Skocz do zawartości

1rajdzik

Members
 • Zawartość

  1070
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

14 Good

O 1rajdzik

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 21.03.1986

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Komparzów/Kąparzów - różnie piszą
 • Zainteresowania
  hektary i konie mechaniczne
 1. żyto hybrydowe

      Poźno powiadasz ? Ja w 2013 zasiałem 1.10 po strączkowym przedplonie, a w 2014 ponownie na tym samym stanowisku 9.10. Powód ? VI klasa ziemi, drapię na raz gruberem i max za 3 dni sieje. Oddało 5,2 t/ha z jednym herbicydem i dwoma N w małyh dawkach. Na fungicyd brakło czasu z powodu innych zajęć.
 2. John Deere seria 9xx i 10xx

  Prośba. Potrzebuję wartości ustawień młocarni i wiatru do koszenia QQ w JD 1075. Będę wdzięczny :)
 3. Claas Variant 360 RC, Renault Ares 550 RX

  Oprócz liczby owinięć siatki wszystkie parametry pracy ustawia się ze sterownika. Ma czujniki lewo-prawo, rolkę dociskową i pośredni rozmiar kół. Wydajność zdecydowanie przekracza możliwości nie tylko tego ciągnika, ale również pokosów z hedera 4,2 m. Bo nie sztuką jest biegać po polu żeby wszystko podskakiwało, tylko umiejętne zebranie materiału. Kto wie co to znaczy szeroki pokos to rozumie o czym mówię
 4. Co prawda Renia nie potrafi biegać z "wariatem", ale swoją robotę zrobi
 5. Claas Variant 360

  [quote name='andrzej2257' timestamp='1408514444'] Mchale czy Lely bije ją na głowę ... [/quote] Argumenty...
 6. Zestaw uprawowo-siewny RABE (w mojej galerii) posiada hydrauliczny napęd turbiny, który wymaga układu Load Sensing. Mój Massey jest już pełnoletni a w tamtych czasach wystarczył WOM. Na razie nie stać mnie na wymianę ciągnika, sądzę jednak, że w ciągu 2-3 lat to nastąpi. Do tego czasu muszę sobie jakoś poradzić. Już przy decyzji zakupu wiadomo było, że należy zainstalować zewnętrzny układ hydrauliczny. Ogólnie pomysł ok, a w szczegółach: - nie chcę montować zbiornika, teoretycznie musiałoby być ok. 100 oleju by utrzymać odpowiednią temperaturę, - 100 oleju + zbiornik daje ponad 100 kg drogiego i zbędnego balastu. Ostateczna wersja jest następująca: Pompa na wyjściu WOM brony: KAZEL 2040, najbardziej odpowiednia, wolnoobrotowa, pracuje już przy 300/min, a na 540 daje blisko 30 l oleju na minutę. Jest to ważne ponieważ będę pracował z broną przy każdej dostępnej prędkości obrotowej ze względu na zróżnicowanie gleb. Olej ma pochodzić z ciągnika, z korka spustu, znajdującego się na wysokości ok. 55 cm od podłoża. Wysokość górnego poziomu oleju to ok. 78 cm od podłoża. Pompa będzie się unosić w górę do ok. 1 m. Wąż ssący ok. 2,5 m. Najważniejsze pytanie: czy pionowa mobilność pompy względem poziomu oleju w zbiorniku wpłynie na jakość jej pracy ? Proszę o poważne odpowiedzi.
 7. Renault Ares 550 RX

  Pomimo, że materiał był prawie suchy to baloty do lekkich nie należą, staram się zawsze ustawiać maksymalne ciśnienie zgniotu w zależności od wilgotności.
 8. Pies "Dziesięć"

  Suszył łapki w przerwie cięcia desek
 9. Renault Ares 550 RX

  Ciągnik zamieniony za Zetora 7211 oraz pierwsze baloty sianokiszonki z sezonu 2013 po Ares + Variant 360 RC
 10. Claas Variant 360 RC

  Panowie wszystko po kolei. Strategia rozwoju gospodarstwa przewiduje zakup nowej głównej siły pociągowej, oczywiście, gdy będą ku temu sprzyjające warunki.
 11. Claas Variant 360 RC

  Kiedyś w przeszłości przeglądałem swoją galerię i natrafiłem na komentarz pod obrazkiem [url="http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/26024-wieza-od-raka/"]http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/26024-wieza-od-raka/[/url] Mój obecny komentarz do obrazka - marzenia powoli zaczynają się spełniać.
 12. RABE Turboseed SL

  Siewnik to brat bliźniak Sulky Xeos MD. Brona to sprawdzona konstrukcja, bazująca na starszych modelach MKE czy PKE, różniąca się w tym momencie "nadwoziem". Max moc ciągnika do brony 230 KM. Z wyposażenia, które mnie interesuje to 20 redlic wyposażonych w rolki dociskowe i prosty zagarniacz. Ciekawą opcją jest wersja ze sterownikiem PILOT (elektryczny napęd aparatu, seryjna waga do 10 kg, zamykanie połowy siewnika z ciągnika oraz regulacja dawki wysiewu w trakcie jazdy). Na pokazie ten zestaw z pełnym zbiornikiem zaczepiony był do Fendt'a 712 Vario, z przodu wisiał wał marki Kerner.
 13. RABE Turboseed SL

  Planowany zakup takiej maszyny na wiosnę 2014
 14. Nowa prasa zwijająca zmiennokomorowa

  [quote name='ursuss' timestamp='1326041796' post='848827'] No ja w chwili obecnej jestem najbardziej za new holland br7060 jej cena to ok. 90 tyś netto a krone to jaki model i jaka cena ? [/quote] A jaki dokładnie model - widłowy czy rotacyjny ? Pytam ponieważ za siostrzany model Case RBR454 z nożami w czerwcu 2011 dostałem ofertę 107 000 netto PLN. Czy są jakieś istotne róznice w cenie pomiędzy tymi markami mimo że wyprodukowano je w Płocku ?
 15. Kredyt preferencyjny

  Ogólna oferta kredytów preferencyjnych, w zakładkach zapewne znajdziesz więcej ciekawostek http://www.bankbps.pl/rolnicy/kredyty/kredyty-preferencyjne/kredyty-inwestycyjne
×