wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

pawelol111    1342

To masz zupełnie co innego na kwicie z kopalni niż ja :D U mnie jest Agrocarb 90M KR G.1. Wapień naturalny, typ Kreda rozdrobniona, zawartość CaO 50%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja lądował em ostatnio 2 auta jedne go dnia i jeden był 30 a drugi 50 nie wiem o co chodzi muszę zgłębić temat.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Biały - już zjebe dostali za to i teraz ma być już wszystkim to samo. Jaja pośrednicy w mojej okolicy mają bo co transport to inna WZ. Oby nie było problemów ze zwrotem kasy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Lądowałem w piatek była 50


Ja faktury pisze jak na WZ.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

No i już teraz bedzie tylko 50%. Wie ktoś jakie oświadczenie załączyć do zlecenia o zalecaną dawkę wapna? Nie mam oznaczonych próbek numerem działek i powierzchnią a badanie z 2018r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

No to jak na fakturze bedzie 30 % to niby wiecej trzeba dac wzgledem zalecenia ?!

Tylko jak to bedzie z jednej kopalni a na fakturach rozna zawartosc cao. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

http://agrotrzcina.pl/wapno/241-kreda-nawozowa/677-kreda-granulowana-omya 

Przez ta firme bralem Cao 45-47 % na stronie maja. Az jutro do nich zadzwoniw. 47 kg a 30 kg cao na 100 kg kredy to spora roznica. 

3 minuty temu, pawelol111 napisał:

Może na fakturze bedzie co innego. Kopalnia moze mieć rożne rodzaje.

Bylem kiedys na kopalni kornica omya i wszyscy podjezdzali pod ten sam wyciąg do ładowania nikt nie pytal po jaka krede przyjechales tylko w kolejce jednej wszyscy stali

Edytowano przez WOJTUNIO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
2 minuty temu, pawelol111 napisał:

Do pośrednika i niech koryguje.

Jutro dzwonie. Ale dla samego siebie wiecej cao to lepiej dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
4 minuty temu, pawelol111 napisał:

Jak.masz zwrot 300 zl do tony cao to praktycznie jeden ciul.

Zgadza sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

Czy jest sens teraz pobierać próbki jeśli jest skała na polu, scierniska nie ruszone bo żadna maszyna nie chce wejść w ziemie, czy gdybym jakimś cudem pobrał to nie będzie przekłamań w wyniku badań ze względu na tak suchą ziemię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

W kornicy jeden przesiewacz i tak jak pisałem różne wz jednego dnia z tego samego przesiewacza 😁


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73

No to i sypanie wapna po scierni teraz to dopiero na jesien zacznie reagowac jak przyjda deszcze jesienne. Moze sypanie po siewie jesiena bylo by dobrym rozwiazaniem, jesienia i zima wilgoci jest wiecej i wapno by szlo od gory w głąb profilu glebowego

Jedna dzialke mialem juz podorywke to posypalem i chcialem przebronowac ale zrezygnowalem. Druga posypane po scierni i gruberem zrobione bylo bardzo ciezko ale zrobilem w scierzce jak szlem to az szarpalo i gruber wyskakiwal z ziemi trzeba pomyslec nad gleboszem. Za 3 tygodnie trzeba zaczac orac jak nie popada deszcz przez TYDZIEN to nie ma opcji na orke. Watrzymam sie z zakupem jeczmienia ozimego w centrali zeby nie zostac z nim w stodole. Rzepakowcy jeszcze u nas nie orzą. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

W poniedziałek będę wiedział bo osoba od tego tematu wraca z urlopu. Może w tygodniu przywieziemy


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

Nie wien po co aferę robicie. Wapniak Koszykowski to typ 6a w rozporządzeniu do takiego wapna wyraźnie widsc ze przysługuje. Nie w rozporządzeniu a w tej instrukcji i wykazie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582
masa24 napisał:

Nie wien po co aferę robicie. Wapniak Koszykowski to typ 6a w rozporządzeniu do takiego wapna wyraźnie widsc ze przysługuje. Nie w rozporządzeniu a w tej instrukcji i wykazie

Wiadome że kwalifikuje się do dofinansowania tylko chodzi o różne zawartości CaO na WZ raz 30%, a następnym razem 50%


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miro010    10

Wczoraj rozsiałem wapno od białego magnezowe ale nie zdążyłem wymieszać a dzisiaj popadało chwile ale dość mocno jutro od rana startuje z talerzowaniem, czy ten deszcz wpłynie jakoś negatywnie na mieszanie wapna z glebą? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj