piootr

Owijarki do bel

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Dzięki. Zobacze niedługo, bo może pojutrze będzeimy robic drugi pokos na sianokiszonkę. Ja narazie też na moją owijarkę nie narzekam, poza tym, że ten licznik bel jest do niczego, bo na początku pierwsze 4 bele owinęły się przy jego liczeni, a potem pojawiały się jakieś kreski zamiast cyfer i trzeba było liczyć samemu.... ;)


Ursus 1004 + Tur5 - siłacz od ciężkiej roboty
Ursus C 360-3P - jego trener

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobiasz912    1

Ja mam Sipme Tekle i narazie bez awarii bo to jest jej dopiero pierwszy sezon ;)


Praca rolnika godna jest szacunku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to chyba prawie we wszystkich owijarkach te liczniki się psują. Mi licznik wymienili a jak będzie dalej to sie jeszcze zobaczy...


Ursus 1004 + Tur5 - siłacz od ciężkiej roboty
Ursus C 360-3P - jego trener

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    886

mam taki problem zrobione przeze mnie bele sianokiszonki są dosyć niekształtne i podczas owijania spadaja z owijarki(60%).dodatkowo owijarka nie chce jej obracać i folia za bardzo zachodzi na siebie(trzeba napychać ręcznie :angry: )

owijarka była porzyczona.spima tekla na folie 50.prasa welger rp 15 stałokomorowa,bele 150 cm

w przyszłym roku chce kupić nowa i nie wiem jaka wybrac żeby nie mieć w.w. problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Mam prase zmiennokomorowa i gdy robilem baloty o srednicy przekraczajacej 130cm, tez bele spadaly z owijarki, sugeruje zmiane prasy i robienie bel troche mniejszych, 120cm to naprawde odpowiedni wymiar dla bel sianokiszonki. A nieksztaltne bele w prasie stalokomorowej to wg mnie zbyt slabo ubite bele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15
mam taki problem zrobione przeze mnie bele sianokiszonki są dosyć niekształtne i podczas owijania spadaja z owijarki(60%).dodatkowo owijarka nie chce jej obracać i folia za bardzo zachodzi na siebie(trzeba napychać ręcznie :angry: )

owijarka była porzyczona.spima tekla na folie 50.prasa welger rp 15 stałokomorowa,bele 150 cm

w przyszłym roku chce kupić nowa i nie wiem jaka wybrac żeby nie mieć w.w. problemów

 

Każda owijarka jest przystosowana do balotów od 120 do 150 cm średnicy, ale do owijania tych większych potrzebna jest folia 750 mm oraz inne koło zębate napedzające wałek obrotu balota. Wówczas operacja przebiegnie o wiele sprawniej ;)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek53    0

ja bym wybrał polską nawet i używke a jakoś niw słyszałem żeby ktoś sprowadzał z zagarnicy owijarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JCBFastrac    0

No widzisz to ty nie slyszałeś ale ja znam kilkanaście osób którzy mają z zagranicy ale są tą owijarki samozaładowczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Ja mam zwykłą sipme tekle.. do niczego nie można się przyczepić ale mam ich chęć zabić za licznik który po owinięciu z 50 bel się poprostu rozleciał. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

witam, pozwole zkorzystać z tego tematu i wtrącić swój wątek czy da się przerobić zwykłą owijarke tekla na owijarke samozaładowczą podobnego typu jak owijarka bel Z-557 sipmy. Może macie cennik owijarek samozaładowczych sokółki, sipmy, pronaru, famarolu, warfamy i chyba jeszcze został Mascar. Stacjonarne są mało ekonomiczne a jeszcze nie wiecie o stawiarce do bel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

przestrzegam przed kupnem owijarki METAL-FACH Z-560 ,,BERTA'' na folie 500/750. owijarka ma dwie wady:

1. słaba spręrzyna służąca do napinania rolki z folią

2. błą konstruktorów dolegający na złym wiliczeniu zębów zębatki zmiennej na folie 750 (skutkiem tego jest nie nakładanie się foli 50 na 50 procent <po owinięciu wyraźne są pasy na beli>

 

moja jest z 2003r. na folie 500 ilość zębów to 13, a na 750 20 zębów. zna ktoś może właściwą liczbę zębów?

Początkowo myślałem że to wina prasy ale gdzieś preczytałem i okazało się że to wada całej serii :angry:

człowiek płaci kase a kupuje chłam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Zmiejsz naciąg, i będzie OK :D. może żeczywiście jest jakiś bład na produkcji, ale miałem słabą folie i nie mogłem jej mocno naciągać i nie było pasów, ale jak teraz kupiłem rolke belgijskiej dobrej foli, to jak mocno naciągnołem, to folia się mijała, i wcale to nie jest wina producenta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

to musi być wada producenta bo mam dwie instrukcje w jednej jest napisane że liczba zębów na folie 500 to 13 a w katalogu liczba zębów to 12 wynika z tego że na 750 potrzeba 18 zębów. zamierzam się wybrać do delera i sprawdzić to w nowszych wersjach jak nie dostane orginalnej to tokarz dorobi

 

p.s. jak bym nie naciągał foli to jak ma się ona przykleić :D . normy są takie że folia ma się zwężyć chyba 20 procent ale nie pamiętam dokładnie musiał bym sprawdzić na opakowaniu po foli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

dla foli 500 naciąg wynosi 400 mm a dla 750 nie mniej niż 600mm. Jak widze urzywasz 500 a w tej szerokości te pasy nie są znaczne (na początku urzywałem tej szerokości gdyż szersza była trudnodostępna) ale spróbuj 750 to zobaczysz (urzywam ze względu na szybsze owijanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Nie mam podajnika do 750, więc nie użyje, ale możliwe że to wada fabryczna, a po drugie to ja mam warfame Z555 , i to nie metal fach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SATYR    0

kupiłem owijarke z metal -fachu z-560 nadwie folie 500mm , 750 mm mam prase krone kr 130 czy będe dał rady owijc takie bele, od znajomego słyszałem że owija takie bele lecz z darzało sie że któraś wymadła naj cżeściej te słabo zbite

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EDWIN    0

JA mam sipme classic a wujo ma sokulke identycza i sipme z569 kupil sprzety 5 lat temu jego same roller70 i 360 3p pracuja w sezone od 7 00 do 11 anieraz jak wiecej zrobil to do 6 rano robil u nas 3latatemu w nocy dzien w dzien i bel na dzien i 250 robi ta owijarka tak po d*pie dostaje i zadnych uszkodzen tak jak i u mnie twarde te maszyny nie do zdarcia dobre bo polskie hehehe.


Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robin578    1

Witam ma ktoś może dokładne fotki obcinacza do bel z metal-fachu lub sipmy ? Może wiecie gdzie kupić gotowe obcinacze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

jeśli chcesz obcinacz do stacjonarnej owijarki np. SIPMA to mogę Ci go sprzedać. Użyty chyba tylko raz i wymontowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Buncol
      Witam Chciałbym poprosić o pomoc.
      Mam zamiar podczepić owijarkę do swojego Władymirca, ale jak zrobić wejście hydrauliczne na 2 końcówki, aby rusek mógł owijać baloty?
      Z góry dziękuję za pomoc.
      Pozdrawiam
    • Przez Heniu95
      Witam, 
      Chcę się dowiedzieć czegoś o owijarkach Langren, czy polecacie te owijarki?
      Nie miałem wcześniej styczności  z ową marka i nie wiem co o niej sądzić?
      Dodam  jeszcze że rocznie by robiła ok 70-80 bel.
       
      Pozdrawiam
    • Przez marcin788
      Witam,
      czy ktoś posiada może instrukcję obsługi prasoowijarki John Deere 678 Maxicut (2006) ?
    • Przez marcin788
      Witam,
      czy ktoś posiada instrukcję obsługi prasoowijarki John Deere 678 ?
    • Przez Pka93
      Witam podczas rutynowej próby podpięcia praso owijarki krone 1250 combi pack okazało się że komputer sterujący (w kabinie) nie włącza się. Gdy podpinałem ją kilka miesięcy wcześniej wszystko było w porządku. Standardowo sprawdziłem bezpieczniki oraz czy wszędzie prąd dochodzi. Wszystko jest w porządku jednak sterownik dalej nie daje się włączyć. Czy ktoś miał taki przypadek?  Może ktoś ma namiary na mechanika z okolicy Kielc który był by w stanie mi pomóc? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj