Skocz do zawartości
piootr

Owijarki do bel

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

piootr    3

Mam zamiar kupić owijarke z sipmy na folie 50 i 75 cm , urzytkuje ktoś taką maszyne albo jakąś inną owijającą folią 75 cm jak się coś takiego sprawuje , powinno się szybciej owijać

jaro    163

Ja nie użytkuję (mam na 50 cm) ale mój sąsiad użytkuje i co -ano używa tylko folii 50 nie wiem dlaczego ale tak jest -zresztą jak jest w miarę hydraulika w ciągniku to w szybkości nie ma jakiejś olbrzymiej różnicy (w kosztach może ciut,ciut)-zresztą wąskim gardłem przy owijaniu częściej bywa operator Tura :)

piootr    3

Może nie ma gdzie kupić folii 75 cm ?

Mi nie podobają sie w tej sipmie na 75 cm folie metalowe wałki w podajniku folii

W piatek byłem w sipmie i owijarek na placu jest do groma

cena z tą na 75 cm folie to 10000 zł brutto płatne gotóweczka

Wiadomość z agroFakt.pl

jaro    163

Spoko można kupić-ale szczerze mówiąc tej 50 jest o wiele więcej-zresztą założmy ,że przy każdej beli zaoszczędzisz 15 sekund -to dajmy na to przy 60 -900 sekund -całe 15 minut-i druga sprawa podejrzewam ,że jak ta 75 bedzie trochę gorszej jakości to będą naprawdę poważne problemy z owijaniem (taka płachta zapewne łatwiej się rozrywa-tego jednak nie wiem na pewno)

piootr    3

U mnie też nikt nie ma na 75 cm ale powinno być szybciej bo trzeba chyba tylko 16x krecić a nie 24x jak przy 50 cm

W tamtym roku jak 88 bel żyta zrobiłem to następny dzień mnie zastał podczas owijania :angry:

jaro    163

Bywa :)-a tak miałbyś o 20 minut wcześniej zrobione :)

qazi    57

my mamy na 50cm i na jedną belę to jakieś 4 min trzeba poświęcić (2 na owijanie i dwie na rozładunek załadunek i zaczepienie folii) czyli jakieś 15 na godz i w ciągu dnia to ponad 100 można śmiało owinąć

piootr    3

Można zrobić dużo jak się wcześnie zacznie a ja wtedy skończyłem po południu prasować i musiałem te 88 bel załadować zdjąć w domu i po jechać 2 raz bo nie miałem tyle przyczep żeby wszystkie na raz załadować i zaczołem owijać ok 19 i na dodatek jeszcze 2x spadł mi łańcuch w owijarce

qazi    57

@piootr a czy niemożna owijać gdy reszta jest jeszcze belowana wtedy jak masz nabelowane już na pełny skład ładujesz na przyczepy i w domu owijasz a tam dalej się beluje to idzie dużo szybciej

piootr    3

A kto ma to robić i czym ładować jak ciagnik z turem jest przy prasie :)

qazi    57

hm to naprawdę lipnie a o samozaładowczej myślałeś?

piootr    3

Myśleć to można ale ja kasy nie drukuje a samozaładowcza sporo droższa jest

piootr    3

Ale 2 razy tyle kasy i do tego musiałbym jeszcze ściskacz do tura kupić

karolllllll    0

ja tez o samozaładowczej myslalem ale kosztuje 19,520zl nowa sipmy!!! a samowyładowcza 8.906 zł . Jest róznica co nie??

krzysiu    5

różnica w cenie samozaładowczej a nie, powiem tak nie ma co się szczypać tylko samozaładowcza jak chce się sprawnie pracować lepiej jakąś maszyne odłożyć na dalszy termin a jak owijare to samozaładowczą a co do foli to w owijarce się zmienia łańcuch na inny tryb i rozszerza docisk od foli i ma się 75 a jak co to 50 ale jest troche więcej różńicy w czasie niż ktoś tam pisze ja stosuje tylko 75 taniej troszke wychodzi folia niż ta 50 i starcza na więcej balotów nie trzeba tyle razy rolkę zmieniać w tej 50x1800 ja osobiście owijałem 21balotów bo moje są troche większe 120x130 a jak w sianokiszonce zgniot na max mam to dokładnie 120x140 moge to udowodnić na placu mam jeszcze 200balotów a to jest tak śmigam prasa i na 50 nigdy owijara nie dała rady zdążyć była dosyć w plecy a teraz na 75 jest styłu ale minimalnie jak ja sprasuje to owijara już ma końcówke jak by nie było to czas owijania jest połowe krótszy a bardzo ważne jest żeby np nie wozić nie owniętych jakimś widłem od obornika na plac bo ile by to było zepsutej kiszonki to ma być sprasowane i jak najszybciej owinięte a nie podniesiesz wieziesz nie owinięte dostaje powietrza i masz jakość i po owinięciu folią na łące najlepiej też nie zwlekać ze zwózkom bo jak już się proces zacznie to też mogą być straty najlepiej do max 2 dni ładnie ułożone max w dwie warstwy na wysokość ładnie pionowo najlepiej jedna...

Broja    0

No właśnie co do jakości sianokiszonki, u mnie duzo bel jest spleśniałych z jednej strony. Mój teść twierdzi, że to koty robią pazurami dziury, a może to ma związek z tym, że długi jest czas od sprasowania do owinięcia. Często robimy po 80-120 szt na raz no i zwózka z pola, a potem owijanie po 4-5 godzinach od rozpoczęcia prasowania.

Co o tym sadzicie ? Może to jest przyczyna.

krzysiu    5

@Broja

moje gg 6828003 tam możemy pogadać więcej no to normalka będą straty i będą się psuć z przyczyn to tak jak owinie owijarką to zrzuca i leży czy ładowacz go zabiera i układa bo od operatora co się zajmuej ściśnięciem balota i przewiezieniem dużo zależy jak za mocno ściśnie że "psyknie powietrze to pozamiatane" a jeżeli prosto z owijarki to podstawa nie może przebijać zielonka przez folie na tym nie zaoszczędzisz, i nie ma opcji żeby bez strat się obeszło z takim czasem 4-5h do owinięcia mówi się powszechnie że 2godziny ale ja to tak gonie moich braci że max 20 minut może być od sprasowania do owinięcia i są efekty nigdy nie było nic a nic zepsutego ale i prasa ma zgniot z 11 nożami, lepiej zrobić o 40 balotów mniej a dokładniej bo potem przebieraj a tak myk do wozu calutki i masz a i pasza droga to jak się psuje to nie robota potem

piootr    3
różnica w cenie samozaładowczej a nie, powiem tak nie ma co się szczypać tylko samozaładowcza jak chce się sprawnie pracować lepiej jakąś maszyne odłożyć na dalszy termin a jak owijare to samozaładowczą a co do foli to w owijarce się zmienia łańcuch na inny tryb i rozszerza docisk od foli i ma się 75 a jak co to 50 ale jest troche więcej różńicy w czasie niż ktoś tam pisze ja stosuje tylko 75 taniej troszke wychodzi folia niż ta 50 i starcza na więcej balotów nie trzeba tyle razy rolkę zmieniać w tej 50x1800 ja osobiście owijałem 21balotów bo moje są troche większe 120x130 a jak w sianokiszonce zgniot na max mam to dokładnie 120x140 moge to udowodnić na placu mam jeszcze 200balotów a to jest tak śmigam prasa i na 50 nigdy owijara nie dała rady zdążyć była dosyć w plecy a teraz na 75 jest styłu ale minimalnie jak ja sprasuje to owijara już ma końcówke jak by nie było to czas owijania jest połowe krótszy a bardzo ważne jest żeby np nie wozić nie owniętych jakimś widłem od obornika na plac bo ile by to było zepsutej kiszonki to ma być sprasowane i jak najszybciej owinięte a nie podniesiesz wieziesz nie owinięte dostaje powietrza i masz jakość i po owinięciu folią na łące najlepiej też nie zwlekać ze zwózkom bo jak już się proces zacznie to też mogą być straty najlepiej do max 2 dni ładnie ułożone max w dwie warstwy na wysokość ładnie pionowo najlepiej jedna...

po ile kupujesz folie 75 cm ??

Miki7211    5

A co sądzicie o foli spożywczej?? Ponać jest dużo tańsza a efekt podobny jak z normalną tylko wadą jest to ze jest troche słaba ;)

krzysiu    5

miałem trzy oferty: Blattin folia SILOTITE pięciowarstwowa 75cm za 298zł z VAT, i UNTERLAND 75cm za 289zł z VAT, i z firmy Bartex Agrapac 75cm/1500m za 290zł i kupiłem tą Unterland a w tamtym roku miałem Agrapac tylko 75cm/1800m była droższa ale jedną rolką szło pośmigać kupiłbym znowu ale w kilku rolkach miała drobny defekt

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Buncol
      Witam Chciałbym poprosić o pomoc.
      Mam zamiar podczepić owijarkę do swojego Władymirca, ale jak zrobić wejście hydrauliczne na 2 końcówki, aby rusek mógł owijać baloty?
      Z góry dziękuję za pomoc.
      Pozdrawiam
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam kupiłem owijarke Agro Max i nie wiem w którym miejscu trzeba zamontowac kabel do licznika owinięć bel nigdzie nic nie widze.Pomozecie.

• Przez 6441Marcin6441
      Co sądzicie o zamontowaniu układu automatyki do owijarki bel?
      Urządzenie sterowane pilotem:

-automatyczne zatrzymanie owijarki po osiągnięciu zaprogramowanej liczby obrotów:
      -ustawianie w pozycji do rozładunku
      -ustawianie w pozycji do załadunku
      -rozpoczęcie cyklu po wysłaniu sygnału z pilota sterujacego
    • Przez adriank66
      Witam wszystkich,

to mój pierwszy post więc prosze o wyrozumiałość
      Od dwóch dni szukam w internecie jak przerobić owijarke stacjonarna przystosowana fabrycznie do folii 500mm na 750mm,
      Większa folia jest tańsza i owijanie szybsze i wydajniejsze.
      Przeglądam katalog części i nie wiem czy trzeba wymienić cały podajnik folii ? czy dodatkowo tryb w ramie obrotowej alby walce obracające balot kręciły się szybciej.
      Nigdzie nie znalazłem podobnego tematu, co mnie zdziwiło bo myślalem że jest to popularny temat
      szukając informacji znalazłem podajniki uniwersalne na folie 500mm lub 750mm ( https://sklep.sipma....291/producer_id )
      i nie rozumiem jak to działa, bo przecież przy folii 750 rolki obracające balot muszą kręcić się szybciej.

Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedzi i porady osób którzy przerabiali takie owijarki.
      p.s. moja owijarka to fala L z unia-famarol. : http://www.uniagroup...e22567aa467.jpg
      Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi
    • Przez adikpl1
      Nowa owijarka lubelskiej Sipmy pracuje w systemie 3D umożliwiającym oszczędność folii nawet do 25%

http://www.sipma.pl/pl/owijarka_bel_sipma_or_7532_diana,445.html
      http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/owijarka-diana-sipma-tnie-koszty-owijania-balotow,44133.html