgur.com/255eTnf
  21. Siema! Traktor to Belarus 920, a pług to Unia Grudziądz 4*35 na zabezpieczeniu resorowym. Jak poprawić zagłębianie się pługa w tak suchą glebę? Niestety pług ma na początku pola problemy z zagłębieniem się z glebę, dodatkowo czasami na górkach, potrafi sam się wypłycić, co jest denerwujące. Lemiesze nowe zakładane rok temu, dłuto odwrócone na nową stronę teraz przed orką. Prawy wieszak podciągnięty w górę, a lewy opuszczony w dół, aby skiby pracowały prostopadle do podłoża, gdy koła traktora w bruździe.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj