Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kamil1998    92

W tych starszych coś tam było... Ale teraz są już grubsze


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rrolnik    0

ja mam zetora 7211 super maszyna szkoda ze niema przedniego napędu ja mam go od nowości nigdy nie było poważnej awarii i zetory nie są drogie w utrzymaniu niewiele palom jeszcze kupiłem zts zetora 16245 fajna maszyna z roku 2001 kupiona też nowa jak ktoś będzie tak o będzie tak miał maszyna bedze służyła

ja polecam zetory te starsze sa dobre i części sa tańsze od John Deere ja bym wolał kupić Fendt ładniej dla mnie wyglądają od John Deere co mi wiadomo te marki sa najlepsze na rynku sporo większych gospoday je używają ale nie polecam claas jako ciągniki niedobre lup kupił felernom wersie kupił dwa nowe i nos-pop mu sie psuły i tylko teraz używa sprawdzone marki

John Deere Fendt tylko drogie sa części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bomba41    0

Wszelkie Mity o niebotycznym spalaniu zetorków biorą się stąd że ludzie nie umieją dostosować sprzętu i roboty dla odpowiednich modeli zetorów. Ktoś wcześniej pisał że 7211 w tej samej robocie spali więcej co renault 80-90KM proste że więcej to tak jakby ciągnąć jednym koniem taki sam wóz i dwoma dwa konie sie mniej zmęczą bo mają mniejsze obciążenie, a to że zetor przy swojej niby mizernej książkowej mocy 65KM robi tyle co renówka 80 i nie stęka to już nikt nie weźmie pod uwagę, tylko że pali dużo to każdy widzi. Ja swoim 5320 ciągam polski duży 4skibowy pług 4x35 czarnoziem IIklasa ziemi orze głęboko można powiedzieć że "po rame" całe elementy robocze są w ziemi- orze tak bo tak potrzebuje inni skrabią 10-15cm a ja chce ziemie przeorać a nie poskrabać. i co? mój 63KONNY zetor ciąga ten pług bez problemu nawet jak jest równy teren a ziemia nie jest ujeżdżona to i 2 biegiem (SZOSOWYM) idzie. nie zazwyczaj nie robie również podorywki, odrazu po zbiorach wale głęboko. a prosze sobie spróbować z pługiem grudziądkim 4x35 (ja mam taki sam) jakimś 63 konnym ciągnikiem z tymi waszymi cudownymi silnikami perkinsa fergusona renówki deutza czy czymś tam innym prosto po zbiorach nie kultywatorowane głęboszowane czy podorane pole w II klasie ziemi tak głęboko jak ja orze, założe się że te cudowne ekonomiczne silniczki zastękają się na 1 biegu a wrzucenie 2 skończy się zaduszeniem. A zetor 2bieg gaz w podłodze i idzie nie ma że boli co z tego że dużo pali ale zrobi tyle samo co większej mocy ciągniki. i tak już 13 lat wszystko nim robie służy jako GŁÓWNY JEDYNY ciągnik w gospodarstwie 20ha. Założe się że jakbym robił nim z 3 skibowym pługiem agregatem 2,20 i ciągał 2x3,5t przyczepki to paliłby mi tyle samo co te wszystkie ekonomiczne ciągniczki o tej samej mocy, ale napewno żaden z nich nie zrobi tego co ja robie zetorem. W przyszłym sezonie dodam kilka filmów z pracy moim zetorem.

Podsumowując jak ktoś chce ciągnik do przeciążania i harówy to polecam zetora każdego każdy jest dobry a jak chcecie popierdółki to szukajcie innych ja planuje zakup 7745 TURBO !!!

A za rok-dwa forterra 135 u nas bardzo dużo ludzi ma zetory bardzo dużo ma 7340- świetny ciągnik szkoda że już nie w sprzedaży. dużo ma proximy i forterry i nie spotkałem się z negatywną opinią ale za to często widze widoki jak sąsiedzi mający np. MTZ 82, ursus 5312, czy deutz DX4.50 ledwo wyjeżdżają z kupą dymu pod górzyste pole, gdzie ja zetorem z podobnym sprzętem wyjeżdżam bez problemów, jeżeli ktoś nie wierzy zapraszam do siebie w sezonie prac pokaże co zetor potrafi.

polecam wszystkim zetory to naprawde dobre ciągniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

no ja mam zetora 5340 4x4 (3000mth)i jak wcześniej nim orałem pługiem 3x40cm obracalnym, przy głębokosci powyzej 25cm, to zbiornik 60 litrów wystarczał na zaoranie 5 hektarów z groszami z zagłowniakami i dojechaniem na pole i spowrotem 3 kilometry. Czas orki 9 godzin bez omylania, prędkosć hm na 1 biegu bo ciążko było ale z obrotów nie schodził. Teraz oram renaultem 75koni silnik według opini ludzi "SUper oszczędny" a spalanie na tym samym kawałeczku ciut ponad 70 litrów :blink: ta sama głębokość, obciążenie silnika mimo tej mocy i stanu technicznego igiełka bez dymienia jakieś duże :blink: nie piszmy głupot że zetory dużo palą, wystarczy zadbać o stan techniczny a ciągnik odwdzięczy się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bomba41    0

jedynie to masz lepiej że do renaulta 4 skiby zapniesz i masz tak optymalnie a do zetora 53xx optymalnie to 3 więc z 4 spaliłby Ci tyle co renówka pewnie, ja swojego zetora nie oszczędzam jak orze to 1 wrzucam tylko wtedy gdy naprawde zdycha na dwójce jak tak ciężko jest a tak to 2 gaz w podłodze i obroty 2000 ale zalewam go tylko turdusem olej wymieniam 2x w sezonie na wiosne (w żniwa bardzo dużo robi) i przed orką, ale za to w wyrabianiu ma lekko bo robie agregatem 2,4m na sprężystych łapach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
therider    7

mam zamiar kupic Zetora Forterre 105, czy to dobry wybór?

Edytowano przez Matey
caps lock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Zalezy, co bedziesz nia robil, ile masz kasy na ta maszyne . ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U jest jeden taki i facet mówi że jeździ mu się nim bardzo dobrze i nie pali dużo no i wyposażenie też ma niczego sobie


kupie ładowacz czołowy do fendt 308 LSA 1989r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocyk134    0

No ja teraz to bym wolał forterre bo ma większą pompe EHR i słyszałem że ludzie nie chcą ich kupować z powodu braku zwornic JD też nie mają i się cieszą popularnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
therider    7

Będzie chodził w 4 obrotowej Unia Ibis LS, Krone RoundPack 1250 MC, joskin 8400, Tytan 8, agregat uprawowy 3.7m, talerzówka 3.2 no i transport

Edytowano przez Matey
caps lock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

wez sobie jd 6330 lub 5100R labo NH t6020

Edytowano przez Matey
post bez argumentacji- warn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
therider    7

a jaka cena tych ciągników?

Edytowano przez Matey
caps lock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

No ja teraz to bym wolał forterre bo ma większą pompe EHR i słyszałem że ludzie nie chcą ich kupować z powodu braku zwornic JD też nie mają i się cieszą popularnością

Każdy ciągnik ma zwolnice ;) ,ale te wyższej klasy mają planetarne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

JD 5100R wychaczysz za 185tys netto. wersje 6330 210tys. a NH juz nie wiem bo przed swietami mieli po 182tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

Za Zetora netto 141tys w podstawowej ale napewno ugrasz od dealera jakieś dodatki, typu klima i siedzenie pneumatyczne. Różnica między najtańszym z proponowanych "zamienników" to 41tys czyli około 7200 litrów ON. Zużywając na 1ha w całym sezonie około 80 litrów ON (razem z młucką) starczy na około 90ha. Czyli prowadząc gospodarstwo rolne o powierzchni 45 ha tankujesz maszyny za darmo przez dwa pełne sezony. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

ja mam 20ha i jak kupie na rok 1000litrow ropy to mam na cały rok. a ciagniki prawie na okragło.

 

i gdzie masz forterre za 140netto chyba goła. a do tego obciążniki klima fotel tablica cyfrowa zaczep. to go wyniesie 180 netto. jak nie lepiej a za tyle masz jd 5100R moze nie ma tyle mocy ale ma to co zetor w opcji. i do tego rewers przy kierownicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie pisze się posta pod postem tylko edytuje

gajor ile ty masz lat

frotka 135 za 190tys brutto:

http://moto.allegro.pl/zetor-forterra-135-nie-95-105-115-125-okazja-i2020905171.html

a nawet za 185

http://moto.allegro.pl/ciagnik-zetor-forterra-135-nowy-promocja-i2024891183.html

więc 105 spokojnie kupi za 140tys netto

Edytowano przez krzysiekfarmer5

red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1

goła to wychaczy za 140. a po co lepiej dołózyć i mieć NH t5060 za 150 i ma lepsze wyposazenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

Jemu nie wytłumaczysz, nh musi być zawsze na wierzchu. Frotka 105 kosztuje 141 tys netto golas (według aktualnego cennika Zetora) tak jak pisałem zresztą wcześniej, ale w tej cenie powinno się jeszcze dodać klime i siedzenie pneumatyczne, za inne dodatki trzeba oczywiście dopłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

W grudniu Forterra 125 wg Cennika wyszła nam ok. 230 000zł brutto praktycznie pełne wyposażenie chyba za wyjątkiem obciążnika na przedni TUZ :huh: Do Forterry można porównywac NH ale T6000 Delta :D

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jeziosky
      Witam! Mam taki temat do dyskusji;  Oringi na tulejach w Zetorach. Wiadomo że dość często padają w Zetorach uszczelnienia tulei silnikowych.  Jak myślicie dlaczego tak jest? Z mojego doświadczenia, dość skromnego bo dotyczącego tylko dwóch Zetorów wydaję mi się  że oringi są dość luźno pasowane. Tuleje z nowymi uszczelniaczami wpadają w blok właściwie pod swoim ciężarem. Co ciekawe nowe oringi powinny mieć wymiar katalogowy 104x4,2  a mierząc je  mają max 4,0 mm.  Czy ma ktoś doświadczenie z zastosowaniem  innych  uszczelniaczy silikonowych ale grubszych np. 4,4?
    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj