piootr

Owijarki do bel

Polecane posty

piootr    4

Ma ktoś może owijarke z famarolu bo znajomy chce kupić i od ręki jest famarol , w okolicy nikt nie ma gro to sipma i metal-fach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

ta owijarka z metal fachu kosztuje 18 tyś a nie wie ktoś może czegoś na temat owijarek samozaładowczych z firmy Pronar /?? ile kosztuję jak sie sprawuję itd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8
Ma ktoś może owijarke z famarolu bo znajomy chce kupić i od ręki jest famarol , w okolicy nikt nie ma gro to sipma i metal-fach

przyłącze się do kolegi właśnie mnie tez ta owijarka interesuje jest to model Fala L dzisiej byłem w składnicy no i przyciaga ceną ponieważ kosztuje 8200zł a sipmy tekla jest droższa o 600 zł ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

ja ma metal fach na folię 500 i 750 rocznik 2007 nie bylo z nia problemów super sprzęt jak dla mnie

 

 

 

 

 

<----------------------170 <_<


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

My posiadamy owijarkę stacjonarną Sipma CLASSIC Z-274 z 2003 roku. Narazie żadnych awari oprócz wyrwanym kablem od licznika obrotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian2302    4

metal Fach 2007 rocznik jak narazie bez awarii.Ale nie ukrywam że jakbym cofną się w czasie to samozaładowawczą bym wziął.


Case jest the best

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Ja mam Warfamę , ale nie zrobiłem nią ani jednego balota , ale jak pierwszy raz włączyłem ją na ucho to urwał się łańcuch od obrotu , ten co idzie od hydromotoru , kupiłem ją w promocji używaną , ale niestety ma tylko trzy lata , ale cały rok stała pod chmurką . <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stonio85    0

Ja mam zwykłą SIPMĘ i mam zamiar ją przerobić na samo załadowczą czy mi się to opłaci co wy na to ? :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stonio85    0
wiesz są 2 możliwości wyboru zrobić i owinąć dużą ilość i zdążyć przed deszczem czy wozić to do domu i owijać a mając czym włożyć na przyczepy i potem owijać w domu samozaładowczą to mija się z celem takiej maszyny

spokojnie z tym pośpiechem ja owijam na łące a zwożę nawet i do 2 tygodni i nic im niejest szczerze nie pierwszy raz tak się robiło a i z tym deszczem to o co chodzi ? jak myślisz że jak zmokną nie ofoliowane to się będą psuć? to nieprawda jak niewierzysz to zlej jedną wodą do przykładu i odstaw na bok to sprawdzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    60
spokojnie z tym pośpiechem ja owijam na łące a zwożę nawet i do 2 tygodni i nic im niejest szczerze nie pierwszy raz tak się robiło a i z tym deszczem to o co chodzi ? jak myślisz że jak zmokną nie ofoliowane to się będą psuć? to nieprawda jak niewierzysz to zlej jedną wodą do przykładu i odstaw na bok to sprawdzisz

no tak jak są owinięte to już nie ma pośpiechu można pozwozić gdy będzie się miało wolny czas (byle nie za długo czekać bo trawa urośnie za duża)

a z deszczem chodzi o to żeby po prostu zrobić sianokiszonkę która deszczu nie widziała chociaż wiem że bela zmoknięta się ni popsuje tylko poco ma moknąć i w deszcz owijać bo jak się długo czeka to zaczynają cię grzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pietrasek    3

chciałbym się dowiedzieć jaki jest koszt owinięcia jednej beli ?

i jaką folią 500 czy750 ? i Jaki ciągnik jest przy owijarce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobiasz912    1

Ja za owinięcie jednej beli biorę 5 zł. a folie daje gospodarz i folia jest 500


Praca rolnika godna jest szacunku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5314    0

Ja biore 6zł i rolnik daje swoją folie 500 :)


..::-U-R-S-U-S-::..
moc , potega , siła , niezawodnosc , klasa , wytrzymalość , to tylko kilka zalet tej maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Teraz powiedzą że świętokrzyskie zdziera z ludzi - usługa kompleskowa czyli prasowanie (balot 125*120) i owijanie (folia 750 mm) kosztowało u mnie 40 zł. A samo owijanie myślę że 20 zł trzeba wziąć, choć zrobiłem w ten sposób tylko 11 sztuk.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja biorę po 6zł folię daje rolnik niezależnie czy 500mm czy 750mm. Przy owijarce oczywiście ciapek ;P. Jeśli ja daję folie doliczam jeszcze 11zł.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobiasz912    1
u mnie biorą 9-10 zł. za owinięcie balota bez foli, a jezeli z folią to coś około 20zł.

u mnie za 20zł to zrobią belke i owiną


Praca rolnika godna jest szacunku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

jeżeli chodzi o zbelowanie to za bele biorą 10 zł. a za zbelowanie, owinięcie i zwiezienie bel to cena wacha się od 30 do 40 zł. za jednego balota także najlepiej mieć swój sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem. Też mam owijarkę z Metal Fachu Z-560 z 2008r. Dopiero niedawno dostyałem do niej obcinacz folii, ale nie poamiętam gdzie go zamontować, bo żadnych dziur na śruby żeby go zamontować nie ma a na instrukcji obsługi w ogóle nie ma tej części. Może któs wie gdzie trzeba go zamontować??


Ursus 1004 + Tur5 - siłacz od ciężkiej roboty
Ursus C 360-3P - jego trener

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
godles5    1

To proste-bela na owijarkę (nawet owinięta) owiń i belę wyrzuć bez odcinania folii !!! Folia powinna ładnie się zwinąć (bela ok.70 cm od owijarki) i powinna być ukośnie do bębnów.Wkładasz nową belę i wtedy przyciskasz nie odciętą folię.Przekręcasz powoli owijarkę i wtedy zobaczysz w którym miejscu powinien być nóż ;) Świetna sprawa i nie trzeba pomocy, a i potem łatwiej odwijać.

Ja w tej chwili mam samozaładowczą z MetalFachu i po zrobieniu 700 szt. bardzo ją sobie chwalę - wcześniej miałem Sipmowską Teklę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Buncol
      Witam Chciałbym poprosić o pomoc.
      Mam zamiar podczepić owijarkę do swojego Władymirca, ale jak zrobić wejście hydrauliczne na 2 końcówki, aby rusek mógł owijać baloty?
      Z góry dziękuję za pomoc.
      Pozdrawiam
    • Przez Heniu95
      Witam, 
      Chcę się dowiedzieć czegoś o owijarkach Langren, czy polecacie te owijarki?
      Nie miałem wcześniej styczności  z ową marka i nie wiem co o niej sądzić?
      Dodam  jeszcze że rocznie by robiła ok 70-80 bel.
       
      Pozdrawiam
    • Przez marcin788
      Witam,
      czy ktoś posiada może instrukcję obsługi prasoowijarki John Deere 678 Maxicut (2006) ?
    • Przez marcin788
      Witam,
      czy ktoś posiada instrukcję obsługi prasoowijarki John Deere 678 ?
    • Przez Pka93
      Witam podczas rutynowej próby podpięcia praso owijarki krone 1250 combi pack okazało się że komputer sterujący (w kabinie) nie włącza się. Gdy podpinałem ją kilka miesięcy wcześniej wszystko było w porządku. Standardowo sprawdziłem bezpieczniki oraz czy wszędzie prąd dochodzi. Wszystko jest w porządku jednak sterownik dalej nie daje się włączyć. Czy ktoś miał taki przypadek?  Może ktoś ma namiary na mechanika z okolicy Kielc który był by w stanie mi pomóc? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj