Skocz do zawartości

rafal0

Members
 • Zawartość

  319
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

19 Good

O rafal0

 • Ranga
  Zaawansowany

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  woj.podlaskie BHA
 • Zainteresowania
  Rolnictwo-mechanizacja,

Ostatnio na profilu byli

4699 wyświetleń profilu
 1. Żyto

  No to przy naszej kochanej puszczy sianie ozimin marnie rokuje na przyszłość jeśli nic z tymi żubrami się nie będzie robić Jak żyć heh na oziminach żubry, a łąki pozalewane przez bobry, ale oczywiście te zwierzęta ważniejsze niż rolnik i jego produkcja
 2. Żyto

  U Ciebie przynajmniej nie ma żubrów. U mnie wczoraj na pszenżycie pasło się 14 sztuk
 3. Rdza w bulwach ziemniaka

  Warunki pogodowe to prawda wpływają bardzo na jakość bulw, ale by zminimalizować szkody spowodowane rdzą ziemniaki powinny być sadzone na ziemiach z dużą zawartością próchnicy i powinny to być ziemie lekkie. W tym roku posadziłem na kawałku gdzie na środku było bardzo mokro a końce były wyżej z czego w jednym końcu to taka ziemia bez gruzełkowatości, i powiem że tylko na tym piachu bez gruzełkowatości i ze słabą próchnicą pojawia się w nie których bulwach taka rdza, ale i tak jest dużo lepiej niż wcześniej jak nie wapnowaliśmy i nie pryskaliśmy borem. Faktycznie kiedyś u nas nie było tego problemu z rdzą podejrzewam że kiedyś obornik był nawożony co roku na pole a nie jak teraz tylko pod sadzenie ziemniaków, ale to tylko moje domysły ;) 
 4. Rdza w bulwach ziemniaka

  Też mieliśmy ten problem z Irgą, ale w moje ręce wpadła mała encyklopedia niedoborów i z niej się dowiedziałem że takie plamy (jak wstawiliście na zdjęciach) są spowodowane brakiem boru. Więc poszukałem info że bor może być w glebie ale ziemniaki nie mogą go pobrać przez zakwaszoną glebę. Więc w tam tym roku zwapnowaliśmy pole w dawce 100kg wapna na 0,30ha ( pole nie wapnowane X lat) oraz przez  cały obecny sezon wykonaliśmy 3 opryski wedle zaleceń producenta środkiem Bormax. Aktualnie robimy różne potrawy ziemniaczane i jeszcze nie trafiła się ani jedna plama więc efekt u nas jest na plus.
 5. Początek budowy

  Jeśli ktoś się będzie stosował do tych granic przemarzania to czasami nie warto kopać głębiej no chyba że mamy teren gliniasty, albo fundamenty będą miały bardzo duże obciążenie ( wysokie mury, stropy), teraz już nie ma takich mrozów żeby kopać tak bardzo głęboko :) 
 6. Ziemniaki Irga

  Myślę że podobnie jak w tamtym roku, gorzej na pewno nie będzie bo jak w dołach wymokły to na górkach obrodziły ;) 
 7. Ziemniaki Irga

  Jak dużo urodzi ziemniaka to pracy dużo i cena mała heh 
 8. Ziemniaki Irga

  My podobnie usypujemy w stodole i po około też tygodniu powoli workujemy ważymy i rozwozimy wedle zamówień. Sadzeniaki na bieżąco jak kopiemy oddzielamy po przywiezieniu z drobnych.
 9. Ziemniaki Irga

  My to zawsze koło połowy września i tak kopiemy bo nikt nie chce wcześnie kupować jeszcze do piwnic :) 
 10. Ziemniaki Irga

  Patrzę nie jest źle, i ziemniaki są i pogoda :) 
 11. 1. Powiedzcie mi ( być może było to w tym wątku, ale trudno przejrzeć wszystkie strony dokładnie) jak jest z płatnością krusu, ponieważ do tego programu jest wymagane minimum 24 miesiące płaconego krusu, a jak np w czasie trwania realizacji programu też jest wymóg bycia na krus dalej czy można być w ZUS?? 2. Jaką uprawą podciągnęliście SO gospodarstwa i czy wymagane jest w programie np udokumentowanie zbycia zboża lub warzyw poprzez faktury? 
 12. Pszenica Arabella

  Na jakiej klasie ziemi miałeś zasiane i jakie zastosowałeś nawożenie ? 
 13. MTZ 80 + Zetor 7011

  @up A może kolega z urzędu skarbowego albo wykonuje spis powszechny :D 
 14. Ziemniaki

  Panowie a macie też taki problem z Irgą że w środku w miąższu są ciemne plamki??
 15. Ziemniaki

  W tym roku my posadziliśmy na 0,30 ha pół Irysa i pół Irgi. Zobaczymy co przyniesie pogoda czy dużą czy małą cenę na wrzesień :D 
×