Beryl

Members
 • Ilość treści

  644
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

88 Excellent

O Beryl

 • Ranga
  Zaawansowany

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Cygany,Tarnobrzeg,Podkarpackie
 • Zainteresowania
  Rolnictwo, transport itp ;)

Ostatnio na profilu byli

8933 wyświetleń profilu
 1. Beryl

  Pszenica Fenomen

  Ja też miałem fenomena po grochu, 120N i jedna grzybowka wydał ponad 7 ton.
 2. ja kupiłem taką w styczniu ale moja lepsza bo kupiona po 3700 .... :(
 3. Tak właśnie działają socjaliści tworzą problem, następnie próbują go rozwiązać. Jeśli go zlikwidują to lud będzie ich wychwalał zapominając o wszystkim. Rozwiązywanie wykreowanego problemu pochłania duże zasoby pieniężne i ludzkie.
 4. do mnie tez Pani dzwoniła i nie pytała o ilość tylko czy są problemy ze sprzedażą bo Min Rolnictwa może utworzyć skup interwencyjny
 5. Bo w żniwa było drożej, więc uważam że jest dołek. Po nastrojach znajomych rolników i ludzi na forum też myślę że to moment "sprzedam,jak tylko się trochę odbije". Wielu zboże trzymało długo, nie sądzicie że spadek cen to trochę zagrywka żeby panikować i sprzedawać? Wiem że matif wyznacza trendy ale fundusze inwestycyjne z ogromnym kapitałem powstały po to by go mnożyć. Nie mogę się skontaktować ze znajomym rolnikiem w Belgii, a ciekawi mnie jakie nastroje panują na zachodzie?
 6. średnio zawsze najlepiej wychodziłem na sprzedaży w marcu. Jaki "ekonomista" sprzedaje w dołku? Liczę że cena trochę jeszcze odbije do kwietnia/maja. Na ten moment przyznaje się że jestem stratny ale nie przewidzisz bo i rynek jest nieprzewidywalny.
 7. Cargill Sandomierz Pszenica 1160, Pszenżyto 1060. Oj jeszcze poleży moje zboże ...
 8. Beryl

  Mccormick X3.080F

  widziałem na FB Rolmechu i skojarzyłem z Tobą ale nie bylem pewny. Gratulacje
 9. Beryl

  Kukurydza 2022

  U mnie tez trochę wchodzą w groch ale strat dużych nie mam. Ogólnie to jest dramat ze zwierzyną... Kukurydza nie będzie, rzepak też odpada, a pszenica tylko oścista bo na inną szkoda nerwów.
 10. Beryl

  Kukurydza 2022

  Przyczepa to T672. Pszenicy wchodzi 8,5 tony, ale woziłem kruszywo to wchodzi zdecydowanie więcej ale z rozsądkiem.
 11. Beryl

  Kukurydza 2022

  Groch sieje już kilka lat i nie narzekam na szkody łowieckie. Za to kukurydza to jest jakiś dramat u mnie w rejonie
 12. Beryl

  Kukurydza 2022

  U mnie u moich znajomych stoi lekko razem 100 ha do skoszenia a widziałem już dwa razy że ludzie mulczerami koszą kukurydzę tzn ja skosilem ale niektórzy jeszcze nie
 13. Beryl

  Kukurydza 2022

  Teraz miałem na "dobrej" V a był plan w tym sezonie na III/IV ale nie będę zwierzyny myśliwym karmił. Chciałbym uprawiać kuku ze względu na przełamanie płodozmianu zbożowego (wiem że kuku to zboże) bo mam duże pole do popisu z poplonami a i żniwa się rozkładają, ale Ukraina i zwierzyna nie pozwala.
 14. Beryl

  Kukurydza 2022

  Rezygnuje głównie przez zwierzynę i aktualną cenę. Musiałem co wieczór jej pilnować a i tak niszczyły sporo. Sprzedałem po 900 netto więc cena dobra ale wydajność około 8 ton. Miałem w planie kilka hektarów w tym roku ale nie dam rady ze zwierzyną i sieje groch.
 15. Beryl

  Kukurydza 2022

  Wspomnienia ze żniw kukurydzy o której uprawie na przyszłość zapominam.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj