wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

sznajdik    573

U mnie już grubo ponad miesiąc i nic może bliżej dwóch jest już nawet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43
Dnia 28.02.2021 o 09:12, Jurek321 napisał:

 Z miasta cudów, jak wszystkie z tamtych okolic, węglan z gipsem z komina z Bełchatowa. Chyba, że nade wszystko uczciwy ale nie mogę w to uwierzyć. 

 

A skąd taka opinia przecież jest w okolicy Działoszyna trochę kopalni wapienia. Tak się zastanawiam gdzie mógł bym dać ewentualnie próbkę do badań (próbkę sam bym podjechał i pobrał z produkcji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129

Mieszkam niedaleko, niektórych producentów znam, widziałem z czego kiedyś, 10 lat temu robili, a dziś .Wapno większość sprowadza z kieleckich kopalń, zwykłą kruszonkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43
14 godzin temu, Jurek321 napisał:

Mieszkam niedaleko, niektórych producentów znam, widziałem z czego kiedyś, 10 lat temu robili, a dziś .Wapno większość sprowadza z kieleckich kopalń, zwykłą kruszonkę.

To co złego w wapnie z okolic Kielc? Bo jestem świadom że biorą wapno luzem i je granulują i we worki i wtedy cena razy trzy czy tam cztery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
8 godzin temu, macius11157 napisał:

Siałem wapno po oziminach ile musi być przerwy żeby wjechać z azotem ?

Kiedy siałeś i jakie wapno.? Ja w lostopadzie część działek wapniakiem kornickim zrobiłem to ładnie przez zimę rozłożyło się i prawie znaku nie ma na powierzchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129
9 godzin temu, katopo napisał:

To co złego w wapnie z okolic Kielc? Bo jestem świadom że biorą wapno luzem i je granulują i we worki i wtedy cena razy trzy czy tam cztery.

Ja nie piszę, że kieleckie wapna są złe, tylko że opis wapna granulowanego  ma się nijak do tego co jest w worku, tutaj chodzi mi o słowo mikro mączka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

niby ludzie mówią że dolomitowe słabo działa wapno , z kielc , a u nas na wsi u jednego co pole kwas było ostro na 6,5 ha patelnie wapna magnezowego z jazwicy rozwalili i juz na drugi rok był duzy efekt place puste prawie poznikały z pola i szybko odkwasiło  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a w tej bazie internetowej przyznania pomocy kiedy miales ktorego dnia i ile czasu mineło kiedy dostales gotowke ? a ile od zlozenia wniosku ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamc330    142

@sznajdik wniosek kiedy składałeś ? dużo czasu minęło od złożenia wniosku do pojawienia się wpisu ?


Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Dobre pytanie jak nie pamiętam dokładnie ale to gdzieś wrzesień był chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamc330    142

Wychodzi na to że ja sobie jeszcze trochę poczekam za pieniędzmi, ja wniosek składałem w grudniu.


Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

W 2019 składałem 29grudnia i wpis był marzec kwiecień nie pamiętam dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frontier    55

Wniosek o dofinansowanie złożony w czerwcu 2020, kasa wczoraj wpłynęła. Decyzji żadnej nie otrzymałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
Frontier napisał:

Wniosek o dofinansowanie złożony w czerwcu 2020, kasa wczoraj wpłynęła. Decyzji żadnej nie otrzymałem.

z jakiego województwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

No to chyba fundusz w podlaskim dostał na konto to zaczęli rozdysponowywać skoro zaczynamy dostawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamc330    142

Jak już słychać że płacą to może do maja się doczekam pieniędzy. Z wielkopolski ktoś już dostał w ostatnim czasie pieniądze z dofinansowania ??? 


Massey Ferguson 255
Ursus C-330 + Tur1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0    33

Wniosek o dofinansowanie złożony w sierpniu 2020, kasa wczoraj wpłynęła. Decyzji żadnej nie otrzymałem na piśmie, jedynie widnieje w systemie. Województwo podlaskie ;) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1111    20

Mam do rozsiania radkowit.p przy ph 4,6-4,7 mg niskie ile dać na ha. Nowa działka co zasiać przy tym ph

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylvinho    1

Koleino od góry

-Pierwszy wniosek

-Poprawka

-Druga poprawka

spacer.png

Ja nie wiem kto tam pracuje, matoły jakieś sami nie wiedzą jak powinno być poprawnie. Już pomału tracę cierpliwość.  

 

IMG_20210104_094725.jpg

IMG_20210104_094733.jpg

IMG_20210309_151021.jpg

Edytowano przez sylvinho
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj