Skocz do zawartości
Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Przyczepy
matias95    74

A mógłbym poprosić o link do tego tematu? Jestem na aplikacji AF i nie mogę znaleźć. Z góry dziękuję.
Co do tematu, to dałoby się zarejestrować, ale to jest spory koszt. Przyczepa musi posiadać sprawną instalację hamulcowa, oświetlenie. Czy są jeszcze jakieś wymogi to nie wiem, bo nie zagłębiałem się w temat. W Twoim przypadku warto byłoby spróbować zarejestrować jako przyczepa SAM, bo prawdopodobnie się da

Wiadomość z agroFakt.pl

dziubek    4

Kolego jak ma burty i swiatla to przyczepa i musisz rejestrowac. Na sama sie ponoc przepisy zmienily ze trzeba przeglad poszerzony zrobic i drozej to kosztuje. Poszukaj "ramy" z dokumentacja. Ps. Podobnie jrst z rozrzutnikiem obornika. Jak masz agregat i tasmy zalozone to rozrzutnik i nie podlega rejestracji a jak zdejmiesz i zalozysz burte z tylu to juz przyczepa i sie czepiaja. Szukaj papierow.

dziubek    4

Kolego jak ma burty i swiatla to przyczepa i musisz rejestrowac. Na sama sie ponoc przepisy zmienily ze trzeba przeglad poszerzony zrobic i drozej to kosztuje. Poszukaj "ramy" z dokumentacja. Ps. Podobnie jrst z rozrzutnikiem obornika. Jak masz agregat i tasmy zalozone to rozrzutnik i nie podlega rejestracji a jak zdejmiesz i zalozysz burte z tylu to juz przyczepa i sie czepiaja. Szukaj papierow.

corrado    217

Może coś koledzy wiecie w temacie czy jest możliwość rejestracji zagranicznej przyczepy bez papierów? Mam okazję kupić w dobrej cenie ale problem że nie ma papierów da się to jakoś zarejestrować?

MF675ursus    75

Pojęcie "zagraniczna przyczepa" jest delikatnie mówiąc nieprecyzyjne... Z jakiego kraju przyjechała? Holandia, Anglia, Burkina Faso?

corrado    217
Napisano (edytowany)

Niemcy i Holandia jeśli to coś zmienia. Z racji tego że jest ich 2, wybrał bym tą która będzie mi bardziej pasowała, ale przede wszystkim możliwość rejestracji

Edytowano przez corrado

Nikita_Bennet    100

w sumie to podpytam o przyczepę z niemiec, tam zarejestrowana bo ma jakieś dokumenty, tylko wie ktoś jak one wyglądają?

Albo inaczej, jakie kwity ma dać handlarz do takiej przyczepy aby bez problemu ją zarejestrować w PL.

jahooo    263
Napisano (edytowany)

Wyglądają tak samo  jak do samochodu czy ciągnika, jak zarejestrowana. Duży brief plus mały brief z adnotacją "abmeldung" albo duży brief plus mały i orginalne tablice. Ewentualnie bodajże przed 2005r tylko brief starszego typu z wkładką o wymeldowaniu. No i umowa albo faktura VAT marża.

Najlepiej podjechać na zaprzyjażnioną stację i popytać, czy przyczepa ma szansę przejść przegląd bez przeróbek, bo z hamulcem najazdowym tylko do 3,5t DMC z tego co pamiętam, większe obowiązkowo hamulce pneumatyczne lub hydrauliczne na obie osie.

Edytowano przez jahooo

Nikita_Bennet    100

czyli teil I i teil II bo to dają do aut (a tego trochę widziałem).

I żadne inne kwity, dobrze rozumiem? Chodzi o przyczepę rolniczą o ładowności ok 8 ton więc DMC powyżej 12 ton zapewne.

A co do tych sprzed 2006roku - znasz szczegóły?

Bo znajomy ma brief i problem z rejestracją ciągnika, najlepsze że wszystko legal ;)

jahooo    263

Miesiąc temu rejestrowałem ciągnik na dokumenty z DE z jednym tylko briefem plus wkładka z "abmeldung" i bez zająknięcia przyjeli

Nikita_Bennet    100

Fahrzeugbrief styka? 

abmeldung??? Możesz rozjaśnić? Oddzielny dokument o wymeldowaniu czy adnotacja na fahrzeugbrief?

jahooo    263

W starszych briefach była dodawana wkładka na papierze kalkowym o wymeldowaniu

http://www.alfasud-giardinetta.net/Giardinetta_Register/VDS_015_AS_5006658_904A/AS_5006658_904A_01_Fahrzeugbrief_front.jpg

Ja miałem taki brief z wkładką, ale sama pieczątka też w moim WK wystarcza

coś takiego miałem doczepione

https://www.baden-baden.de/mam/images/fahrzeuge/zulassung/auto_abmelden_%C2%A9_b._wylezich_-_fotolia.jpg

astrahxenon    0
Napisano (edytowany)

Witam koledzy chciałbym się dowiedzieć co zrobić aby zmienić przeznaczenie przyczepy na ciężarowo-rolniczą gdzyż mam 2 x d 55 zarejestrowane na ciężarowe, pytałem diagnosty ale powiedział że się nie da bo w jakimś katalogu jest cięzarowa . Jakbym wiedział co ma napisać diagnosta to bym poszedł do innego i by mi taki papier wystawił a potem do WK, domyślam się że da się to zrobić gdyż widziałem też d 47a które w katalogu są ciężarowe zarejestrowane na rolnicze

Edytowano przez astrahxenon

jahooo    263
Napisano (edytowany)

Diagnosta to tylko może zrobić badanie. Popytaj, które firmy mają uprawnienia na "przebudowę" przyczepy na rolniczą. Potem robisz po dwie fotki z przodu i dwie z tyłu, faktura z "przebudowy" i do diagnosty na badania rozszerzone przyczepy "przebudowanej na rolniczą" i z tym kompletem dokumentów idziesz do WK zmienić dowód rej na taki z wpisem "rolnicza". Koszt od 300zł wzwyż, zależy, ile zaśpiewają za "przebudowę".

Ja akurat mam D-46A (ciężarowa uniwersalna") i też się przymierzam do zmiany homologacji na rolniczą

Edytowano przez jahooo

Arek    113

Witam koledzy chciałbym się dowiedzieć co zrobić aby zmienić przeznaczenie przyczepy na ciężarowo-rolniczą gdzyż mam 2 x d 55 zarejestrowane na ciężarowe, pytałem diagnosty ale powiedział że się nie da bo w jakimś katalogu jest cięzarowa . Jakbym wiedział co ma napisać diagnosta to bym poszedł do innego i by mi taki papier wystawił a potem do WK, domyślam się że da się to zrobić gdyż widziałem też d 47a które w katalogu są ciężarowe zarejestrowane na rolnicze

Popytaj na różnych SKP bo być może uda się to załatwić tylko przez diagnostę.

jahooo    263

Przez diagnostę się nie da, ale SKP powinny mieć wiedzę, gdzie robią takie "przerówbki" z fakturą. Bez tego WK nie przyjmie papierów. Kiedyś wystarczył tylko diagnosta

astrahxenon    0

Kolego dzięki już wiem co i jak powiedz co za firma wystawia fakturę vat zwykły warsztat wystarczy ?? I czy dobrze myślę że na tej fakturze wystarczyło by  że napisana byłaby zmiana: oświetlenia z 24v na 12 v montaż tablicy wyróżniającej pojazd wolnobieżny, montaż zaczepu i gniazd do ciągnięcia drugiej przyczepy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez zetor7745
      Co sadzicie o przyczepach Pronar. Interesuje mnie kupno 2 sztuk 10t i wybor padl na pronar dobra cena co wy na to?
    • Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
    • Przez elektrotech
      czy ktos podjął się budowy czegos takiego?? gdzie zakupić tłok teleskopowy

ps
      mam zamiar zrobić cos takiego ale z dołożeniem 2 osi -blizniak koła 16 z Żuka... u mnie tłoków w domu duzo ale jak sie okazuje koniecznie jest obnizenie na max wysokości oraz zastosowanie tz kipra na tył ale tu problem skąd wziąc teleskopa-tłok..i ile taki ma max wysięgnik??
    • Przez Famer21
      Szukam przyczepy 8-10ton na co patrzeć jaką najlepsza bedzie?
      Gdzie mogę znaleźć przyczepe jakąś w necie poza allegro, bo nic nie widać same takie "zrób to sam".
    • Przez johny09
      Witam.
      Jestem zainteresowany kupnem przyczepy koleby zremb w8, czy ktoś może się orientuje kto może chce sprzedać?
       poniżej przykładowe zdjęcie