piootr

Owijarki do bel

Polecane posty

johny    2

@semos a czemu go nie używasz ? i ile byś za niego chciał :?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

te obcinacze coś im nie wyszły ja swój zaraz wymontowałem a dlatego że zbędny, powód za dużo foli wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

dokładnie tak jak napisał kolega wyżej, jak coś to napisz na gg to się dogadamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rokendroll    0

Witam wszystkich, mam pewien dylemat może mi ktos doradzi, mam zamiar kupic owijarkę samozaładowczą, zastanawiam się pomiędzy sipmą Z-583, a jakąś zachodnią. Może ktos pracował juz z Z-583 i napisze mi jak sie sprawuje, jak wygląda pod względem awaryjnosci, moge wydac maksymalnie 35-40 tys. zł, zastanawiam sie równiez nad uzywaną McHale, wiem ze sa lepiej wykonane, ale trudno znalezc używaną, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej rokendroll.

Ja w zeszłym sezonie kupiłem sipme Z-583, do tej pory robiłem sipmą ariadna nie pamiętam symbolu ale byłem z niej zadowolony, co do tej nowej to była tylko jedna awaria a mianowicie wada fabryczna siłownika od łapy, od czasu do czasu zacinał się w pozycji dolnej, zalety to bardzo wygodnie się podjeżdża pod bele, pełna automatyka ,wady to nieciekawy sterownik który ma funkcje obsługi ręcznej i automatu i półautomatu. Ogólnie warta polecenia jak na polski sprzęt za takie pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look2390    0

Nie polecam sipmy z 274/1 , gdyż wszyscy moi znajomi, którzy takowe posiadają(jest ich ok10) w mojej okolicy narzekają na zbyt krótkie oski przy walcach, które potrafią spowodować wypadnięcie walców w trakcie owijania beli. Ja posiadam metal-fach sokółkę z-552 na folię 50cm z 2006r i jestem z niej zadowolony. Szkoda, że nie wiedziałem wtedy o tym, że istnieją na folię 75cm, bo jest droższa tylko ok.20-30zł, a czas owijania takową jest znacznie krótszy: 75:50 daje 1,5 , czyli tyle razy krócej będziemy owijać belę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też sie zastanawiam nad kupnem owijarki samozaładowczej, myslalem o sipmie Z-583 bo z polskich producentów to chyba najsolidniejsza firma, rokendrol wiesz moze ile kosztuje ta zabawka? Robie rocznie okolo 450-500 balotów sianokiszonki i znudzilo mi sie juz kręcenie stacjonarną bo zawsze dlugo sie schodzi z owijaniem:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

ja tez mam metalfach i folia500cm i tez jak kupowalem na szerokia folie nie byla doetempna i teraz mysle wymien na tez metal fach ale na szeroka folie o idzie szybieciej i podobno troszie taniej (miej foli) ale nie wiem czy to do konca prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocznik1994    0

Witam.

 

Nie polecam owijarek marki ROLMAKO.

Tyczy się to to samozaładowczej jak i stacjonarnej.

Nie zdążyłem jej uruchomić, i po zrobieniu 8 bel pękł łańcuch.

Posiada bardzo wielką wadę fabryczną, której nie da się naprawić bez cięcia dyskiem i spawania.

1/3 rolki zostaje, gdyż napinacz opiera się na śruby i o spawy.

Potem należy założyć nową rolkę a pozostała nadaje się do wyrzucenia.

Dowiedziałem się także z pewnego źródła, że producent wie o tym dokładnie i nic nie robi z tego, aby naprawić tą fabryczną usterkę.

Może doradzicie mi co mam robić.

Zapłaciłem za nią 9,500 zł w firmie ,,Gama" z Wysokiego Mazowieckiego.

 

I żałuję że nie kupiłem Sipmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sipme tekla i jak narazie to żadnego zastrzeżenia do niej nie miałem wiec jak najbardziej polecam.


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Witam.

 

Nie polecam owijarek marki ROLMAKO.

Tyczy się to to samozaładowczej jak i stacjonarnej.

Nie zdążyłem jej uruchomić, i po zrobieniu 8 bel pękł łańcuch.

Posiada bardzo wielką wadę fabryczną, której nie da się naprawić bez cięcia dyskiem i spawania.

1/3 rolki zostaje, gdyż napinacz opiera się na śruby i o spawy.

Potem należy założyć nową rolkę a pozostała nadaje się do wyrzucenia.

Dowiedziałem się także z pewnego źródła, że producent wie o tym dokładnie i nic nie robi z tego, aby naprawić tą fabryczną usterkę.

Może doradzicie mi co mam robić.

Zapłaciłem za nią 9,500 zł w firmie ,,Gama" z Wysokiego Mazowieckiego.

 

I żałuję że nie kupiłem Sipmy.

Masz gwarancje?? Tylko ze jeśli sam coś jo modyfikowałeś to raczej tego nie uwzględnią ...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Dokładnie... Kokon też nie za bardzo się spisywał, a kątówki nie widział :D Gwarancja jest od tego, aby naprawiać takie błędy i niedoróbki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

mam owijarke rolmako i zadne takie cuda u mnie sie nie dzieja, a pracuje u mnie juz 3 rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Sipma tekla 274/1 działa bez zarzutu zrobiła 50 balotów 120x150. Pracuje z folią 750. Jedynie nie podoba mi się że nie niema naciągu łańcuchów na walce i są zbyt lużno. Gwarancja jest to narazie nic nie przerabiam. Poza tym jest to owijarka godna polecenia. Walce u mnie nie wypadają jest ok :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
mam owijarke rolmako i zadne takie cuda u mnie sie nie dzieja, a pracuje u mnie juz 3 rok.

Być może producent zmienił konstrukcje maszyny i teraz jest gorzej.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocznik1994    0
Masz gwarancje?? Tylko ze jeśli sam coś jo modyfikowałeś to raczej tego nie uwzględnią ...

 

Mam gwarancję.

Tylko problem, bo cwaniaki z Gamy chcą to ciąć.

Być może, gdybym za ten syf tyle nie zapłacił to bym ciął.

A ostatnio dowiedziałem się że w okolicy też jest owijarka samozaładowcza, która cały czas rwie folię, również z nieszczęsnej firmy Rolmako.

Dzisiaj lecę na wystawę zwierząt hodowlanych do Szepietowa, to mam nadzieję, że może znajdę ich stoisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Mamy zamiar zakupić owijarkę, początkowo w prowie zapisana była tekla, ale zrezygnowaliśmy z niej, z powodu wydajności, zachodu, no i jakości jaką oferuje sipma. Teraz chcemy kupić samozaładowczą na kredyt młody rolnik i tu jest dylemat czy brać sipmę, albo pronara do których moje zaufanie zostało podważone, czy McHale, albo coś z kvernelanda. Macie jakieś odniesienie co do tych dwóch ostatnich???? Co do kvernelanda z dealerem nie będzie problemu bo raitech go prowadzi, gorzej z McHale, bo z tego co wiem to JFC sprzedaje je, może wiecie kto z rejonu lubuskiego, wielkopolski albo zachodniopomorskiego sprzedaje McHale???


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcopolo    0

Nowe, Sprawdzone i Tanie Owijarki ==>>******************** ZAPRASZAM :rolleyes:

Edytowano przez andrzej2110
niedozwolona reklama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Czy takie będą to się okaże w praktyce :( Może żaden rolnik w furii nie potnie palnikiem :rolleyes: :huh: zależy na jaką się trafi:)

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego postu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

sasiad ma bardzo podobna i jak na razie owija bez problemu a troche belek juz nia zrobil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocznik1994    0

Dopóki nie kupiłem swojej sąsiad owijał mi Pronarowską.

Jest super.

Nie kupuj broń boże owijarek firmy Metal Fach i Rolmako sąsiad kupił i nie ucina mu foli.

Nóż jest zrobiony z części od Bizona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    886

tekla to dobra owijarka.kupiłem w tym roku. zrobiłem ponad 100 szt 150/120 i jest git. tylko bierz na szeroką folie bo bedziesz żałował tak jak ja. znam koleżke który ma już 3 lata sipme samozaładowczą i jest bardzo zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmus2    0

witam, chciałbym uzyskać infomacje na temat samozaładowczej owijarki fimy Metal-Fach model Z-577, przepraszam jeśli ten temat był już wcześniej poruszany ale nic nie znalzłem, zależy mi na owijarce samozaładowczej, przy okazji czy jest prawdą, że bębny jakie są stosowane w naszych krajowych maszynach niszczą folię w niektórych przypadkach?? zagranicznych owijki wyposażone są głównie w pasy, czy moglibyście poradzić mi jakąś inną owijarkę samozaładowczą?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mag    1

Ja mam ROLMAKO samozaładowczą. Ogolnie jestem zadowolony. Kwestia ustawień przy uruchomieniu i wytłumaczenia dokladnie obsługi(u mnie uruchamiała firma u której kupiłem maszyne, na polu razem ze mna). Zapłaciłem 23 tys. razem z przyrządem do stawiania w pion. Takze raczej cena przystępna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Buncol
      Witam Chciałbym poprosić o pomoc.
      Mam zamiar podczepić owijarkę do swojego Władymirca, ale jak zrobić wejście hydrauliczne na 2 końcówki, aby rusek mógł owijać baloty?
      Z góry dziękuję za pomoc.
      Pozdrawiam
    • Przez Heniu95
      Witam, 
      Chcę się dowiedzieć czegoś o owijarkach Langren, czy polecacie te owijarki?
      Nie miałem wcześniej styczności  z ową marka i nie wiem co o niej sądzić?
      Dodam  jeszcze że rocznie by robiła ok 70-80 bel.
       
      Pozdrawiam
    • Przez marcin788
      Witam,
      czy ktoś posiada może instrukcję obsługi prasoowijarki John Deere 678 Maxicut (2006) ?
    • Przez marcin788
      Witam,
      czy ktoś posiada instrukcję obsługi prasoowijarki John Deere 678 ?
    • Przez Pka93
      Witam podczas rutynowej próby podpięcia praso owijarki krone 1250 combi pack okazało się że komputer sterujący (w kabinie) nie włącza się. Gdy podpinałem ją kilka miesięcy wcześniej wszystko było w porządku. Standardowo sprawdziłem bezpieczniki oraz czy wszędzie prąd dochodzi. Wszystko jest w porządku jednak sterownik dalej nie daje się włączyć. Czy ktoś miał taki przypadek?  Może ktoś ma namiary na mechanika z okolicy Kielc który był by w stanie mi pomóc? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj