wojtii

Wapnowanie pola

Polecane posty

sumek666    5084

chyba ty. ja sam jeździłem. w kabinie. nie na RCW chociaż siodełko miał zrobione :P 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wapno z morawicy naprawdę jest ok tylko pogoda musi być odpowiednia bo jak duży wiatr do połowa w powietrze  brałem już kilka składów i jakoś powtarzalna  suche  dobrze się sieje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Mój RCW był bez tych barierę w środku to nawet błoto szło bez pomocy drugiej osoby. Każde suche wapno pyli ale premium to 100% pył więc i przy rozsiewaniu bardziej pyli.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539
5 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Biały coś takiego jak tu na filmie z tym Premium? :)

 

 

 

  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539

Nic nie mają a u mnie ph idzie do góry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ciężko oszacować ile % idzie w powietrze ale troszkę tego jest myślę że do 5%


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539

Też myślę że ok 5 a jak większy wiatr to max 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211
1 godzinę temu, bialy2005 napisał:

Ciężko oszacować ile % idzie w powietrze ale troszkę tego jest myślę że do 5%

ile u ciebie kosztuje wapno z morawicy z transportem do ryk 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Pisz na PW podaj dokładną miejscowośc


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    26

Czy ktoś z Was przechowywał wapno z Morawicy od wiosny do żniw na polu? Jak wyglądało w żniwa? Da się to jeszcze jakoś rozsiać latem? Chciałbym część transportu rozsiać teraz, a część po żniwach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Da się rozsiać i nawet u siebie rozsiewałem ale naprawdę nie polecam 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Jak wilgotne to się przynajmniej nie kurzy😁

  • Haha 1

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
36 minut temu, GRZES1545 napisał:

A dlaczego? Jak przykryje plandeką to też naciągnie wilgoci?

Premium od spodu będzie ciągnęło wilgoć. Jakby postało pod plandeką przez zimę to całe zrobi się mokre. Też to przetestowałem. Wtedy nawet przyjemnie się rozsiewa, dopóki nie zejdziesz do niskich warstw.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiu23360    5

Mam do was pytanko jesien ja dałem obornik a mam niskie pH czy mogę pośiać wapno na wiosnę granulowane bo wiem że nie wolno łączyć wapna z obornikiem proszę o porade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Wystarczy 8-10 tygodni przerwy.  Przy niskim pH to nie ma co patrzeć tylko wapno ładować. Zakładam, że jak niskie pH to i zasobności niskie (lub po prosty niedostępne dla roślin przez niskie pH), więc i obornik i wapno są ważne.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matiu23360    5

Zasobności jest wiarę tylko że to są piachy obornik co 2 lata i co 3 wapno wcześniej tylko żyto rosło i owies teraz nawet nawet przenżyto rośnie i jakieś 4 5 odda zależy od roku dzięki za poradę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
10 godzin temu, derek2223 napisał:

Czy ktoś z Was przechowywał wapno z Morawicy od wiosny do żniw na polu? Jak wyglądało w żniwa? Da się to jeszcze jakoś rozsiać latem? Chciałbym część transportu rozsiać teraz, a część po żniwach...

W zeszłym roku miałem dwie wywrotki od maja do żniw, było dużo deszczu i nawet rozrzutnikiem z adapterem dwu walcowym pionowym nie siało się szczególnie dobrze, sporo bryłek się porobiło. Rok wcześniej miałem wapno, które złapało ze dwa deszcze i to siało się idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

Jeśli chodzi o wapno radkowit, Pani ds. Sprzedaży odpowiadając na moje pytanie- zniechecila mnie do tego wapna. Wapno to mielone jest z twardej skały, więc moim zdaniem będzie problem z rozpuszczlnoscią.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Z kim ty rozmawiałeś? 😁


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pewnie z tą Panią która ma większą marżę na innym wapnie

np. takim po 10 zł/t na kopalni a u rolnika o 10 zł taniej niż radkowit premium xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, aktualnie uprawiam kukurydzę, buraki cukrowe, rzepak i jęczmień ozimy. Kukurydza standardowo co roku na tych samych stanowiskach. Na innych polach natomiast rotacja wygląda tak . Jęczmień ozimy-Rzepak ozimy-poplon[ zbierany przed zimą na zielonkę lub zostawiany i talerzowany wiosną]-buraki cukrowe.  Planuje całkowicie odpuścić rzepak w przyszłym sezonie i wejść mocniej w buraki cukrowe. Problem polega na tym że nie mam czym zastąpić rzepaku w płodozmianie? Jęczmień-??--poplon-buraki. Musiała by to być roślina która siana jest latem/jesienią i zbierana również tak samo. Jakieś sugestie/ pomysły? zboże po zbożu? Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj