wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

proernest    1
5 godzin temu, Damianbob napisał:

Jestem z okolic Łowicza ktoś poleci od kogo kupić wapno?

 

5 godzin temu, Damianbob napisał:

Jestem z okolic Łowicza ktoś poleci od kogo kupić wapno?

polecam 507-751-542 ja jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12248
5 godzin temu, Damianbob napisał:

Jestem z okolic Łowicza ktoś poleci od kogo kupić wapno?

Kolego mi przywieźli wapno, DA-MO Łowicz. Wiesz o kim mówię? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proernest    1
14 minut temu, ThePerkins napisał:

Ciekawe czemu podają zawartość wapnia w CaCo3 a nie w CaO?

18 minut temu, Azor07 napisał:

A z tej kopalni ktoś kupował ? http://www.kopalinymineralne.pl/kopalnia_drugna_rzadowa.html

70zł brutto +2,5zł/ km transport

Nie znam ale cena (nie licząc dotacji) zwala z nóg :). Ciekawe czemu takie drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Bo to wapno węglanowe i zawiera tyle procent CaCO3 jak chcesz aby było CaO to musisz przeprowadzić proces prażenia w temperaturze powyżej 900 C

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

To jest kreda z drugi rządowej podobno bardzo miękka skała ale cena kosmos i małe wydobycie


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    247

Panowie jak jest z ta dotacja pod wzgledem praktycznym ?

Jezeli wapno ma powiedzmy 50% Cao lub 50% Cao + MgO to zakladajac, ze doplata jest 300zl do tony czystego skladnika to do kazdej tony takiego wapna przysluguje doplata do 150zl tona w przypadku 50% CaO. 

Czyli nie wazne czy zakupie wapno za 80zl tona czy za 130zl tona i tak dostane pelny zwrot, tak? Bo miesci sie w widelkach do 150zl (50% CaO).

Koszt wapna nie biora z glowy tylko i wylacznie z faktury, tak ? Jak to sie ma do kosztow transportu? Bo wiadomo, ze wapno ktore mnie kosztuje 90zl to tak naprawde wapno za 20zl + 70zl za transport. Wystarczy wtedy, ze firma wystawi fakture na 90zl za samo wapno, a transport gratis? Bedzie wszystko gralo, czy cos zle rozumuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proernest    1
19 minut temu, Konrad_Duda napisał:

Bo to wapno węglanowe i zawiera tyle procent CaCO3 jak chcesz aby było CaO to musisz przeprowadzić proces prażenia w temperaturze powyżej 900 C

 

To dlaczego atesty ze stacji chemicznej podawane są jako zawartość CaO w odniesieniu do wapna węglanowego,  (wyprażają) wapno węglanowe w temperaturze 900 C?

15 minut temu, bialy2005 napisał:

To jest kreda z drugi rządowej podobno bardzo miękka skała ale cena kosmos i małe wydobycie

Kreda powiadasz, a ja widziałem normalną kopalnię. Wydawało mi się że kredę pozyskuje sie trochę inaczej ale się nie do końca znam (tylko z internetu).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Morawica, Bukowa to Jura a ta skala z drugni jest podobno z okresu Kredy czyli modsza miękka. Ja tego towaru nie widziałem na żywo ale z opowieści że jest bardzo miękka pozyskiwania jak każde wapno w kopalni odkrywkowej.

  • Like 1

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Panowie szczegoly dotacji opisalem strone bądź dwie wcześniej. 

Wysokosc dotacji nie przekroczy ceny zakupu wapna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    247

@zetorr6441

Nie nazwalbym tego szczegolami. Nie ma tam odpowiedzi na moje pytanie. Czy kwota dotacji bedzie brana z faktury zakupu. Czyli po ludzku, jezeli na fakturze koszt wapna bedzie 90zl i nie bedzie tam mowy o transporcie, to czy bedzie to wiazace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Jak biorę z kopalni z transportem to tak samo mam całą cenę bez rozgraniczeń. Jestem pełen podziwu, że jeszcze cena nie poszła w górę a nawet udalo mi się taniej kupić kilka zł niż rok temu.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6649

Ciekawe jak ceny wapna w agroloku? Macie jakis sprawdzonych dostawców? Czy zamawiać u kolegi biały? 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    175

Z agroloku na koniec maja zamawiane, przywiezione początek czerwca 111zł brutto radkowit premium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

Jak chcesz pewne i tanio to sam wybierasz kopalnie a transport z giełdy transportowej 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszzz    50
3 godziny temu, proernest napisał:

To dlaczego atesty ze stacji chemicznej podawane są jako zawartość CaO w odniesieniu do wapna węglanowego,  (wyprażają) wapno węglanowe w temperaturze 900 C?

Kreda powiadasz, a ja widziałem normalną kopalnię. Wydawało mi się że kredę pozyskuje sie trochę inaczej ale się nie do końca znam (tylko z internetu).

 

Zgodnie z polskim prawem, skład nawozów podaje się w przeliczeniu na tzw. czysty składnik. W przypadku wapna czysty składnik to tlenek wapnia czyli CaO.

W wapnie węglanowym produkowanym ze skał wapiennych jest tylko węglan wapnia CaCO3.

W wapnie magnezowym jest węglan wapnia CaCO3 i węglan magnezu MgCO3.

W jednym i drugim nie ma ani grama tlenku wapnia CaO czy tlenku magnezu MgO.

Stacja też nic nie wypraża tylko po prostu przelicza CaCO3 na CaO, bo tego wymaga prawo.

Skład w postaci CaCO3 podają czasami producenci jakieś słabego wapna, poniżej 50% CaO. 50 % Cao = 89% CaCO3.

Na rynku można trafić np na wapna o zawarości 76% CaCO3. Naiwni łapią się lep, "przecież to aż 76%!!". Tak, ale 76% CaCO3 to tylko 42% CaO. A od strony "marketingowej" 76 wygląda lepiej niż 42:)))

Dla zainteresowanych pod tym linkiem są współczynniki do przeliczania składu różnych nawozów:

http://www.skrstrzelce.pl/uploads/katalogi/Wspolczynniki_do_przeliczania_skladnikow_pokarmowych_w_nawozach.pdf

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
2 godziny temu, radekz200 napisał:

Ciekawe jak ceny wapna w agroloku? Macie jakis sprawdzonych dostawców? Czy zamawiać u kolegi biały? 😛

W agroloku jest drożej niż u kolegi z forum, jedyny taki plus że jak chcesz dużą ilość w krótkim czasie to mają możliwości tak jak mi na jesieni przywieźć 8 ciężarówek w 4 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tym dofinansowaniem jest tak jeśli masz ph powyżej 5.5 nic nie dostaniesz jeśli masz poniżej 5.5 ph dostaniesz max dopłatę do jednego ha 300zł za czysty składnik  jeśli masz chyba 25 ha gospodarstwo . Dofinansowanie nie pokrywa kosztów transportu  rosiania badań itp pokrywa tylko koszt zakupu a wapno kosztuje od 20 do 30 zł tona z kopalni czyli masz 15 zł wzrotu z 1 tony  na samochodzie daje ci to z 700zł  max . W moim przypadku ja nie dostane nic .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

A wiadomo może ostatecznie gdzie będzie się składało wnioski. I czy mogę już teraz kupić wapno i dopiero robić badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    247
5 godzin temu, damianzetor9540 napisał:

W Agroloku piszą cene towaru w której jest wliczony transport ale tego nie rozpisują co za ile dokładnie itd. 

No i pytanie czy taka faktura bedzie liczona jako prawidlowa i czy wtedy pelna kwota z faktury bedzie refundowana. Bo tylko to jest w tym momencie zagadka.

 

1 godzinę temu, zkordalski napisał:

Z tym dofinansowaniem jest tak jeśli masz ph powyżej 5.5 nic nie dostaniesz jeśli masz poniżej 5.5 ph dostaniesz max dopłatę do jednego ha 300zł za czysty składnik  jeśli masz chyba 25 ha gospodarstwo . Dofinansowanie nie pokrywa kosztów transportu  rosiania badań itp pokrywa tylko koszt zakupu a wapno kosztuje od 20 do 30 zł tona z kopalni czyli masz 15 zł wzrotu z 1 tony  na samochodzie daje ci to z 700zł  max . W moim przypadku ja nie dostane nic .....

Z calym szacunkiem ale poczytaj troche zanim bedziesz podpowiadal innym. Nie ma czegos takiego jak max doplata do jednego ha 300zl za czysty skladnik. Jest maks doplata 300zl za czysty skladnik, hektar nie ma tu znaczenia. Dostaniesz np. zalecenie, ze masz dac 2 tony CaO na dany hektar i wtedy to jest maks jaki mozesz uzyskac doplaty na danym hektarze. Czyli 2 tony Cao x 300 PLN = 600 PLN doplaty maks na ten hektar.  

To, ze dofinansowanie nie pokrywa kosztow transportu to kazdy wie, ale na jakiej podstawie oni maja wyliczyc kwote za wapno ? Najrozsadniej z faktury. To co w przypadku jak na fakturze nie bedzie ceny transportu tylko pelna kwota np. 90zl/tona bedzie wpisana jako cena za towar. I tu jest cala zagadka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
15 minut temu, asus921 napisał:

No i pytanie czy taka faktura bedzie liczona jako prawidlowa i czy wtedy pelna kwota z faktury bedzie refundowana. Bo tylko to jest w tym momencie zagadka.

 

Z calym szacunkiem ale poczytaj troche zanim bedziesz podpowiadal innym. Nie ma czegos takiego jak max doplata do jednego ha 300zl za czysty skladnik. Jest maks doplata 300zl za czysty skladnik, hektar nie ma tu znaczenia. Dostaniesz np. zalecenie, ze masz dac 2 tony CaO na dany hektar i wtedy to jest maks jaki mozesz uzyskac doplaty na danym hektarze. Czyli 2 tony Cao x 300 PLN = 600 PLN doplaty maks na ten hektar.  

To, ze dofinansowanie nie pokrywa kosztow transportu to kazdy wie, ale na jakiej podstawie oni maja wyliczyc kwote za wapno ? Najrozsadniej z faktury. To co w przypadku jak na fakturze nie bedzie ceny transportu tylko pelna kwota np. 90zl/tona bedzie wpisana jako cena za towar. I tu jest cala zagadka.

 CaCO3 – ok. 95% zawartością CaO – ok. 50%. Kreda z kornicy. Czyli 2 tony to 1 tona CaO czystego skladnika. Tona w zeszlym roku kosztowala około 70 zł. Czyli wynika ze na 1 ha max doplaca do około 4300 kg kredy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj