wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Primula94    373

U mnie tez  na wiosne z Morawicy wyceniles na 90 netto , a z firmy "typu agrolok" po 87 brutto i za darmo wozek do wapna😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja wszystkie kierunki liczę podobnie, a są firmy które na niektóre kierunki maja powroty i wtedy cena może być całkiem inna niż moja. Mniejsza o to, różnice w cenach to jest coś normalnego. Ja liczę tak żeby coś mi z tego zostało, a nie tylko na paliwo i kierowce😁


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

Wiadomo, oni wlasnie chyba na powroty biorą, a kierowcy przywiezli i mowili , ze od nich jeszcze taniej by bylo 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

3 lata temu jak bralem nordcalc badz morawice z agroloku to była ta sama historia kierowca oferowal to samo po 10 zł taniej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli "kolega" @bialy2005wcale nie jest taki tani. I zamiast promocje dla kolegów z forum to On jeszcze drożej. Brawo Ty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

On Tobie proponuje, wcale nie zmusza. Doskonale to rozumię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
9 minut temu, tobi866 napisał:

Czyli "kolega" @bialy2005wcale nie jest taki tani. I zamiast promocje dla kolegów z forum to On jeszcze drożej. Brawo Ty. 

Chciałbyś za darmo wozić? Wolę dać swojemu w okolicy dychę więcej zarobić niż szukać przewoźnika z drugiego końca Polski.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

To uwazasz że jak z forum to mam charytatywnie wozic? Cenę reguluje rynek na brak zleceń nie narzekam😁

  • Like 1

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
44 minuty temu, tobi866 napisał:

Czyli "kolega" @bialy2005wcale nie jest taki tani. I zamiast promocje dla kolegów z forum to On jeszcze drożej. Brawo Ty. 

Moze jeszcze pocztówkę z życzeniami na święta😁

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Chciałbyś za darmo wozić? Wolę dać swojemu w okolicy dychę więcej zarobić niż szukać przewoźnika z drugiego końca Polski.

Chciałbym w to wierzyć. 

 

2 godziny temu, bialy2005 napisał:

To uwazasz że jak z forum to mam charytatywnie wozic? Cenę reguluje rynek na brak zleceń nie narzekam😁

Charytatywnie może i nie ale w rozsądnej cenie. 

Pocztówki nie trzeba, wystarczy SMS. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co to jest ta niby rozsądna cena dla ciebie? W tej twojej rozsądnej cenie to debile jeżdżą.  Sporo wynajmuję aut do wżenia zboża ze 2 - 3 na miesiąc. Biały mieszka odemnie ze 30 km. Ani razu go nie zapytałem czy mi zawiezie, bo ja szukałem debila który za pół darmo pojedzie więc nawet nie chciałem się przed nim ośmieszać z moją stawką.

 

Jeden woli zrobić 1000 km po 2 zł, a drugi 500 po 4 zł. I kto więcej przewiózł a kto jest bardziej wesoły ???

 

I jako rolnicy do tego powinniśmy wszyscy dążyć, aby robić mniej za więcej, zamiast debila strugać i ilością roboty nadganiać ilością mleka, zboża czy żywca.

 

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

6 zł za km transportu kredy z kornicy mi gość powiedział. Tylko ze cale kółko to 90 km od wyjazdu z bazy do powrotu na baze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Za krótkie trasy bierze się ryczałt em powiedział 500zl bo na kopalni trzeba swoje dostać a w tym czasie mógłby zrobić 200km. Kreda leci prosto z przesiewac a więź załadunek +kolejka troszkę trwa.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No widzisz sam mówisz że wozi Ci ten który bierze taniej. A czy on jest debil? Jak będziesz do niego następnym razemdzwonil to powiedz :cześć debilu, przyjedź do mnie zawieść zboże bo żaden inny mądry za taką stawkę nie chce d*py z domu ruszyć. Ciekawe co powie.

 

Ja też mieszkam blisko białego i wiem że w okolicy są inni którzy przywoża wapno taniej i do tego dają siewnik za 0 zł. 

Edytowano przez tobi866

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

Ja za pozyczenie siewnika do wapna duzy bez siatki i duze kola ładnie sieje place 150 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, tobi866 napisał:

No widzisz sam mówisz że wozi Ci ten który bierze taniej. A czy on jest debil? Jak będziesz do niego następnym razemdzwonil to powiedz :cześć debilu, przyjedź do mnie zawieść zboże bo żaden inny mądry za taką stawkę nie chce d*py z domu ruszyć. Ciekawe co powie.

 

Ja też mieszkam blisko białego i wiem że w okolicy są inni którzy przywoża wapno taniej i do tego dają siewnik za 0 zł. 

To kupuj u tego co ma taniej, nikt cię nie zmusza do podjęcia innej decyzji. Wolny rynek mamy.

Tylko zazwyczaj takie taniej wychodzi że na bazie naleją ci ze 2 tys. litrów wody w patelnię albo jeżdżą na łysych oponach i trytkach a później nie mogą wyhamować i zabijają ludzi w korku.

Ale robią to taniej i są przezajebiści że popsuli rynek.

 

Nie chodzi mi o transport bo to nie to forum, chodzi mi że w rolnictwie to samo się dzieje. A dam za dzierżawę tysiąc więcej od sąsiada dzięki temu będę miał więcej krów więcej mleka więcej roboty ale mniejszą cenę i mniej w portfelu. Idiotyzm...

 

A mnie na wożeniu zboża jakiś debil nie zrobi w ciula, bo wszystko jest obwarowane umowami. Lewy numer i zwraca mi taką kasę że by się odechciało.

A takiego rolasa na wapnie to można zrobić jak się chce bambuko. Nawet na samych tonach, ważyłeś choć z jedną dostawę? 

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

gdzie można wypożyczyć rozsiewacz do wapna w lubelskim powiat Łęczna Włodawa Chełm?juz nie raz sie pytałem i odpowiedzi brak


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50
2 godziny temu, tobi866 napisał:

No widzisz sam mówisz że wozi Ci ten który bierze taniej. A czy on jest debil? Jak będziesz do niego następnym razemdzwonil to powiedz :cześć debilu, przyjedź do mnie zawieść zboże bo żaden inny mądry za taką stawkę nie chce d*py z domu ruszyć. Ciekawe co powie.

 

Ja też mieszkam blisko białego i wiem że w okolicy są inni którzy przywoża wapno taniej i do tego dają siewnik za 0 zł. 

Akurat Biały wozi dobre, markowe wapna więc i cena inna. Pod Kielcami można kupić dobre, dobrze zmielone wapna po ok 30 zł, można kupić byle jakie po 12 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

też bym się dowiedział gdzie można wypożyczyć rozsiewacz do wapna w okolicach łomży, ostrołęki, kolna bo 30 km pod łomżą znalazłem, ale nie z tej strony co trzeba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

Ciekawe czy w tym roku będzie mniejszy popyt na wapna z cukrowni. Do dobrzelina mam z 30 km to bym woził swoim transportem po 22 t bym obracał. Tylko czy się opłaca w to bawić po te 20 zł za tonę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50
7 godzin temu, WOJTUNIO napisał:

A jakies opinie o wapnie z łagowa?

Ale którym? Tam jest coś ok 7 kopalń:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

z tą pożyczką rozsiewacza to bedzie powoli problem sie robił , niejeden jak płacił za rozsianie patelni to rosiał 2 a zapłacił za wynajem jednego składu , kiedyś jeden dawał jak wapno u niego brałeś ale w tej chwili ma odpłatnie wózek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

Ja uważam że najlepiej od doby liczyć wtedy każdy robi ile chce. Jeżeli przeciętny rozsiewacz jest wart 5 tys zł wyporzyczenie na dobę 200 zł to 25 dni i zwroci się całkowicie. A przez dobę to 3 - 4 tiry max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj