tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Carington    12
1 minutę temu, Anetka1 napisał:

ot filozof kościelny się znalazł

to mialo bolec

Przed chwilą, Maaxx napisał:

O co się sprzeczać co ma wiara do Rsm ?

kiedy lac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2264
8 minut temu, Carington napisał:

Nie wiem czy do mnie pijesz . Ja nie mowie ze wierze w ksiedza . a ty sugerujesz ze wierzysz w Boga i co w niedziele rsm czy saletra nie osmieszaj i nie usprawiedliwiaj sie w nic nie wierzysz tylko wine swojej nie wiary chcesz zepchnac na ksiedza

Nie wtrybiaj się w czyjeś życie, lubisz pić piwo pod sklepem to pijesz, chodzisz do księdza, a on robi w polu bo jest taka potrzeba, albo ba nawet ma taką ochotę. 

Pomodlił się z rana przed ikoną, bez pośrednika żadnego B|

Edytowano przez Tomek90
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Byle by do Torunia przelewy robił to i w Wielki Piątek pracować może :P


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carington    12
4 minuty temu, Tomek90 napisał:

Nie wtrybiaj się w czyjeś życie, lubisz pić piwo pod sklepem to pijesz, chodzisz do księdza, a on robi w polu bo jest taka potrzeba, albo ba nawet ma taką ochotę. 

Pomodlił się z rana przed ikoną, bez pośrednika żadnego B|

ciebie tez mialo bolec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Nie wierzący nie powinni kłócić sie o wiare, prawdziwy nie wierzacy nie kłóci sie o coś w ci nie wierzy. Po za tym forum jest o nawozeniu a nie o wierzę.

  • Like 1

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2264

Trudno o tą wiarę przy dzisiejszych pośrednikach B|

@Carington  ale co?

 

Co do nawożenia , to pierwszy się nie wyrywam. Zaczną rzucać więksi to też wyjadę, ziemia zmarznięta także aby zupy nie było i rośliny żyły. 

Poza tym jeszcze luty B|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Tomek to wierzysz w ksiedza czy w Boga?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maaxx    34

Ja jadę w Niedziele tak o 10 zaczynam od działek plebańskich koło kościoła Myślę że Klrcha nie będzie mieć nic przeciwko bo bierze dotację a ja zbieram 

I jeszcze wieczorem z księdzem poleje za kołnierz bo bardzo lubi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

może w czwartek/piątek ruszam z azotem w rzepaku, a i pewnie już pójdą pszenice i jęczmień po kolei :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carington    12
1 minutę temu, Maaxx napisał:

Ja jadę w Niedziele tak o 10 zaczynam od działek plebańskich koło kościoła Myślę że Klrcha nie będzie mieć nic przeciwko bo bierze dotację a ja zbieram 

no to szczęść Ci Boze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maaxx    34

Chyba na zły temat piszemy sory jak coś lub kogoś uraziłem 

Ps w niedziele to lepiej iść do kościoła potem może narty albo inne rozrywki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

hmm ja znowu mam dylemat bo z prognoz wynika że większego przymrozku nie będzie bo fali tych mrozów a w dzień dodatnie temperatury, śniegu z 3cm aktualnie a miejscami nic i obecnie -11st Śląsk, najlepiej byłoby aby ten śnieżek stopniał, zmarzlina puściła i potem czekać na przymrozek ale tak może się nie zdarzyć, miałem tak w ub. roku a mianowicie rozsiałem na mokrą działkę pszenicy jakoś koło 17.02 na pięknym mrozie i dałem sobie na wstrzymanie a potem żałowałem bo sie koleiny robiły na lekkim przymrozku i lepszej sytuacji na I dawkę już nie było, ale chyba trzeba się wstrzymać, narazie człowiek się martwi o uprawy, oby wszystko wytrzymało.

A co do lustracji upraw pod kątem przezimowania w tym tyg. w PT lub SB to życzę powodzenia, tego można bedzie dokonać albo testem w domu (zboża a nawet rzepak)albo zrobi to czas min. tydzień dobrej ciepłej pogody po tych mrozach i bedziemy widzieć co z uprawami.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145

@up, hehe ale śmieszek z ciebie. Normalnie boki zrywać.

 

Sam mam dylemat, czy w sobotę na najmokrzejszych działkach na tą zmarzlinę wysiać saletrę, czy może się wstrzymać i liczyć na łut szczęścia...

  • Haha 1

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
54 minuty temu, sumek666 napisał:

Byle by do Torunia przelewy robił to i w Wielki Piątek pracować może :P

Widać że Ty ateista bo taki suchar 9_9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Carington    12
8 minut temu, Anetka1 napisał:

A byc ateistą to grzech według ciebie Śtaśku

a wedlug ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 minut temu, Anetka1 napisał:

A byc ateistą to grzech według ciebie Śtaśku

Grzech ? Skąd te myśliB| tylko lepiej by się na temat kościoła nie wypowiadał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145

Powiedzcie mi, co obchodzi ateistę czy jest to grzech, czy nie? ;)

  • Like 1
  • Haha 1

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

ot mi chodziło wierzacy jak sieje w niedziele to grzech ale ateiste to nie dotyczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62
56 minut temu, proxy8441 napisał:

hmm ja znowu mam dylemat bo z prognoz wynika że większego przymrozku nie będzie bo fali tych mrozów a w dzień dodatnie temperatury, śniegu z 3cm aktualnie a miejscami nic i obecnie -11st Śląsk, najlepiej byłoby aby ten śnieżek stopniał, zmarzlina puściła i potem czekać na przymrozek ale tak może się nie zdarzyć, miałem tak w ub. roku a mianowicie rozsiałem na mokrą działkę pszenicy jakoś koło 17.02 na pięknym mrozie i dałem sobie na wstrzymanie a potem żałowałem bo sie koleiny robiły na lekkim przymrozku i lepszej sytuacji na I dawkę już nie było, ale chyba trzeba się wstrzymać, narazie człowiek się martwi o uprawy, oby wszystko wytrzymało.

A co do lustracji upraw pod kątem przezimowania w tym tyg. w PT lub SB to życzę powodzenia, tego można bedzie dokonać albo testem w domu (zboża a nawet rzepak)albo zrobi to czas min. tydzień dobrej ciepłej pogody po tych mrozach i bedziemy widzieć co z uprawami.

Nie wiem jak u ciebie jest ale ziemia jest tak namarznięta że po tygodniu plusowych temperatur dopiero zacznie puszczać, bardziej boję się tego że z tego będzie lodowisko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj