tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

aro1975    324

rekolekcje się zaczęły? :o

słabe są te komentarze "tolerancyjnych" katolików - szkoda czasu na komentowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maaxx    34

Ja rozumiem to tak 

Nie masz grzechu jak ten termin ma wpływ na plon naszego chleba Bożego 

Ale myślę że Niedziela to nie jedyny termin 

Co innego jak by to były żniwa i to takie deszczownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539
8 minut temu, aro1975 napisał:

rekolekcje się zaczęły? :o

słabe są te komentarze "tolerancyjnych" katolików - szkoda czasu na komentowanie

kiedy ruszasz z kizerytem i solą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Chleb nie ma plonu, a 'bożego' piszemy z małej litery. Każdy ma od Boga wolną wolę i swoje sumienie i według niego postępuje, od oceny jest troje sprawiedliwych na tamtym świecie. Jak ktoś próbuje to negować, to od razu pokazuje ile ma z wiarą wspólnego.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
2 minuty temu, XTRO napisał:

kiedy ruszasz z kizerytem i solą ?

myślę o sobocie - podobno ma być "0" 

na Polsacie mówią, że około 10.03 będzie 14 stopni na plusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
31 minut temu, Anetka1 napisał:

ot mi chodziło wierzacy jak sieje w niedziele to grzech ale ateiste to nie dotyczy

Dotyczy , tylko biedak nie wie że grzeszy .¬¬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po co tłumaczyć ? Niech se robi w zgodzie ze swoim sumieniem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kams    4

Gdyby nie śnieg, w sobotę bym już  siał saletrosan na rzepak bo to już czas , później nadają już jakieś słabe przymrozki nocą i uważam że groźniejszy od tego może być niedobór azotu.  U mnie (lubelskie, powiat tomaszowski) jest sporo śniegu i nie wiem czy przed 10 marca się uda wysiać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

każdy ma swoje sumienie i niech tak robi ja się nie tłumacze. po za tym racja mówmy o nawozach a nie wychowujmy się wzajemnie.

na temat kościoła i pracy w niedziele to się rozpisaliście a na temat moich dawek czy są ok odpisała 1 osoba a mam rzepak 1raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143

Może ci co się kłócą założą sobie osobny temat bo widzę w tej burzy kilka osób potrzebuje odpowiedzi ale przez tą dyskusję pewnie jej nie dostaną. Tylko dopowiem że praca rolnika jest w takim stopniu uzależniona od pogody że jeśli niedziela to jedyny termin w którym można wjechać czy to z nawozem czy kosić to nie ma innego wyjścia. Jeśli tak nie jest to polecam przejechać się po wszystkich stacjach paliw które są otwarte w niedzielę i wyzywać ich od ateistów , grzeszników itd. Ja czekam na koniec tych przymrozków który w moim regionie jest zapowiadany na około 5 marca. Wtedy poleci Kizeryt a z tydzień azot.

Edytowano przez Audi213
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539
30 minut temu, aro1975 napisał:

myślę o sobocie - podobno ma być "0" 

na Polsacie mówią, że około 10.03 będzie 14 stopni na plusie

też tak właśnie się szykuję na sobotę ale zobaczę jaka będzie pogoda i co będą w piątek zapowiadać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carington    12
11 minut temu, Audi213 napisał:

Może ci co się kłócą założą sobie osobny temat bo widzę w tej burzy kilka osób potrzebuje odpowiedzi ale przez tą dyskusję pewnie jej nie dostaną. Tylko dopowiem że praca rolnika jest w takim stopniu uzależniona od pogody że jeśli niedziela to jedyny termin w którym można wjechać czy to z nawozem czy kosić to nie ma innego wyjścia. Jeśli tak nie jest to polecam przejechać się po wszystkich stacjach paliw które są otwarte w niedzielę i wyzywać ich od ateistów , grzeszników itd. Ja czekam na koniec tych przymrozków który w moim regionie jest zapowiadany na około 5 marca. Wtedy poleci Kizeryt a z tydzień azot.

No to bedziesz sial w niedziele czy nie?:tw_angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro
44 minuty temu, aro1975 napisał:

myślę o sobocie - podobno ma być "0" 

na Polsacie mówią, że około 10.03 będzie 14 stopni na plusie

Wiesz ta pogoda na Polsacie jest taka sama dobra jak cały ten Polsat. Równie dobrze możesz posłuchać co ma do powiedzenia baca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Audi213    143
2 minuty temu, Carington napisał:

No to bedziesz sial w niedziele czy nie?:tw_angry:

Jeśli będzie to jedyny termin w którym będę mógł to wykonać to oczywiście.  Nie wiem dlaczego masz do tego jakieś uprzedzenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

No to ja Ci współczuje jeśli na wiosnę masz jeden "jedyny termin" na wykonanie nawożenia. Zainwestuj w drenarkę, to ułatwia życie nie tylko na wiosnę ale także (zwłaszcza ostatnio) w żniwa czy na jesień....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23

Odchodzac od kościelnych spraw.. ;) Stosował ktoś z was Topsin m 500sc wiosną? Zauważyliscie działanie przeciwko kile kapusty dzieki temu? I jakie środki najlepiej z nim połączyć do skracania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Wypraszam sobie obrażanie ateistów! Chcecie świętować w niedziele sobotę czy cały nawet tydz proszę bardzo i nie mam nic do tego ale jeśli jeden drugiego obraża za to że ciężko i uczciwie pracuje to już nie halo! A że to jest niedziela np no i co z tego? Od 8 lat pracuję 7 dni w tygodniu bardzo ciężko ale uczciwie i z tego powodu jestem gorszy od tego co idzie się w święto modlić? O.o smutna ta wasza wiara... 

  • Like 2
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carington    12
Przed chwilą, 20CBR12 napisał:

Wypraszam sobie obrażanie ateistów! Chcecie świętować w niedziele sobotę czy cały nawet tydz proszę bardzo i nie mam nic do tego ale jeśli jeden drugiego obraża za to że ciężko i uczciwie pracuje to już nie halo! A że to jest niedziela np no i co z tego? Od 8 lat pracuję 7 dni w tygodniu bardzo ciężko ale uczciwie i z tego powodu jestem gorszy od tego co idzie się w święto modlić? O.o smutna ta wasza wiara... 

nie gorszy tylko glupszy bo my sobie jeden dzien potrafimy dychnac, noi ateista jestes jakbys byl rzyd to bym slowa nie powiedzial ale ateista

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Proszę nie nakrecajcie się, zakończmy zapalny temat.


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209
3 minuty temu, Carington napisał:

nie gorszy tylko glupszy bo my sobie jeden dzien potrafimy dychnac, noi ateista jestes jakbys byl rzyd to bym slowa nie powiedzial ale ateista

Żal mi cię... 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2263

To wszystko przez to że uciekał z polskiego na religię :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carington    12
1 minutę temu, 20CBR12 napisał:

Żal mi cię... 

Wiedzialem ze rozpale Lud . Niema jak tematy o kasciele i ksiezach nastepnym razem o polityce sprobojemy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj